Ve středu duel s Hodonínem a zároveň poslední možnost vyhrát 3 super motorky

13.12.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve středu 15. prosince přivítají borci AZetu na domácím ledě od 18:00 tým SHK Hodonín. Po nedělním šlágru na ledě Salithu Šumperk nás čeká poslední domácí zápas tohoto roku, a to proti kvalitnímu a nevyzpytatelnému soupeři ze středu tabulky 2. ligy. Hodonínští totiž v prozatím odehraných 25 kolech získal 39 bodů a v tabulce jim patří solidní 8. příčka. Havířov tak navštíví rozhodně těžší soupeř než v posledních domácích utkáních, ale i přesto bude jistě cílem AZetu „Drtiče“ porazit a připsat si další tři body. Pro všechny fanoušky bude nepochybně dalším důvodem pro návštěvu středečního zápasu i poslední možnost koupit si losy a zúčastnit se losování velké vánoční soutěže s firmou Dagen o 3 motorky.

Hokejový klub SHK Hodonín patří do skupiny týmů, které po obrovských problémech a dočasném zániku vstaly z popela o znovu obnovily činnost. Rokem znovuzrození hodonínského hokeje byl rok 2001. Od té doby se klub, po několika sezónách v hokejovém suterénu, vypracoval v tradičního účastníka 2. ligy, přičemž poslední 4 sezóny patří mezi její absolutní špičku. Nejinak tomu mělo být i v této sezóně, ale prozatímní výsledky tomu neodpovídají.

Vedení klubu na nevyrovnané výkony a ne zcela uspokojivé výsledky už v průběhu sezóny reagovalo změnami v kádru i na trenérské lavičce. K týmu se tak koncem září po roce a půl vrátila hodonínská trenérská legenda Svatopluk Číhal (spolu s asistentem Arnoštem Šiflem), ale ke spokojenosti je v klubu zatím stále poměrně daleko. Drtiči sice produkují atraktivní útočný hokej, ale jejich výkony jsou značně nevyrovnané a tak přichází i nepříjemné a nečekané prohry. Dokonalou ukázkou může být utkání v Opavě ve 21. kole, ve kterém hodonínští sice vedli 5:1, ale přesto odjížděli domů bez bodu.

Kádr SHK je již 2 sezóny poměrně konsolidovaný a věkově převážně velmi době složený. Snad jen v brance poněkud chybí zkušenosti. Mladé dvacetileté brankářské duo Tomáš Rajčák – Michal Šurý, kterému se zatím moc nedařilo, totiž doplnil nedávno do trojice stejně starý Marek Peksa, zapůjčený ze Šumperka. Vedení si přesto od tohoto kroku slibuje výrazné zlepšení situace v defenzívě týmu. Ta je nepochybně jeho slabší stránkou což potvrzuje 84 obdržených branek (6. nejhorší).

Naproti tomu útok je hodonínskou silnou zbraní a je s 95 góly 4. nejlepší v celé soutěži. Nejvýraznějšími přispivateli do klubových statistik jsou útočníci Zdeněk Jurásek (12+13), Lubomír Vaškovič (9+12), Petr Peš (6+13) a Martin Špok (9+10). Z obránců je více než zdatně doplňuje Lukáš Komárek (11+12) a dále Boris Flamík s Jozefem Salajkou (oba 2+9).

První vzájemný zápas skončil v Hodoníně po urputné bitvě těsným vítězstvím Drtičů 4:3 a byla to na dlouho (až do zápasu v Šumperku) poslední porážka AZetu v základní hrací době. O úspěšnou odvetu se havířovští mohou pokusit už ve středu od 18 hodin.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek - Stránský, Sztefek, Potočný – Pavlas, Říčka, Toman,

HC Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Pokorný, Podešva, Komárek, Miklík, Salajka - Hoza, Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Pekár, Jurásek, Tomášek, Peš, Zelinka, Penák

Přehled ostatních zápasů 26. kola:

Salith Šumperk - HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek – Místek - HC Zubr Přerov, VSK Technika Brno - HC Plus Oil Orlová, HC Uničov – TJ Nový Jičín, LHK Jestřábi Prostějov - VHK Vsetín, HC Břeclav - HC Slezan Opava