Junioři porazili Havlíčkův Brod

Klára Bártková | 14.01.2024

Havířovští junioři se po týdnu znovu představili v domácím prostředí, aby vyzvali hosty z Havlíčkova Brodu. Ti se před dnešním duelem nacházeli na druhém místě v západní skupině, a tak bylo jasné, že svěřence Jana Křivohlávka nečeká nic jednoduchého. Domácí po dvou třetinách vedli 2:0, na začátku té třetí sice Bruslaři snížili, ale nakonec už se jim další branku nepodařilo vsítit, naopak AZet přidal ještě další dvě.

Liga juniorů - 28.kolo ne 14.1.12:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Lipka, 32. Lipka (Kolat, Valouch), 52. Kubečka (Apolenář), 55. Siekierka (Kolat, Lipka) – 43. Kuchta (Kotalík). Rozhodčí: Janda - Návrat, Cygal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

AZ Havířov: Kozel – Maršálek, Kreutz (A), Činčala, Bohatý, Ćmiel, Valouch (C), Juřík – Toma, Kolat, Middleton, Zálesňák, Vizváry, Apolenář, Kubečka, Siekierka, Lipka (A), Konesz, Bielesz, Jarolím
HC Rebel Havlíčkův Brod: Černý – Chymo, Bjakov, Mrtka, Novotný, Kuchta (C), Vaněček, Pražák – Nový, Krejčí (A), Kotalík, Machovský, Kozlík, Fiala, Jungwirth, Machač, Windegger, Dvořák, Janko

Po úvodním vhazování to sice vypadalo, že se od prvních chvil bude hrát akční hokej, neboť do pásma hned vyrazil Kolat a Černý musel pohotově zasáhnout. Jenže pak se hra hodně uklidnila a k vidění nebyly skoro žádné šance. To se změnilo až v druhé polovině úvodní dvacetiminutovky, kdy se Havířov dostal do vedení. A to když Jakub Lipka zmátl hostujícího gólmana posunul do brány – 1:0. Vzápětí však mohli hosté vyrovnat, protože hodně nebezpečně pálil zpoza levého kruhu Jungwirth.

Kozel proti jeho zakončení jen tak tak natáhl svou lapačku. Závěr první třetiny patřil jednoznačně hostům, ti se totiž hodně dlouhou dobu drželi v útočném pásmu a na branku AZetu lítala jedna střela za druhou. Nicméně do brány žádná nepropadla, a tak domácí odcházeli do kabin a těsným vedením.

Prostřední dějství hodně ovlivnila vyloučení. Vždyť AZet zahrával tři přesilové hry těsně po sobě. I tak se ale o první větší šanci postarali hosté, protože Windegger se ocitl v samostatném nájezdu, až na poslední chvíli ho zastavila defenziva AZetu. Hostující obrana pak zažívala hodně těžké chvíle, neboť domácí byli v přesilových hrách docela nebezpeční. Třeba v polovině třetiny málem Kolat tečoval střelu Siekierky do brány, nakonec puk skončil těsně vedle, takže skóre se neměnilo.

O minutu později už to však bylo jinak, neboť Jakub Lipka měl před sebou úplně prázdnou klec, kterou bez potíží vymetl – 2:0. Také hosté si mohli zahrát hru pět na čtyři, ale nedá se říci, že by si v ní vytvořili nějakou dobrou příležitost. Ta přišla až později. Janko se totiž ocitl až před brankářem, kterého se pokusil překonat několika kličkami, Kozel ale i v této situaci fantasticky zasáhl. Necelých čtyřicet vteřin před druhou sirénou se pak domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, Middletonovi najížděl na pravou stranu Toma, ale na prudkou přihrávku nedosáhl, a tak Černý mohl zůstat v klidu.

Do závěrečné periody tak AZet vstoupil s dvoubrankovým vedením, nicméně hosté rychle snížili. Kozel totiž zastavil první pokus Kotalíka, jenže pak už nedosáhl na následnou dorážku z hole hostujícího kapitána Jana Kuchty – 2:1. Mohlo být i vyrovnáno. To když Janko našel najíždějícího Kuchtu, ten se pokusil sklepnout puk k tyči, ale tam byl přichystaný domácí gólman.

Naopak v čase 51:44 Havířov znovu odskočil, když hostující obrana zaspala a pustila do útoku hned dva hráče AZetu. Apolenář tak mohl přihrát na pravou stranu, kde stál Nikolas Kubečka, ten už jen usměrnil puk ke vzdálenější tyči – 3:1. O chvíli později to navíc bylo o dvě branky, protože domácí vyhráli vhazování před Černým a Mateusz Siekierka se přesunul před bránu, kde byl úplně volný. Následně dostal přihrávku a střelou z první překonal brankáře – 4:1. Necelé tři minuty před koncem se ještě do dobré situace dostal Kotalík, ale nepřekonal beton Kozla, který dnes podal velice dobrý výkon.

Jan Křivohlávek (trenér AZ Havířov): V bojovném utkání se nám dnes podařilo zvítězit a zapsat první výhru v novém roce. Týmový výkon celého mužstva podpořil výborným výkonem mladý brankář dorostu Kozel, který dnes odchytal první zápas od začátku.