Havířov začíná domácí sérii zápasů proti Ústí nad Labem

19.01.2016 | Josef Nudera

Havířov předvádí od konce roku 2015 parádní výkony a vyhrává. AZ přiváží z venku řadu bodů a tabulkou se posunuje nahoru. Nyní čeká na naše borce domácí utkání s Ústí nad Labem, které se bude hrát 20. 1. 2016 od 18 hodin v K&K PNEU Aréně. Předchozí tři zápasy těchto soupeřů skončily vysokými přestřelkami, ve dvou případech vyhrál Havířov. Budou se opět radovat hráči AZetu?

Ústí nad Labem se drží v postupové desítce, o pouhé 2 body před Třebíčí

Hráčům Ústí nad Labem se v letošním ročníku příliš nedaří a je to vidět v tabulce, kde se Slovan drží o dva body před Třebíčí, která se jistě bude chtít dostat zpátky do předkola play-off. Ústečtí mají na svém kontě 57 bodů a skóre 140:144.

Slovan si v posledních deseti utkáních připsal na své konto čtyři tříbodové výhry a jednu prohru po nájezdech s Mostem. Hráčům našeho soupeře se nejvíce z celé soutěže dařilo v období mezi 35. – 38. kolem. To si Ústečtí připsali čtyři výhry za tři body v řadě, což je nejlepší série tohoto klubu v sezoně.

Havířovu se daří a posouvá se tabulkou nahoru, už klepe na dveře přímého postupu do čtvrtfinále!

Havířov se výsledkově chytil na konci roku 2015, kdy se mu začalo dařit a přišla i nejdelší série výher, která čítala 5 vítězství za tři body po sobě. Vše to začalo ve 35. kole na ledě Slávie a skončilo ve 40. kole v Budějovicích, kde Havířov prohrál po dobrém výkonu 2:4. Pokud se tedy podíváme na nejlepší období Havířov a Ústí, tak vidíme, že nejlepší série začala vždy v 35. kole. Nyní je vše jinak.

Havířov je na 7. místě tabulky a do nejlepší šestky mu chybí pouze jediný bod. Na pátý Přerov je ztráta taky velmi přijatelná a čítá tři body. Důležitým faktorem budou následující zápasy, které se budou hrát na domácím ledě Havířova. Vše začne právě s Ústím nad Labem, kterému bude chtít AZ odskočit a upevnit si pozici v play-off, následně přijde zápas se Šumperkem a veledůležitý souboj se Zubry z Přerova.

Gólově nejlepším hráčem AZetu zůstává Kanko, nejlepším asistentem Pechanec

Pohledem do kanadského bodování havířovského AZetu zjistíme, že se stále nejlepším střelcem AZetu drží Petr Kanko s 20 přesnými zásahy. Druhým v kanadském bodování klubu je Antonín Pechanec, ten je pro změnu nejlepším nahrávačem AZetu. Pechanec už asistoval u 25 branek, parádní číslo! Skvěle si vede i kapitán Jiří Krisl, který si připsal 8 branek a pokud dá gól, tak Havířov vždy vyhraje, až na jednu výjimku, která přišla v 19. kole na Kladně, kde sice skóroval poprvé v sezoně, ale AZ tam prohrál.

Havířov vede vzájemnou statistiku zápasů se Slovanem, vždy se jednalo o brankovou přestřelku

Vzájemné zápasy Havířova se Slovanem jsou vždy zajímavou podívanou pro všechny diváky. V těchto zápasech padá hodně branek. Havířov prohrál pouze v prvním vzájemném měření sil letošní sezony v Ústí 4:7, dále pak už jen vítězil. Nejprve 6:4 na domácím ledě, následně i na ledě Ústeckých 6:5. Bude se opět jednat o brankovou smršť? Uvidíme.

NOVINKY: Michal Sztefek naplno trénuje, disciplinární komise zasedá ve středu

Havířovská sestava zůstane do zápasu proti Ústí oproti minulému duelu nezměněná. Podle slov Patrika Rimmela Michal Sztefek již naplno trénuje a co se týká Marka Laca, tak disciplinární komise zasedá ve středu 20. ledna.

Infografika

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Laco (od 53. Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Bernad, Holomek, Chalupa, Smetana, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Rys – Tenkrát, J. Kloz, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Macek.

Další zápasy 42. kola WSM Ligy

České Budějovice – Litoměřice

Jihlava – Šumperk

Most – Přerov

Třebíč – Kladno

Kadaň – Benátky nad Jizerou

Slavia Praha – Prostějov

On-line přenos

Pokud nebudete moci být z jakéhokoliv důvodu na utkání osobně, bude opět z K&K PNEU Arény připraven klasický textový on-line přenos.