Jsme tým a jako tým hrajeme, říká Martin Balčík

16.12.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - po dalším vítězném domácím utkání, již devátém v řadě, jsem poprosil o zhodnocení Martina Balčíka, který je velmi platným obráncem hlavně ve vlastním obranném pásmu, i když dokáže potrápit také obranu soupeře, což dokázal 5 vstřelenými góly a 4 asistencemi.

Ty jsi proslulý dobrou hrou dozadu a důraznou hrou do těla. Dnes se Ti to málem vymstilo, když jsi po střetu s protihráčem zůstal ležet. Co se tam stalo? Byl to čistý zákrok?

Já jsem špatně zpracoval puk ze vzduchu a protihráč mě trefil, bylo to koleno na koleno. Rozhodčí to sice mohl písknout, ale k rozhodčím se radši nevyjadřuju. Nepískl to a tím to končí. Naštěstí to nebylo tak vážné, koleno drží a jsem v pohodě.

Jak jsi spokojen se svými výkony v této sezóně?

Teď je u mě velký útlum, já jsem neměl pořádnou letní přípravu a okolo Vánoc je to právě poznat. Docházejí síly, nohy nejedou a jak nejedou nohy, nejede nic. Navíc chybí Karel(Vydra), který je nemocný a ty výkony pak nejsou takové, když člověk hraje pokaždé s někým jiným. Odvíjí se to od tréninku, pokud jsi pravidelně s někým v obranné dvojici, víš kde bude, co od něj očekávat a můžeš se na něj spolehnout. Je nás tady jak do mariáše, ale i tak to jde, vyhráváme a daří se.

Ještě bych se vrátil k zápasu se Šumperkem, jak to bylo při tom trestném střílení nařízeném za faul na Tebe, byl to opravdu faul nebo jsi to přihrál?

Teď už to můžu říct, cítil jsem na sobě hokejku, tak jsem padl. Pokud bych popojel trochu dál, tak by už to byl asi regulérní faul. Bylo to dost okaté, ale rozhodčí to celé spolkl. Pak mě to vytrestalo, protože jsem to nedal. Navíc chytal Štůrala, se kterým jsem hrál v rok Prostějově, takže se známe a nemohl jsem nic vymýšlet. K tomu byl špatný led, zkusil jsem střelu, nevyšlo to a možná to byl rozhodující moment zápasu.

Nicméně zápas to byl dobrý a přes prohru asi převládá dobrý pocit?

Určitě, byl to první proti druhému, kvalitní utkání. My jsme hráli jako tým, jako vždycky v této sezóně. Super je, že tady je opravdová parta, nikdo nehraje sám za sebe a můžu říct, že jsme opravdový tým. Je vidět, že tady hrají kluci z Havířova a okolí, kterým není jedno jak to tady bude vypadat. My do Šumperka nejedeme s tím, že tam dostaneme 9 gólů, hrajeme až do konce. Sice máme výkyvy, hlavně když vedeme 8:1, pak zapomínáme na zadní vrátka, každý si chce dát gól a z toho vyplývají ty chyby a zbytečné góly. Pak je na nás naštvaný brankář, protože ho nepodržíme, může se tam válet jak ryba a neudělá nic. Taky pan trenér nám za to dává solidní dardy.

Co čekáš od zápasu v Přerově?

Slyšel jsem, že pojede hodně fandů, takže atmosféra bude asi jako byla v Orlové. Bude to těžký zápas, Přerov je nepříjemný soupeř pro každého, u nich doma to platí dvojnásob. My jsme s nimi sice doma nechytli začátek, pak jsme ve druhé třetině dali 5 branek a nakonec zápas vyhráli. Teď určitě budou hodně kousat a nám nezbývá něž hrát poctivě odzadu a proměňovat šance.