Mladší dorost venku nestačil na Vsetín

David Motloch | 10.03.2014

Ve 34. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu se proti sobě střetly týmy Havířova a Vsetína. Zápas dvou týmů, mezi kterými panoval v tabulce dvacetibodový odstup potvrdil roli favorita. Domácí VHK se už v první třetině ujalo iniciativy zápasu a třemi brankami v úvodní části hry prakticky rozhodlo o vývoji zápasu. Havířovští se prosazovali jen horkotěžko, nakonec jediný čestný střelecký úspěch si připsal ve 49. minutě Josef Ligocký, jehož trefa tak alespoň zmírnila porážku v poměru 1:5. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Martina Janečka ve čtvrtek 13.3 doma proti Třinci.

ELMD - 34.kolo ne 9.3.
VHK Vsetín - AZ Havířov
5:1
(3:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. M. Weintritt (Kovář, J. Weintritt), 7. Koňařík (Půček, Janošek), 10. Dubnický (Kovář), 32. Kovář (M. Weintritt), 37. J. Weintritt (Kovář) - 49. Ligocký Rozhodčí: Dobeš - Kurtin, Štěpánek. Vyloučení: 4:6 - navíc Frojda (HAV) 10 min. ZHK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
VHK Vsetín: Herman - Kovář, J. Weintritt, M. Weintritt, Dubnický, Koňařík, Půček, Janošek, Čechmánek, Gharibyar, Kašpar, Kollár, Krůžela, Nadymáček, Kostka, Ševčík, Šarman, Augustin
AZ Havířov: Zsibrita - Ligocký, Hynek, Lenomar, Mrowiec, Pawliczek, Szturc, Frojda, Srníček, Kozubek, Cháňa, Rzekanowski, Adámek, Matějík, Ševěček, Potočný

Domácí hokejisté předvedli raketový nástup do utkání, který jim už od samotného začátku zařizoval luxusní vedení. První branky Vsetína docílil v 5. minutě střílející Michal Weintritt. Na světelné tabuli uběhla pouhá minuta a půl od první vstřelené branky VHK, a síťka brankové konstrukce Azetu se vlnila znovu. Do černého totiž pálil Michal Koňařík, který navíc využíval přesilovou hru.

Neuběhla ani polovina první části hry a domácí už vedli o tři branky. Nováček v brance Havířova - brankář Denis Zsibrita už tak potřetí během úvodních deseti minut lovil puk z branky a neprožíval tak při svém debutu v kategorii mladšího dorostu zrovna pozitivní emoce. Skvělého nástupu domácích totiž potvrdil Matěj Dubnický. Pak se už střelecké hody razantně ztlumily a do konce první třetiny už další branka nepadla.

Ve druhé části hry se Havířov nechal dvakrát vyloučit, přičemž v jednom z těchto případů opět kapituloval do své svatyně. Po vyloučení Matyáše Frojdy na 2+10 minut ještě potrestání od soupeře nepřišlo, při vyloučení Vojtěcha Ševěčka však už ano. Ve 32. minutě tak využil druhou přesilovku Vsetína David Kovář. Aby toho nebylo málo, ve 37. minutě zvyšoval na hrozivých 5:0 pro domácí Jiří Weintritt.

Rozhodnutý zápas ve třetí části velkou zápletku nenabídl. Hostům z Havířova se však alespoň podařilo zaznamenat čestný úspěch vstřelenou brankou Josefa Ligockého ze 49. minuty zápasu. Více už se v utkání nestalo, a tak si po klidném průběhu dokráčel za vítězstvím celek Vsetína po výsledku 5:1.