Junioři z Chrudimi body nevezou

Lukáš Jandora | 10.03.2024

Dalo by se říct, že pouze z povinnosti cestovali havířovští junioři v neděli časně ráno do Chrudimi. Protože už o dva dny dříve ztratili poslední šance na postup do play-off, sezónu proto, posledními dvěma zápasy, už jen dohrávají...

Liga juniorů - 41.kolo ne 10.3.12:00
HC Chrudim - AZ Havířov
4:2
(1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Pazdera (Jedlička, Kantor), 24. Kubišta (Kubíček, Kantor), 49. Jirout (Matýs, Kubíček), 54. Jirout (Kubíček) – 52. Middleton (Toma), 58. Vizváry (Kreutz). Rozhodčí: Battěk — Hájková, Černohlávek. Vyloučení: 5:6, navíc Hökl (asistent trenéra HAV) OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

HC Chrudim: Filípek — Straka, Dvořák, Kubišta , Krejčík, Pazdera — Kafka, Chvojka, Matýs, Hemský, Zdeněk, Jedlička, Kubíček, Černý, Jirout, Macas, Štěpnička, Kantor
AZ Havířov: Maňásek — Kreutz, Bohatý, Ćmiel, Jurček, Juřík, Bortoli — Vizváry, Apolenář, Lipka, Siekierka, Ščerba, Toma, Kolat, Middleton, Zálesňák, Jarolím, Konesz, Kubečka

První branka padla v 15. minutě, domácí využili nabídnutou přesilovou hru po vyloučení Zálesňáka, Jedlička s Kantorem přihrávali, úspěšným střelcem se stal Erik Pazdera - 1:0. Za tohoto stavu, jelikož další gól v úvodním dějství už nepadl, se šlo do kabin.

Z dějství druhého uplynuly 3 minuty a 4 vteřiny, po asistencích Kubíčka a Kantora se prosadil Kryštof Kubišta - 2:0. I druhá perioda nabídla, stejně jako ta první, jen jednu branku, do závěrečné třetiny se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Třetí gól chrudimských přidal ve 49. minutě Ondřej Jirout, domácí se podruhé prosadili v přesilovce, na gól přihrávali Matýs s Kubíčkem - 3:0. O necelé tři minuty se poprvé v utkání prosadili také hosté, po asistenci Tomy snížil na 3:1 Adam Moddleton. Jenže chvíli po něm se podruhé v utkání prosadil Ondřej Jirout, který využil dokonalé příhry Kubíčka a zvýšil už na 4:1, čímž prakticky uťal havířovské ambice na bodový zisk. Gólový účet zápasu podtrhl využitou přesilovkou i AZet, Kreutz přihrával a Richard Vizváry snížil na konečných 4:2

Poslední zápas sezóny čeká na naše juniory v pátek, od 19:00 se představí na ledě Poruby.