Na úvod turnaje čeká AZeťáky Vsetín

11.08.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Od čtvrtku do soboty bude led havířovské K&K PNEU Arény patřit soubojům o Pohár ředitele hypermarketu GLOBUS. V pořadí druhým zápasem turnaje bude zápas AZetu s VHK ROBE Vsetín. Velmi atraktivní střetnutí Havířova se Vsetínem, první po více než třech letech (!), začíná v 18:30.

VHK ROBE Vsetín

Hokejový Vsetín má za sebou zajímavé a událostmi nabité období. Zrekonstruoval svůj stadion, získal silného sponzora firmu ROBE, výrazně posíli kádr, angažoval trenéra Jiřího Dopitu. A to vše má společného jmenovatele - pokusit se postoupit do 1. ligy. (Podrobně jsme o změnách vsetínského kádru psali ZDE). Další důležitou zprávou je , že do manažerského křesla se naplno usadila další klubová legenda - Radim Tesařík a klub přešel z poloprofesionalismu na profesionální fungování. Navíc změny v kádru prý ještě nejsou konečné.

Valaši začali trénovat na ledě až 4. srpna a zápas proti AZetu bude v přípavě jejich premiérový. Na jejich straně by tedy jistou nevýhodou mohla být nerozehranost, nicméně posílený a zkušenými hráči oplývající kádr jistě bude chtít prokázat svou kvalitu. Podle informací z klubového webu by měli být trenérské dvojici Dopita - Jenáček k dispozici všichni hráči kromě dlouhodobě  zraněného obránce Ostrčila.

Předpokládaná sestava

Hromada (Šurý) – Hryciow, Janáček, Kobylík, Lučka, Mojžíš, Stuchlík, Vrba, Žák – Čech, Čuřík, Daněk, Finsterle, Hořanský, Kajaba, Kolařík, Kucharczyk, Šilhavý, Vaněk, Vávra, Vítek, Zúbek

(Zdroj: www.hc-vsetin.cz)

HC AZ Havířov

Také kádr AZetu doznal jistých změn a v současnosti čítá jména 2 brankářů, 10 obránců a 15 útočníků (více ZDE). A právě třídenní turnaj by měl posloužit trenérské dvojici Štefan Mikeš-Martin Janeček k vyzkoušení všech hráčů před plánovaným zužováním kádru.

Na rozdíl od svého soupeře už má AZ jeden přípravný zápas za sebou. 4. srpna na ledě K&K PNEU Arény přivítal HC Vítkovice. Na úplný úvod přípravného období se hrál velmi atraktivní, rychlý a důrazný hokej. Havířovští statečně svému extraligovému soupeři vzdorovali a podlehli mu až po samostatných nájezdech 2:3. (podrobnosti ZDE). Prvním střelcem AZetu v nové sezoně byl útočník Daniel Štumpf, v power-play pak vyrovnával obránce Tomáš Drtil (rozhovory s oběma hráči jsme přinesli ZDE a ZDE). Jak cenný výsledek AZ uhrál se ukázalo ve světle dalšího zápasu Vítkovic, které o den později smetly Znojmo na jeho ledě 7:1!

Nicméně proti Valachům vyjede na led poněkud pozměněný tým. Konkrétně se v sestavě objeví 5 nových jmen. Jeho přesné složení zveřejníme 2 hodiny před utkáním na klubovém webu a facebooku. Už nyní je ale možno prozradit, že příležitost dostane několik mladíků, kteří čekají na svou šanci v přípravě. Nicméně bojovat proti kvalitnímu a ambicióznímu druholigistovi bude muset každý hráč. Jak vše dopadne uvidíme dnes v podvečer.

Zápas mezi AZetem a Vsetínem začíná v 18:30, připraven je z něj samozřejmě textový on-line přenos (odkaz ZDE).

Pozn.: Fotografie v článku jsou z posledních vzájemných zápasů obou týmů v sezoně 2012/2013.