JUN: Havířov otočil vývoj zápasu a v Karviné vyhrál!

Petr Blakala | 07.10.2013

Junioři Havířova zavítali v neděli 6. 10. do blízké Karviné, kde odehráli vítězné derby. Hráči Azetu dokázali otočit stav nepříznivé první třetiny a ujali se vedení, které jim do konce klání vydrželo, a odvážejí si tak z Karviné tři body. Další zápas čeká havířovské juniory v pátek proti Porubě. Úvodní buly je plánováno na 19:30.

LJ - 6.kolo ne 6.10.12:30
SK Karviná - AZ Havířov
5:7
(2:1, 3:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pniok (Divoký), 15. Václavík (Pniok), 26. Pniok (Václavík, Divoký), 31. Pniok (Kasperlík), 34. Kasperlík (Moržol) - 10. Synek (Graca), 22. Taras (Lenomar), 24. Wolek (Gawlas), 25. Synek (Caruk, Suchý), 32. Lenomar (Flamik), 46. Lenomar (Potočný), 49. Matějek (Graca). Rozhodčí: Jeřábek - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:8 - navíc Matějek 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7.
SK Karviná: Waclawik - Anestis, Brél, Divoký, Kalus, Kasperlík M., Kasperlík O., Koóš, Malík, Medve, Moržol, Orság, Pilch, Pniok, Procházka, Václavík
AZ Havířov: Slanina - Graca, Weisser, Potočný, Gawlas, Flamík - Lenomar, Caruk, Matějek, Taras, Přívara, Wolek, Synek, Suchý, Mihal

Na zimním stadionu v Karviné se odehrávalo 6. kolo nejvyšší ligy juniorů, ve kterém se představila domácí Karviná. Ta obhajuje poslední příčku tabulky a její úkol byl sebrat Havířovu body. Naopak Havířov se pohybuje na první příčce tabulky s náskokem jednoho bodu před druhou Porubou a třetím Hodonínem.

Úvod do zápasu lépe vyšel Havířovu, který dokázal již v desáté minutě utkání skórovat. První branku vstřelil Dominik Synek. Karvinští hráči se však nenechali zahanbit a o čtyři minuty později se o vyrovnání postaral Ondřej Pniok. Domácím hráčům Karviné stačilo přibližně 120 vteřin a mohli se opět radovat, když Tomáš Václavík překonal brankáře Havířova, a poslal tak svůj tým do jednobrankového vedení.

Druhá třetina přinesla divákům celkem sedm branek, přičemž čtyři branky vstřelil Havířov a strhl vedení na svou stranu. Jako první ve druhém dějství se prosadil Dominik Taras, který se postaral o vyrovnání skóre. Tomáš Wolek ve 24. minutě poslal Azet do vedení a o 68 vteřin později navýšil vedení Dominik Synek. Ten v tomto zápase přidal svou druhou branku. Za Karvinou poté snižoval dvakrát Ondřej Pniok. Pniok tak vyrovnal na 4:4. Do konce třetiny se stačili prosadit ještě Kamil Lenomar, který obléká dres Havířova a Ondřej Kasperlík za Karvinou vyrovnával. Do kabin se odcházelo po 40. minutách za stavu 5:5.

Třetí část hry patřila Havířovu, který se dočkal vstřelení dvou branek. Kamil Lenomar ve 46. minutě vstřelil gól, který posunul Havířovské hráče do vedení a o tři minuty později prostřelil brankáře Karviné Tomáš Matějek. Ten zpečetil výhru Havířova, který si připisuje do tabulky plný počet bodů.

Další utkání čeká havířovský Azet v pátek, 11. 10. od 19:30, kdy hostí Porubu.