Junioři nestačili na lídra skupiny ze Vsetína

Josef Nudera | 11.02.2024

V neděli 11. 2. 2024 se odehrála dohrávka 23. kola Ligy juniorů mezi Havířovem a Vsetínem. Vsetín se dokázal postupně dostat na začátku druhé třetiny do dvoubrankového vedení, které si hlídal. Domácí junioři zabojovali a ve 34. minutě z hole Kubečky snížili na 1:2. Na tuto branku ale nedokázali navázat, naopak hosté využili přesilovku a vedli 3:1. V závěru utkání se AZet pokusil o hru bez brankáře, ale zápas už zvrátit nedokázal.

Liga juniorů - 23.kolo ne 11.2.12:00
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
1:3
(0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Kubečka (Kreutz, Bortoli) – 5. Ostrčil (Juráň), 23. Koláček, 37. Juráň (Stodůlka L., Koláček). Rozhodčí: Blaževič – Rychlý, Cygal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

AZ Havířov: Maňásek – Maršálek, Krutz (A), Bohatý, Ćmiel, Bortoli, Juřík – Apolenář, Lipka (A), Ščerba, Toma, Barnošák, Kolat (C), Vizváry, Konesz, Kubečka, Bielesz, Kósa, Zálesňák
VHK Robe Vsetín: Uhrin – Mošnička (C), Herman, Šedlbauer, Fojtík (A), Hamřík, Zedek, Stodůlka M. – Cakl, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Stodůlka L., Heinrich (A), Urge, Kovář, Juráň, Urbánek

V neděli se v Havířově hrála dohrávka 23. kola Ligy juniorů, ve které naši junioři vyzvali lídra skupiny východ VHK Vsetín. Havířov mohl už brzy po začátku utkání hrát přesilovku, ale nedokázal s ní naložit moc dobře. Za to Vsetín se dokázal prosadit v 5. minutě, když využil Tobiáš Ostrčil nedůrazu domácích hráčů a prostřelil Maňáska z levého kruhu – 0:1.

Hosté se brankou dokázali odrazit a byli nebezpeční, což dokazuje i povedená akce Heinricha, který ale skončil na brankáři Maňáskovi.

AZ dokázal ve 12. minutě ubránit oslabení a na jeho konci dokonce mohl skórovat, ale Kubečka tváří v tvář nedokázal prostřelit Uhrina.

Havířov se herně zvedl a dokázal hrát s hosty vyrovnanou partii. To potvrzovala i akce Ščerby s Barnošákem dva na jednoho, která ale skončila nepřesnou střelou. Několik šancí dokázal lapit Uhrin, aby na druhé straně dvě vteřiny před první sirénou ohrozil střelou pod betony Maňáska Heinrich. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Ve 23. minutě se dokázal dostat v rychlém protiútoku k puku Adam Koláček a překonat Maňáska – 0:2. V následné přesilovce Havířova zahrozili hosté, ale Koláček Maňáska tentokráte nepřekonal.

Havířov se dokázal postupně z inkasované branky oklepat a ve 34. minutě snížit na rozdíl jediného gólu. Nikolas Kubečka překonal Uhrina z levého kruhu přesnou střelou – 1:2. Havířov měl následně nějaké šance, ale vyrovnat se mu nepodařilo. A byli to naopak hosté, kteří se znovu vrátili do dvoubrankového vedení. Ve 37. minutě se prosadil z dorážky v přesilovce Matěj Juráň – 1:3.

V závěru třetiny si ještě Havířov zahrál přesilovku, ale do přestávky ji nevyužil. Tuto početní výhodu si přenesli domácí i do začátku třetí třetiny.

Ve třetí třetině si dokonce zahrál Havířov přesilovku 5 na 3, ale nedokázal ji využít. Nedlouho na to hrál Vsetín čtyři minuty dlouhou přesilovku, ale i vinou vlastního vyloučení, ji nedokázal využít. Vsetín okolo 50. minuty utkání hrál převážně v útočném pásmu, ale i díky Maňáska se skóre neměnilo. Hra se postupně přiostřovala.

V 55. minutě měl dobrou šanci havířovský Kósa, ale střela skončila na betonu Uhrina. Hosté pak dokázali Maňáska překonat, ale branka nebyla uznána. V závěru utkání to ještě zkusil Havířov se šesti hráči v poli. V 59. minutě měl před sebou Toma zcela prázdnou branku, ale Uhrin vymrštil lapačku a předvedl zákrok dne! Vsetín tak dokázal zvítězit a odvezl si z Havířova tři body.