Na programu přípravy je domácí odveta s Šumperkem

21.08.2013 | Josef Nudera

Po úterní porážce, kterou si přivezl Havířov z Olomouce, bude na programu odvetné utkání s Draky ze Šumperku. Čtvrteční hokejový večer nabídne souboj s celkem, který má ve svém nitru spoustu bývalých havířovských hráčů. Pokud chcete sledovat, jak Havířov pokračuje v přípravě, nebo nemáte na čtvrteční večer žádné plány, je právě tato hokejová nabídka tou pravou. Utkání se bude hrát od 18 hodin.

Na programu přípravných zápasů havířovského celku je odveta s dalším prvoligovým celkem, do Havířova zavítá Salith Šumperk. Oba celky se v minulosti moc nepotkávaly, ale právě přípravné období nabídne hned druhé střetnutí během několika posledních dnů.

V posledním vzájemném měření sil dokázal Havířov přivést ze Šumperku cennou výhru 4:3 a ukázal, že zápasy s tímto soupeřem budou pro nadcházející ročník přinášet vyrovnaný a především zajímavý hokej. Utkání rozehrál AZet velmi dobře a i přes časté vylučování na obou stranách dokázal držet se soupeřem krok a vedení 4:2 po dvou třetinách nakonec přetavil ve výhru. Po typicky bojovném výkonu Havířovských si naši hokejisté přivezli konečnou výhru 4:3.

Šumperku se příprava nedaří podle představ, na rozdíl od našich hráčů zaznamenali svou první výhru v přípravě až ve čtvrtém utkání na domácím ledě s celkem Vsetína. Havlíčkův Brod, Třebíč a Havířov – tyto celky už mají letošní skalp Draků.

V celku Salithu můžeme vidět řadu bývalých havířovských hokejistů. Mezi nimi nalezneme Adama Červenku, Jana Tesaříka, Marka Haase či Jakuba Hulvu. Jak už jsme zmínili v předchozím článku, kdy jsme Draky představovali poprvé, dres Draků oblékl naopak i Lukáš Daneček, který vychytal Šumperku postup do 1. ligy a Jan Daneček. V kádru našeho čtvrtečního soupeře se mihl i Lubomír Vosátko a Patrik Rimmel. Draky během srpna posílil Patrik Moskal, který přišel do kádru na hostování z Hradce Králové.

Havířovští hokejisté budou chtít navázat na světlé pasáže a okamžiky z posledního utkání na Hané. „Polovinu utkání to bylo vyrovnané, ale bohužel nedali jsme žádný gól. Rozdíl byl v tom, že Olomouc dokázala využít své šance“ hodnotil zápas obránce Jaroslav Koma. Co myslíte, jak se bude vyvíjet nadcházející střetnutí s Draky? Těžko předpokládat průběh, ale nemůžeme čekat, že by zápas ztrácel na atraktivitě, naopak.

Utkání začíná v K&K PNEU Aréně od 18 hodin, přijďte podpořit AZet!

Sestavy z posledních zápasů:

AZ Havířov: Matoušek – Vosátko, Bezouška, Rimmel P., Krisl, Koma, Klimíček, Graca, Deutsch – Kanko, Tomášek, Kolařík – Videlka, Říčka, Šlahař – Škumát, Haas, Sztefek – Jakúbek, Pechanec, Maruna

Salith Šumperk: Vajner (Rozum) – Holík, Novotný, Navrátil (A), Tesařík, Sedlák, Starý, Gewiese – Plesar, Staněk, Moskal, Plášek, Skoumal, Chomič, Janeba, Brunec, Richter, Žalčík, Haas, Půhoný, Červenka "C"