VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Náhled do CHANCE ligy i zahraničních soutěží

16.03.2022 | Jakub Piskoř

CHANCE liga už má za sebou osmifinále play off a zčásti i čtvrtfinálové souboje. O překvapení zatím není nouze a o bývalé Azeťaky na ledě také ne. Letmý pohled padne také na hráče v zahraničí.

Suverén základní části z Litoměřic nečekaně narazil už ve čtvrtfinále, když podlehl Prostějovu, který navíc musel ještě v předkole zdolat Kolín. Možná právě díky tomu, že byli Jestřábi rozehranější, tak svého soka přejeli. V základní části z toho byli dvě vítězství Stadionu ze třech zápasů a pokaždé minimálně 6 branek v utkání. Na gólové hody navázali oba týmy i v play off jen s tím, že se nakonec radují hráči Prostějova. Jedním z ofenzivních tahounů Moravanů je i 35letý Jan Kloz (4 góly), který si loni v dresu Azetu připsal 6 startů. Stejně starý Jan Rudovský má na svém kontě zatím 2+2. I tento hráč minulou sezónu oblékal dres Havířova, a to přesně v 23 zápasech. Kdo už si další starty v play off nepřipíše je Ondřej Procházka. Ten byl po základní části druhým nejlepším střelcem Litoměřic, ale proti Prostějovu už se mu tolik nedařilo a získal jen dva body.

Z prvních 16 zápasů 15 vítězství. Taková byla série hokejistů Třebíče na začátku sezóny. Jejich suverenita se poté sice trochu zasekla, ale i přesto z toho bylo umístění na 3 místě. Úspěch ze základní části se jim, ale nepodařil přenést do vyřazovacích bojů. Sokolov s Horáckou Slávií prohrál jediný duel a stejně tak jako Prostějov postoupil 3:1 na zápasy. Pátým nejvytíženějším hráčem Západočechů je obránce Patrik Kadeřávek, který na 18 zápasů letos v Azetu hostoval.

Vsetínu dělá nečekaně starosti pražská Slavia. Valaši dokázali poslední zápas vyhrát až v prodloužení a vynutit si tak pátý zápas na svém ledě. V prvním vítězném utkání Slavie se trefil také Radek Havel, který přišel loni na konci sezóny do Havířova z Kadaně.

Poslední čtvrtfinálové série se odehrává mezi Jihlavou a Přerovem. V sérii zatím vynikají zejména brankáři. Jihlavský Maksim Zhukov má za 4 zápasy 96,43 % úspěšnosti zákroků a přerovský Lukáš Klimeš jen o něco málo méně 96,06 %. Proto byl zatím poslední čtvrtý zápas, kde diváci viděli 5 branek, ten nejgólovější. Přerov zápas dokázal otočit a na rozhodující zápas se série přesune do Jihlavy. Právě na straně celku z Vysočiny najdeme hned 3 nedávné hráče Azetu. V ofenzívě je to Filip Seman, který se po třech sezónách v Havířově vrátil do Dukly. Exhavířovské obrané duo pak tvoří Tomáš Valenta s Ondřejem Kachyňou. Kachyňa působil v Azetu celou minulou sezónu, Valentu zase mohli vídat fanoušci v aktuálním ročníku. I na straně Přerova jsou dva hráči co letos prošli Havířovem. Antonín Pechanec odehrál 32 utkání, Šimon Kratochvíl o 8 méně. Pechancovi se povedl zejména konec základní části, kdy za Přerov nasbíral 10 bodů ve 12 zápasech. V play off má zatím asistenci.

V sérii o udržení mezi Šumperkem a Ústím mají zatím navrch Draci, kteří vedou 3:1. Na straně Šumperka ve druhé obrané dvojici nastupuje Ludvík Rutar. Ten předchozí 3 sezóny odehrál jako host z Olomouce převážně za Azet a loni odehrál 17 utkání. Na druhé straně proti němu stojí hráč, který přišel hostovat chvíli po startu sezóny do Havířova z Ústí a tam se také před koncem vrátil. Jiří Severa stihl v tomto období 22 duelů, teď je ovšem z jeho týmem krůček od vyřazení z CHANCE ligy.

Pro Ivana Lytvynova skončila sezóna již po základní části. Jako rodák z ukrajinského Mariupolu, ale neprožívá lehké časy a hokej jde pro něj teď stranou.

I Antonínu Bořutovi skončila sezóna dříve než by si představoval. Obránce, který ve Slezsku odehrál dvě sezóny se přesunul do Innsbrucku. V Rakousku odehrál 39 zápasů a připsal si 9 bodů. Jeho tým nakonec skončil na 11. místě a play off jim těsně uniklo. Loňský host z Českých Budějovic, Radek Prokeš v Havířově válel. Letošní ročník začal také v Rakousku a stal se nejproduktivnějším hráčem znojemských Orlů. V play off jim vystavil stopku suverénní Salzburg ve 4 zápasech. K 8 zápasům ve Znojmě nastoupil do brány Dominik Groh. