MDO: Havířov si po dvou porážkách spravil v Hodoníně chuť

David Motloch | 09.01.2014

Ve 23. kole zajížděli havířovští dorostenci na půdu posledního celku tabulky z Hodonína. Tabulkoví sousedé spolu po dvě třetiny drželi krok, ve třetí třetině však již potvrdili své kvality svěřenci trenéra Martina Janečka, kteří čtyřmi brankami v rozmezí deseti minut rozhodli o svém vítězství 6:2. Na polovině vstřelených branek Havířova se podílel třígólový Dominik Cihlář. K němu se přidali ještě Kurovský (2 branky) a Rzekanowski, kteří tak pomohli AZetu posunout se v tabulce na osmé místo. Další zápas sehraje družina trenéra Janečka v neděli 12.1. v Přerově.

ELMD - 23.kolo čt 9.1.
SHK Hodonín - AZ Havířov
2:6
(1:1, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 5. Hrachovský (Veselý, Machálek), 46. Obrtlík (Hrachovský, Lindner) - 7. Cihlář (Hudeček, Lenomar), 34. Kurovský (Hudeček), 44. Cihlář (Kurovský, Kalus), 51. Kurovský (Cihlář, Lenomar), 53. Cihlář, 54. Rzekanowski (Mrowiec, Srníček). Rozhodčí: Humpolíček, Kala - Bernard, Šustr. Vyloučení: 9:10 - navíc Richard Veselý (HOD) vyloučen do konce zápasu a Ondřej Hrachovský (HOD) 10 min. osobní trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.
SHK Hodonín: Holík - Hrachovský, Obrtlík, Bureš, Štěpanovský, Špírek, Borot - Lindner, Veselý, Machálek, Škriba, Veselský, Pavka, Mičík, Smetková, Chalupa, Čajkovič
AZ Havířov: Sonnek - Frojda, Hudeček, Kalus, Srníček, Szturc, Kozubek, Adámek - Cihlář, Kurovský, Lenomar, Mrowiec, Rzekanowski, Pawliczek, Konečný, Cháňa, Hýsek, Matějík

Na ledě posledního Hodonína se v první třetině hrál z pohledu skóre vyrovnaný hokej. Lepší výchozí pozici si vybudovali domácí, kteří šli už v 5. minutě do vedení, když se za záda brankáře Sonnka trefil střelou od modré Ondřej Hrachovský. Vedení ale Drtičům dlouho nevydrželo, a jak se později ukázalo, bylo posledním v zápase. Na konci 7. minuty se dokázal prosadit v přesilovce Dominik Cihlář, který tak donutil kapitulovat domácího gólmana Holíka poprvé.

V první části už další branka nepadla, ale bylo vidět, že hráči obou mužstev byli trochu nervózní. To se projevilo na počtu vyloučení, když si sudí v úvodní dvacetiminutovce připsali hned osm odpískaných trestů. Druhá část hry už byla podstatně klidnější a padla v ní jediná branka. Té dosáhl v 34. minutě, a opět v přesilovce, Daniel Kurovský.

Hosté od této chvíle už získané vedení neztratili a po zbytek zápasu si jej s přehledem hlídali. Hned ze začátku třetí části se s brankami roztrhl pytel. V 44. minutě zvyšoval náskok Havířova, jak jinak než opět v přesilovce Dominik Cihlář. O dvě minuty později se druhou brankou v zápase přihlásili opět domácí. Střelcem Hodonína se ve dvojnásobné výhodě stal Róbert Obrtlík.

Ve zbytku utkání však již pálili do černého pouze hosté z Havířova. Nejprve se v 51. minutě prosadil Daniel Kurovský a po něm završil v 53. minutě hattrick Dominik Cihlář. Jen o necelou minutu později uzavíral skóre zápasu na konečných 6:2 pro AZet Oskar Rzekanowski.