Junioři prohráli brankou v poslední minutě

Lukáš Jandora | 12.01.2024

Havířovští junioři se v pátek večer střetli s Chrudimí, která je v tabulce za námi, okupuje poslední příčku. A byť v zápase velmi brzy prohrávali a poté dokonce i o dva góly, vždy se jim podařilo vyrovnat. Osudovou se jim však stala poslední minuta, minimálně bod protekl mezi prsty 52 vteřin před koncem...

Liga juniorů - 27.kolo pá 12.1.20:00
HC Chrudim - AZ Havířov
5:4
(1:2, 3:1. 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kubíček (Kubišta, Jirout), 27. Novák (Jirout, Matýs), 32. Černý (Vašek, Chvojka), 32. Kubíček (Jirout), 60. Matýs (Kubíček, Jirout) – 14. Siekierka, 20. Valouch, 37. Middleton (Siekierka, Kreutz), 51. Lipka (Kolat). Rozhodčí: Kratochvíl - Gregar, Hájková. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Průběh utkání: 1:0, 1:2. 4:2, 4:4, 5:4.

HC Chrudim: Filípek — Straka, Vašek, Dvořák, Kubišta , Krejčík, Pazdera — Jirout, Chvojka, Kubíček, Kafka, Matýs, Novák, Jedlička, Černý, Kantor
AZ Havířov: Maňásek — Činčala, Kreutz, Ćmiel, Valouch, Juřík, Bohatý, Maršálek — Middleton, Kubečka, Kósa, Bielesz, Apolenář, Lipka, Siekierka, Toma, Kolat, Zálesňák, Vizváry, Konesz

Velice rychlý vstup do utkání měli domácí, hosty trochu zaskočili už po čtyřiadvaceti vteřinách, kdy se trefil Kubíček - 1:0. Havířovští však s vyrovnáním "otáleli" jen necelých 14 minut, bez asistence se prosadil Mateusz Siekierka a svým 11. gólem v sezóně srovnal skóre - 1:1. Do kabin šli hráči AZetu už dokonce s vedením, opět bez asistence se podruhé v sezón trefil Jan Valouch - 1:2

Vedení však junioři jakoby zanechali v kabině, ve druhé třetině "prospali" hrozivých 5 minut. Nejprve ve 27. minutě srovnal Novák - 2:2, ve 32. poslal chrudimské do vedení Černý - 3:2, no a pouhých 7 vteřin stačilo domácím na další branku, kterou zařídil autor té první, Josef Kubíček - 4:2. Po této pasáži došlo na změnu v brankovišti, mezi třemi tyčemi se poprvé v sezóně v této kategorii představil dorostenec Kozel a až do konce zápasu si počínal velmi dobře... Ještě do konce druhé dvacetiminutovky hosté snížili, po přihrávkách Siekierky a Kreutze se prosadil Adam Middleton - 4:3

O vyrovnání se AZeťáci rvali do 51. minuty, podařilo se, Kolat přihrával a Jakub Lipka se postaral o 4 branku celku ze Slezska - 4:4. Junioři přežili jedno oslabení, v 56. jim dokonce byla nabídnuta přesilovka, jenže nic z toho. 52. vteřin před koncem se naopak opět a naposledy trefili domácí, velkou radost zařídil Matýs - 5:4

AZeťáci tak z Chrudimi odjíždějí se svěšenými hlavami, v novém roce zaznamenávají 3 porážku, spravit si chuť a náladu budou mít možnost už v neděli, kdy na vlastním ledě hostí Havlíčkův Brod.