Junioři vezou ze Žďáru jasnou výhru

Tomáš Vlček | 23.09.2013

Po páteční domácí prohře s Frýdkem-Místkem 3:4sn zavedlo 2. kolo Ligy juniorů východ havířovské mladíky na led SKLH Žďár nad Sázavou. Do zápasu šli stále ještě s velmi okleštěnou sestavou, ale na rozdíl od pátečního zápasu si tentokrát dokázali náskok, vybudovaný ve 2. třetině, udržet a přivezli z Vysočiny 3 body za jednoznačnou výhru 5:0. Hattrickem se blýskl útočník Dominik Synek (na snímku). Další zápas sehraje AZ v pátek doma od 18:00 s Opavou.

LJ - 2.kolo ne 22.9.
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov
0:5
(0:0, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Diviš, 25. Synek (Diviš), 31. Synek (Suchý, Graca), 37. Suchý (Synek), 44. Synek. Rozhodčí: Paulík - Klouda, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:30. Průběh utkání: 0:0, 0:5.
SKLH Žďár nad Sázavou: Krásný – Vítek, Koláček, Staněk, Peška – Bednář, Štěrba, Partl, Navrátil, Novotný, Peňáz, Gregar, Pazourek, Vacek.
AZ Havířov: Gabler – Jaroch, Weisser, Graca, Gawlas, Potočný, Flamík, Patrman, Caruk, Lenomar, Synek, Suchý, Diviš.

První třetina zápasu, i přes několik šancí na obou stranách, branku nepřinesla. Skóre utkání otevřel, trochu paradoxně ve vlastním oslabení, po samostatné akci ve 23. minutě Jan Diviš. Zkoprnělí domácí hráči se z této nepříjemné sprchy nestačili ani vzpamatovat a za půldruhé minuty už prohrávali 0:2. Jan Diviš se tentokrát proměnil v nahrávače, a střelecký účet si poprvé v utkání otevřel Dominik Synek.

Když stejný hráč zvýšil po kombinaci v polovině zápasu na 3:0 pro AZ, bylo zřejmé, že k bodům mají hosté výrazně blíže. Ještě více tuto skutečnost potvrdila čtvrtá branka Havířova z hole Dominika Suchého. Definitivní pojistku pro azeťáckou výhru stanovil po individuálním průniku svým třetím zásahem do Žďárské klece ve 44. minutě Dominik Synek. Zbytek zápasu měl AZ pod kontrolou a ke třem bodům si ještě navíc připsal nulu brankář Erik Gabler.