Junioři potvrdili proti Brnu roli favorita

David Motloch | 16.11.2012

H A V Í Ř O V - Po reprezentační přestávce se jako poslední rozeběhla i Liga juniorů. Havířov v ní dnes v zápase s Warior Brno potvrdil roli favorita, ačkoliv to tak na začátku utkání příliš nevypadalo. Po pěti minutách šlo totiž Brno do vedení, jakmile však Azet srovnal, byly mezi oběma celky citelně vidět herní rozdíly. Hattrickem se za 60 minut hry blýskl útočník Tomáš Mráz, výborné utkání, i přes dvě inkasované branky, odchytal brankář Erik Gabler. Konečný výsledek zápasu - 8:2 potvrzuje, že Havířov byl dnes jednoznačně lepší a dokázal využívat naskytnutých šancí. Další utkání svěřenci trenéra Dalibora Paskera sehrají v neděli, kdy budou doma hostit první Vsetín!

Liga juniorů - 14.kolo pá 16.11.18:30
AZ Havířov - Warriors Brno
8:2
(2:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Matěj (Křibík, Matějek), 13. Mihal (Jaroch, Mráz), 24. Křibík (Putniorz, Bureš), 28. Putniorz (Lenomár, Bureš), 34. Mráz (Ovčaří), 42. Křibík (Řehulka, Mráz), 47. Mráz (Ovčaří), 55. Mráz (Řehulka) - 5. Procházka, 25. Křen. Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 8:2.
AZ Havířov: Gabler - Bureš, Dýrr, Flamík, Glos "C", Graca, Jaroch, Kostelník - Křibík, Lenomar, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Řehulka, Smuž, Szewieczek
Warriors Brno: Slezák - Mytiska, Krytinář, Dobšák "A", Řeřucha "A", Vágner, Křípal, Vojáček, Čtvrtníček, Novotný, Křen, Procházka, Pelikán, Růžička, Král, Rexha, Hakl "C"

Utkání bylo z počátku hráno ve vlažném tempu, po pěti minutách se však do vedení dostal outsider z Brna a hra získala spád. Po útočném tlaku otevřel skóre zápasu střelou mezi betony brankáře Gablera Tomáš Procházka. Tlak hostů pokračoval i nadále a kdyby v 7. minutě nezasahoval svou hokejkou Gabler, byl by brněnský Křen druhým střelcem utkání. O pár sekund později dokonce Warrior nastřelil tyčku branky domácích.

Havířov se vzpamatoval poněkud nenápadně, když se ploužící se puk před brankovištěm podařilo Martinu Matějovi uklidit do branky. Tato pasáž se stala pro svěřence trenéra Dalibora Paskera velice důležitou, jelikož už v 13. minutě byl Havířov ve vedení. Po rychlých kličkách a velkém přehledu Patrika Mihala kotouč nakonec skončil za brankářem Slezákem. V 16. minutě mohl skóre zápasu srovnat Růžička, a i když provedl v brejkové situaci vše dobře, brankář Azetu si vybral svou chvilku slávy po excelentním přesunu k tyči.

Krátce po přestávce pokračovali Brněnští ve tvoření velkých šancí, do jedné se dostal Vágner, jehož pokus však schoval Gabler v lapačce. V 24. minutě ale hosté zachybovali, když nechali Janu Putniorzovi za brankou příliš prostoru. Zmiňovaný hráč našel svou přihrávkou Jana Křibíka a po jeho střele skončil puk ve svatyni Brna. Kdo si ale myslel, že Warrior odpadne, byl na omylu. Přesně po minutě od posledního gólu se poněkud šťastným způsobem prosadil Josef Křen, který si všiml puku, nad nímž Gabler ztratil kontrolu.

Od té doby se už prosazovali pouze domácí, kteří postupně přelévali hru na svou stranu. Po krásné individuální akci Jana Putniorze měli hráči Azetu důvod zvedat ruce. Vysoký útočník se z pukem dostal od obranné modré čáry až před branku soupeře a vyzrát se mu podařilo i na chytajícího Slezáka. V půlce druhé části mohl Procházka ještě vývoj zápasu zdramatizovat, ale přesto že byl s pukem v útočné třetině zcela osamocen, na Gablerův beton si nepřišel.

O tři minuty později přišel trest. Akci jako přes kopírák předvedl Tomáš Mráz, který stejně jako u minulého gólu, prošel sám přes obranu soupeře, akci ještě vyšperkoval povedenou kličkou do bekhendu. Herní převahu Havířova potvrdil v 38. minutě Mihal, tutovku však spálil. V zápase se příliš nevylučovalo, Havířovští ale přesto dokázali možnost početní výhody jednou využít. Po křižné přihrávce Řehulky zamířil pod vyrážečku Slezáka v tomto zápase dvougólový Jan Křibík.

Domácí byli i přes fakt, že zápas byl rozhodnutý, při chuti. Brankový náskok Havířova mohl po šťastném odrazu puku od mantinelu navýšit Lenomar, brankáře Brna však nepřekonal. Co se nepovedlo Lenomarovi, napravil v 47. minutě Tomáš Mráz, jehož šikovné ruce obalamutily obranu soupeře včetně brankáře. Ani to ovšem nebyl konec. Pět minut před koncem zápasu navýšil na konečných 8:2 opět Tomáš Mráz, jenž tak toto utkání uzavřel hattrickem.