Junioři vysoko porazili Žďár nad Sázavou

Petr Miklas | 25.10.2013

H A V Í Ř O V - Páteční večer patřil 11. kolu Ligy juniorů, ve kterém domácí Azet přivítal Žďár nad Sázavou. Před utkáním byl Havířov na třetím místě, pouze o skóre za prvním Hodonínem. Byl tedy jasným favoritem a svou roli stoprocentně naplnil, když vyhrál 7:3. Čistý hattrick nastřílel Tomáš Matějek, dvě branky přidal Dominik Suchý a čerstvý reprezentant, Daniel Graca, dal gól a na dva nahrál.

LJ - 11.kolo pá 25.10.18:00
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou
7:3
(2:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Lenomar (Weisser, Taras), 19. Matějek (Caruk, Patrman), 24. Matějek (Synek, Vyčesaný), 25. Matějek (Graca), 34. Graca (Weisser, Lenomar), 52. Suchý (Graca, Matějek), 54. Suchý – 5. Škorpík (Staněk), 35. Bednář (Mäki, Březka), 55. Mäki (Staněk). Rozhodčí: Mikula – Konvička, Gančar. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
AZ Havířov: Gabler – Jaroch, Weisser, Flamík, Graca, Potočný, Gawlas, Vyčesaný, Suchý, Lenomar, Caruk, Patrman, Synek, Staš, Taras, Matějek.
SKLH Žďár nad Sázavou: Zelený – Štěrba, Mäki, Škorpík, Březka, Novotný, Bednář, Navrátil,Staněk, Vlček, Vítek, Pazourek, Gregar.

První šanci utkání měl sice domácí Caruk, ale první branku vstřelil Adam Škorpík ze Žďáru nad Sázavou, jenž dorazil Staňkovu střelu. Havířov v 11. minutě zásluhou Kamila Lenomara vyrovnal poté, co se domácí útočník prosmýkl kolem obránce, kterému prohodil puk mezi nohama a vystřelil zápěstím pod Zeleného vyrážečku.

Na konci první části předvedli domácí nádhernou kombinaci, kterou gólem do prázdné branky zakončil Tomáš Matějek, jenž nahrál do dobré pozice Martinu Carukovi, ten mu puk vrátil a prvně jmenovanému již zbývalo jen trefit prázdnou branku.

Po první třetině tak domácí vedli 2:1.

Začátek druhé třetiny patřil Žďáru, konkrétně Gregarovi, který zkusil propálit Gablera mezi betony, ale domácí brankář byl rychlejší a šanci zmařil. Ve 24. minutě tak AZ zásluhou Tomáše Matějka vedl o dvě branky, když poslal odražený puk za Zeleného záda.

Neuplynula ani minuta a Tomáš Matějek v přesilovce završil svůj hattrick. Martin Zelený v brance Žďáru neměl čisté svědomí, protože mu puk vypadl z lapačky.

Ve 34. minutě už domácí vedli 5:1, když další přesilovku využil tvrdou ranou od modré Daniel Graca. Za minutu přišlo snížení, protože Žďár potrestal chybnou rozehrávku domácí obrany, úspěšným střelcem byl Daniel Bednář.

Do konce druhé části už se nikdo další neprosadil a tak platil stav 5:2.

Závěrečná třetina pouze potvrdila obraz předešlých dvou. V 52. minutě využil Havířov již třetí přesilovku poté, co Daniel Graca nahazoval puk na branku, kde jej tečoval Dominik Suchý mimo dosah Zeleného.

O dvě minuty později se Dominik Suchý dostal do úniku, byl podražen a bylo nařízeno trestné střílení. Faulovaný hráč provedl trestné střílení parádně – naznačil kličku do bekhendu, vrátil puk na forhend a poslal puk pod horní tyč.

Střelecký účet utkání uzavřel Mattias Mäki, který pohodlně zavěsil volně ležící puk před Gablerem. Závěr zápasu se dohrával ve čtyřech, ale branku jsme už neviděli ani na jedné straně, i když Mäki k ní neměl půl minuty před koncem daleko. Proti byl Erik Gabler v brance Azetu.

Havířovští hokejisté tedy roli favorita stoprocentně naplnili a zaslouženě získali 3 body.

Jaromír Venglář (AZ Havířov): Hráči vždycky, když vidí slabšího soupeře, tak podcení zápas. Nejdříve jsme se přizpůsobili hře soupeře a prohrávali jsme. Poté jsme však nasadili vyšší tempo, zápas otočili a vyhráli.

Václav Marek (SKLH Žďár nad Sázavou): Nejprve bych chtěl poblahopřát domácím, protože byli hladovější po vítězství. Byli lepší v bruslení a kombinaci. My jsme hráli jen ve dvanácti a postupně nám ubývaly síly. Pro mě byl tento zápas trochu srdeční zálěžitostí, protože jsem za Havířov před 35 lety hrál.