AZ porazil Drtiče z Hodonína

Petr Miklas | 15.12.2010

H A V Í Ř O V - Opět rozhodla o vítězi druhá třetina, kterou AZ vyhrál 3:0. Dnes byli havířovští lepší hlavně v obraně, kde hostům přiliš nedovolili a pokud ano, zastavil je Adam Vrba. Obránci dnes k výborné hře dozadu přidali i důležité góly - trefil se Prokop a vítězné branky dosáhl kapitán Krisl. Dvěma góly se dnes prezentoval Vít Stránský, který zvyšoval na 5:1, hostující Tomášek upravil výsledek na konečných 5:2. Domácí měli od svého čtvrtého gólu zápas pevně ve svých rukou.

2. liga východ - 26.kolo st 15.12.18:00
AZ Havířov - SHK Hodonín
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Maruna (Zientek L.), 23. Prokop (Najdek, Maruna), 29. Krisl, 38. Stránský, 42. Stránský (Potočný) - 19. Jurásek (Vaškovič, Peš), 54. Tomášek (Vaškovič, Rehuš). Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Barteček. Vyloučení: 3:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci:1584 . Průběh utkání: 1:0,1:1,5:1,5:2 .
AZ Havířov: Vrba - Prokop, Zientek L., Krisl, Machálek, Balčík, Zientek M., Jurčík, Toman, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Brezani
SHK Hodonín: Peksa - Hoza, Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Pekar, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Penák

AZ byl od začátku utkání mírně aktivnější, ve druhé minutě si vytvořil první velkou šanci - při přesilovce se sám před hostujícím gólmnanem Peksou objevil Stránský, hostující brankář však scvakl betony včas a gólu tak zabránil. Další dobrou příležitost měl již při stejném počtu hráčů obránce Balčík, který dobře pálil od modré, Peksa vyrazil. V 6. minutě měl AZ obrovskou šanci - Maruna šikovně nahrával před prázdnou branku, kde číhal Klimša, ale hostující obránce v poslední chvíli puk uklidil mimo jeho dosah. O chvíli později již byl Jan Maruna úspěšný, dokončil akci Lukáše Zientka a dostal tak AZ do vedení. Další obrovská šance domácích přišla při hře čtyřech proti čtyřem - Říčka se dostal sám před Peksu, bekendovým blafákem jej překonal, ale puk jen projel brankovištěm. Víc ze zápasu měli i nadále domácí, skórovat mohl Potočný, ale ani na dvakrát puk za Peksova záda nedostal, další šance si vytvořil Pechancův útok. V 19. minutě dostal Hodonín výhodu přesilovku 5 na 3, kterou rychle využil. Kombinaci po ose Vaškovič-Peš-Jurásek přesně zakončil posledně jmenovaný. Před koncem třetiny, při vlastním oslabení se do velké šance dostal domácí Sztefek, který zachytil puk na modré, obešel obránce, ale na Peksu si nepřišel.

Na začátku druhé třetiny se dvakrát dostali do velké příležitosti hosté - nejprve Jurásek, po něm obránce Hoza, ale domácí brankář Vrba držel vyrovnaný stav. Ve 23. minutě se AZ znovu dostal do vedení, když po akci Maruny s Najdkem Prokop od modré propálil Peksu, ale již o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno - domácí propadli v útočném pásmu a hosté se pak řítili ve třech na jediného obránce. Rehuš se rozhodl řešit situaci střelou, která trefila Vrbu do masky a na chvíli jej paralyzovala. Opora domácích se však rychle otřepala a dál držela hodonínské střelce na uzdě. Poté přišla přesilovka domácích, při které dobře a tvrdě pálil Krisl, Peksa prozatím gólu zabránil. O tři munity později však kapituloval, proti další Krislově dělovce neměl šanci. AZ byl dál aktivnější, přesto další branky nedosáhl a v polovině zápasu přišel útlum a série ofsajdů na obou stranách. Poté znovu začali vystrkovat růžky hosté - šance si vytvořili Flamík, Rehuš a Tomášek, domácí brankář Adam Vrba vše, s podporou obránců, zneškodnil. Šance Drtičů vyvrcholily ve 34. minutě, kdy se Korotvička dostal na chvíli sám před Vrbu, ten jeho střelu vyrazil. Od té chvíle přebral otěže zápasu Havířov, nejprve notně potrápil obranu soupeře útok Pechanec-Říčka-Mach a ve 38. minutě už vedl AZ o tři branky. Kuriozně dosáhl branky Vít Stránský, jehož přihrávku na Potočného při úniku dvou na jednoho si srazil hostující obránce do vlastní sítě, přesouvající se Peksa již nedokázal zasáhnout. Těsně před koncem druhé části si domácí již tradičně vytvořili šanci - do útoku se hnal Sztefek s Potočným, jejich akce však skončila na Peksovi, poté měl ještě dobrou příležitost Říčka. Dobře chytající brankář Hodonína Marek Peksa však držel pro hosty naději.

