Havířov zajíždí na led lídra tabulky, vyzve Rytíře Kladno

26.01.2016 | Josef Nudera

V pondělí Havířov neuspěl na domácím ledě proti Přerovu, ale kolotoč WSM Ligy se nezastavuje a naopak pokračuje v rychlém tempu dále. Už ve středu se náš AZ vydá na led lídra tabulky na Kladno. Kladenští Rytíři si vytváří na čele náskok a pro Havířov to bude zajímavá výzva tohoto soupeře na jeho ledě porazit. Zápas se hraje na Kladně ve středu 27. 1. 2016 od 18 hodin.

Kladenští Rytíři jsou v čele WSM Ligy a míří za vítězstvím v základní části!

Středeční soupeř našich hokejistů, Rytíři Kladno, je jeden z těch vůbec nejtěžších, které v celém pelotonu WSM Ligy nalezneme. Kladno momentálně okupuje první místo tabulky s náskokem 7 bodů na druhé České Budějovice, které budou našeho soupeře asi jako jediní stíhat. Kladno má rovněž nejvíce vstřelených branek ze všech, a to 173 přesných střel.

Kladno má úderného Stacha s Bílkem, kteří lámou rekordy ligy

Při pohledu do statistik našeho soupeře se nemůžeme než pozastavit nad několika jmény. Kladno bodově táhnou především dva hráči, kteří se zapisují do historie WSM Ligy. David Stach má na svém kontě už neuvěřitelných 78 kanadských bodů za 22 gólů a 56 asistencí! To je neuvěřitelné číslo, pokud se nad tím zamyslíme, odehrálo se 44 kol, což je 1,77 kanadského bodu na utkání. Druhý v pořadí za ním – Vítězslav Bílek rozhodně nezaostává. Na kontě má 64 kanadských bodů (42 branek a 22 asistencí).

V brankovišti to navíc jistí Lukáš Mensator, který má ze všech brankářů ligy nejvíce odchytaných vítězných utkání. Připsal si již 26 výher.

Havířov se drží na šestém místě zaručující čtvrtfinále play-off

Hráči AZ Havířov začali na konci roku 2015 parádní stíhací jízdu za přímým postupem do čtvrtfinále play-off. Nyní se AZet nachází na 6. místě, ale střed tabulky je hodně vyrovnaný. Havířov sice ztrácí pouze bod na pátou Kadaň, ale ze spodu se tlačí Prostějov (o bod) a Přerov (o dva body) navíc Přerov má zápas s Mostem k dobru a lepší statistiku vzájemných zápasů s Havířovem.

Havířov odehrál poslední tři zápasy na domácím ledě a připsal si dvě výhry a jednu prohru po prodloužení, právě v posledním utkání s Přerovem.

Poslední zápas Havířov prohrál doma s Přerovem sekundu před koncem prodloužení, Kladno loupilo v Jihlavě za tři body

Havířov – Přerov 3:4p (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)

Při pohledu na poslední zápasy obou celků zjistíme, že Havířov hrál doma proti Přerovu, se kterým třikrát vedl, ale vždy o své vedení přišel. Ve dvou případech velmi rychle. V prodloužení pak domácí vyrobili hrubku a to je stálo celý zápas. Přerovský Zubr vstřelil rozhodující brankou sekundu před koncem prodloužení.

Sestava Havířova: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Bahounek, Punčochář, Graca – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Kanko, Maliník, Okál – Kotala, Sedláček, Kalus – Sztefek, Hudeček, Matějek.

Jihlava – Kladno 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Kladno hrálo atraktivní zápas s třetím týmem tabulky Jihlavou. Na ledě Dukly sice prohrávalo jako první, ale na úvodní branku Jihlavy dokázalo Kladno rychle reagovat ve vlastním oslabení. Na začátku druhé třetiny si Kladenští vzali poprvé vedení na svou stranu, ale tentokráte se podařilo srovnat Dukle. Ve 33. minutě a následně na konci druhé třetiny, ale udeřili Rytíři a branka Bílka se tak stala vítěznou.

Sestava Kladna: Mensator – Kehar, Nash, Růžička, Těrnavskij, Ptáček, Zajíc, Gutwald – Rudovský, Skuhravý, Machač – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Račuk – Strnad, Lukáč, Redlich.

Na Kladně nastoupí za Havířov Václav Meidl, chybět bude Okál a Štumpf

V utkání proti Kladnu nastoupí za Havířov Václav Meidl, který bude v Havířově na hostování do konce sezony. Naopak na Kladno neodcestuje Zdeněk Okál, který bude chybět zhruba 5 dní kvůli zranění v horní části těla. Proti Kladnu nebude hrát ani Daniel Štumpf, který dnes (v úterý) odehraje 4. zápas za poslední 4 dny.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku WSM Ligy pro Rytíře, AZ vyhrál jen jeden

V letošní sezoně se Havířov utkal s Kladnem ve třech zápasech. V prvním měření sil této sezony si doma připsal AZ vítězství 2:1 po nájezdech, kdy se tenkrát zaskvěl brankář Hrubec a nájezdy rozhodl Jan Maruna. Další dva zápasy už, ale vyhráli Kladenští. Doma 5:2 a na havířovském ledě v přestřelce 5:6, kdy to po dvou třetinách vypadalo, že Havířov zápas vyhraje. Jak se bude vyvíjet poslední zápas základní části s tímto soupeřem, zjistíme ve středu.

INFOGRAFIKA

Opět můžete sledovat zápas na serveru onlajny.com, který připraví kladenská redakce přenos.