MDO: Havířov si proti poslednímu Hodonínu s chutí zastřílel

David Motloch | 27.02.2014

H A V Í Ř O V - V 32. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu se proti sobě střetly týmy ze spodku tabulky. Havířov byl před utkáním pasován do role favorita, což se nakonec s přehledem potvrdilo. První třetina ještě jednoznačný vývoj nenaznačovala, v dalším průběhu zápasu se však souboj Havířova s Hodonínem proměnil v exhibici. Svěřenci trenéra Martina Janečka postupně nasázeli do sítě soupeře devět branek, přičemž Oskar Rzekanowski si připsal hattrick. Havířovu se tak povedlo přetrhnout osmizápasovou šňůru bez vítězství. Další utkání se hraje v neděli 2.3. v Přerově.

ELMD - 32.kolo čt 27.2.14:00
AZ Havířov - SHK Hodonín
9:2
(2:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Lenomar (Kurovský, Frojda), 20. Cháňa (Adámek, Lenomar), 23. Lenomar (Mrowiec, Rzekanowski), 29. Kurovský (Cihlář), 40. Rzekanowski (Mrowiec, Lenomar), 41. Rzekanowski (Lenomar), 51. Pawliczek (Cihlář), 54. Pawliczek (Cihlář, Srníček), 55. Rzekanowski (Mrowiec) – 12. Bureš (Svoboda), 58. Škriba (Chalupa). Rozhodčí: Škuta – Tuizal, Cirkl. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 61:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1, 9:2.
AZ Havířov: Sonnek – Szturc, Hudeček, Srníček, Kozubek, Adámek, Ševěček – Lenomár, Mrowiec, Pawliczek, Frojda, Konečný, Cháňa, Hýsek, Rzekanowski, Peterek, Kurovský, Potočný, Cihlář
SHK Hodonín: Lekeš (od 32. Holík) – Bureš, Obrtlík, Ščecina, Špírek, Borot, Bílek – Škriba, Veselý, Veselský, Pavka, Smetková, Machálek, Svoboda, Lindner, Chalupa, Vacula

Už od začátku zápasu bylo vidět, že domácí hokejisté budou chtít potvrdit svou roli favorita zápasu. První velkou šanci sice využít nedokázali, přesto se už v 7. minutě dostali do vedení zásluhou Pavla Lenomara, který puk v úniku zavěsil do branky. Drtiči ale využili chvilkového zaváhání soupeře a už ve 12. minutě bylo srovnáno. Za záda brankáře Sonnka mířil přesně Jan Bureš. Když už se ale zdálo, že se oba týmy rozejdou do šaten za nerozhodného stavu, udeřil půl minuty před koncem přesnou ranou domácí Ondřej Cháňa.

Jak hráči Havířova zakončili první část, tak stejným způsobem začali i tu druhou. Už ve 23. minutě se tak svěřenci trenéra Janečka radovali z další branky, když se podruhé trefil Pavel Lenomar. Herní převaha domácích byla čím dál více citelná, a tak dnes branky padaly výhradně do hostující svatyně. Již čtvrtý puk ze sítě musel brankář Lekeš lovit ve 29. minutě, když se nestihl přesunout proti ráně Daniela Kurovského. To bylo pro brankáře Hodonína příliš, a tak došlo ke změně gólmanů.

Druhá část však touto situací neskončila. Hosté z Hodonína se snažili o snížení a byli k němu blízko, v polovině zápasu však trefili pouze brankovou konstrukci Havířova. Branky se nakonec v prostřední části hry nedočkali, dokonce stihli ještě inkasovat. Čtyři sekundy před sirénou totiž udeřil do puku Oskar Rzekanowski a jeho pokus nakonc skončil až v brance střídajícího brankáře Holíka.

Dobré vstupy do třetin potvrdili domácí i ve třetí části a už po 37 vteřinách vstřelil další branku. Autorem branky byl opět Oskar Rzekanowski, který tentokrát svůj pokus schoval do mezírky mezi betony brankáře. Herní převaha domácích proměnila zápas v exhibici, to když se v 51. minutě trefil z prostoru brankoviště Dominik Pawliczek. Tentýž hráč zvedal ruce nad hlavu i o tři minuty později, když se prosadil další nenápadnou střelou.

Ani tato situace však nebyla poslední brankovou šancí Havířova. Střelecké skóre domácích uzavřel až v 55. minutě Oskar Rzekanowski, který svou kličkou do bekhendu symbolicky završil hattrick. Poslední slovo v zápase ale přeci jen měli Drtiči, ti dosáhli nakonec své druhé branky, když se dvě a půl minuty před koncem trefil Lukáš Škriba. Souboj dvou nejhůře postavených celků extraligy mladšího dorostu tak vyšel výrazně lépe pro domácí Havířov – 9:2.

Michal Janeček (HC AZ Havířov): Do utkání jsme nastoupili v naši nejsilnější sestavě i s hráči, kteří už pravidelně nastupují za starší dorost. Od začátku se nám dařilo soupeře přehrávat a vytvářet si gólové šance. Bohužel koncovka byla na začátku špatná a v první třetině jsme dali "pouze" dvě branky. Od druhé třetiny se nám ale začalo dařit i v koncovce a proměňovat šance. Nakonec se našim podařilo nastřílet devět branek a utkání zaslouženě vyhrát. Pozitivní také je, že se v průběhu utkání do hry zapojilo i několik mladších hráčů z 8. třídy. Tyto hráče budeme nasazovat i do dalších utkání a připravovat je na další sezonu.