Začátek závěrečné části však hosty o naději připravil, když si Vít Stránský pohrál s Peksou a do prázdné branky zakončil! Skvěle jej našel Martin Potočný. Ve 43. minutě domácím zatrnulo, když po střetu kolenem na koleno zůstal ležet domácí bek Martin Balčík. Zákrok zůstal nepotrestán, ale Balčík byl naštěstí za několik minut zpět ve hře. I ve třetí třetině měl AZ zápas pod kontrolou, do dalších útočných výpadů se pouštěli Pechanec, Mach a po nich i obránce Krisl, který kromě bezchybné hry dozadu předváděl i pěkné útočné akce. Ve 47.minutě pěkně kombinovali Maruna,Klimša a Najdek, ale nedostali se ke střele. O čtyři minuty později přišly šance hostí, nejprve dvakrát dobře pálil hostující Komárek, po něm se do šancí drali Tomášek a Pekar, Vrba všem radost pokazil. V 54. minutě už se hostům podařilo snížit brankou Tomáška,který zakončil akci Vaškoviče s Rehušem střelou do odkryté poloviny Vrbovy branky. Od té chvíle se hra trochu vyrovnala, ale AZ měl přesto navrch. Necelé tři minuty před koncem opět zaútočila domácí polojuniorská řada Říčka-Pechanec-Mach, ale Peksa jim skórovat nedovolil. Těsně před koncem nebezpečně střílel přes klubko těl hostující obránce Flamik, Vrba, ač nic neviděl, zůstal nepřekonán.

Domácí si tak připsali další vítěznou kapitolu do zatím úspěšného příběhu letošní sezóny. Další část příběhu čeká AZ v sobotu 18.12. ve Valašském Meziříčí.

Jan Daneček (hlavní trenér AZ Havířov:

Tentokrát jsme měli na vlastním ledě jednoho z těžších soupeřů, výhra nám zajistila účast v první šestce. Jsme rádi, že jsme po prohře v Šumperku, opět vyhráli, když jsme dokázali navázat na zlepšený výkon ze závěru zápasu ze Šumperka, kdy jsme soupeře přehrávali. První třetina byla dost náročná, Hodonín dobře forčekoval, ale my jsme se s tím dokázali vyrovnat a ve druhé třetině jsme, po třech vstřelených brankách v rychlém sledu, utkání ovládli. Jsem velice rád, že to chlapi zvládli a myslím si, že teď už základní část dohrajeme v poklidu na druhém místě.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):

Měli jsme trochu vlažný začátek, i když první třetina pro nás dopadla dobře, využili jsme přesilovku. Ale nedokázali jsme na to navázat a ve druhé třetině už nás domácí přehrávali, rychle přistupovali k našim hráčům a dobře se pohybovali, zatímco my jsme nebruslili a i když jsme pár šancí měli, gól jsme nedali. Asi by zápas vypadal jinak, kdybychom alespoň jednu šanci ve druhé třetině proměnili. Na druhou stranu, nemůžeme čekat, že z těch pár šancí co jsme měli dáme 5 gólů. Ve třetí třetině už si domácí hráli to, co potřebovali a kdyby nás nepodržel brankář Marek Peksa, mohl být rozdíl ještě větší.