VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Juniorům AZetu na začátku sezóny chybělo štěstí, ale jdou mu naproti

04.11.2022 | Petr Miklas

Havířovští junioři neměli na začátku své soutěže, tedy ligy juniorů, štěstí. Ztráceli dobře rozehraná utkání, přičemž inkasovali krátce potom, co sami neproměnili dobrou šanci. V následujícím článku se ohlédneme za první fází sezóny. Pár slov nám k tomu řekl i trenér juniorů Jan Křivohlávek, který odhalil i některé kroky, které mají vést ke zlepšení situace a odrazu z posledního místa tabulky.

Bilance juniorů po 11. zápasech není dobrá

Havířovští junioři získali tři body za výhru v základní době až na osmý pokus, když na domácím ledě porazili Přerov. Před tím sehráli několik vyrovnaných utkání, dvakrát padli v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Bilance po 11. zápasech zní takto: 2 výhry, 2 prohry v prodloužení nebo po samostatných nájezdech a 7 proher. Skóre 26:48 a 8 bodů stačí pouze na 7., tedy poslední, místo v tabulce ligy juniorů skupiny východ. Na předposlední Šumperk ztrácí juniorka Azetu 8 bodů, na pátý Vsetín 7 bodů, ale má utkání k dobru.

„Vstup do soutěže nebyl takový, jaký jsme si představovali. Věděli jsme, že to bude těžké, protože nám něco o soupeřích napověděly přípravné zápasy,“ řekl k tomu Jan Křivohlávek, trenér juniorů a šéftrenér mládeže AZetu.

A lodivod juniorů pokračoval: „První utkání v Havlíčkově Brodě jsme prohráli po nájezdech, ale mohlo to dopadnout i naopak. Pak jsme hráli v Chrudimi, kde jsme to chtěli odčinit, ale to se nám nepodařilo, i když jsme určitě nebyli horším týmem. Jenže se hraje na góly a ty jsme nedali.“

Pomůže k odrazu výhra v Písku?

Utkání se Šumperkem ztratili junioři v závěru, když před tím trefili horní tyč. Podobně se jim vedlo ve Vsetíně, kde dostali gól na 3:2 půl minuty před koncem třetí třetiny. Ale odpíchnout se mohou od poslední výhry, kterou si připsali na ledě v Písku, kde vyhráli 6:3.

Jak to vidí trenér Křivohlávek? „Hráli jsme dobré zápasy, ale nezvládli jsme konce utkání, což trochu připisuji tomu, že mužstvo není tak vyhrané. Základ mužstva máme kvalitní, kluci jsou pracovití, ale srazily nás individuální a systémové chyby. Proto nám tyto zápasy utekly a přišli jsme o body. Když pominu utkání se Slavií, které nám vůbec nevyšlo a soupeř nás přehrával, tak jsme hráli vyrovnané zápasy, které rozhodovaly maličkosti.“

„Do Písku jsme jeli s vědomím, že to může být zápas, od kterého se můžeme odrazit. Chtěli jsme bodovat, chtěli jsme vyhrát, což se podařilo. Důležité je, že se kluci sami chtějí zlepšovat, pracují na sobě a bojují. Chceme na to navázat v utkání s Chrudimi, pak nás čeká reprezentační pauza,“ dodal Křivohlávek.

Impulsem mají být změny v realizačním týmu

Že je třeba nedobrou situaci řešit, si uvědomuje i vedení, které se rozhodlo provést změny v realizačním týmu. Lukáš Hökl se z pozice asistenta trenéra dorostu přesunul na pozici asistenta trenéra juniorů, opačným směrem putoval Pavel Kubečka.

Co na to říká Jan Křivohlávek? „Probírali jsme to s Milanem Mikulíkem, chtěli jsme dát týmu impuls a myslím si, že je to dobrý krok. Ti kluci vnímají, že je v šatně někdo jiný, že chceme něco změnit. Řekli jsme si, že není čas na nějaké hrdinství a každý musí pro ten tým udělat maximum. Jsme na stejné lodi, jak trenéři, tak hráči a chceme s tím něco udělat. Pořád je před námi hodně utkání uděláme všechno proto, abychom se dostali z posledního místa.“

Týmu pomáhají i hráči na střídavé starty z extraligových Vítkovic a Třince. V brance nastoupil do čtyř utkání Jakub Smolka, v pěti zápasech nastoupil jeho jmenovec a spoluhráč z Vítkovic Jakub Lazár, jednou se v dresu Azetu ukázal Daniel Kosina. Pětkrát vypomohl třinecký Jakub Lipka.

Změní se nějak herní projev?

Je jasné, že se něco musí změnit, aby junioři sbírali body. Došlo ke změnám v realizačním týmu, do Havířova mají vyřízeny střídavé starty hráči extraligových Vítkovic a Třince. Přijdou i změny v systému hry? Na tuto otázku nám Jan Křivohlávek odpověděl: „Odvíjí se to od soupeře. Máme možnost vidět zápasy soupeře na videu a jsou momenty, na které se připravujeme. V naší situaci je nutné zjednodušit hru, minimalizovat chyby v obranném pásmu, snažit se o rychlý přechod středního pásma a hrát u soupeře. Hodně střílet a snažit se střeleckou převahou dosáhnout toho, abychom dávali góly. Základem je dobrá obrana.“

„Na začátku sezóny nám chybělo i trochu štěstí, snad se k nám teď bude víc přiklánět,“ uzavírá hodnocení první fáze trenér Křivohlávek. Nezbývá než popřát, aby našim juniorům štěstí přálo. Přijďte je podpořit do GASCONTROL Arény. Příští domácí utkání hrají ve čtvrtek 17. listopadu proti Porubě.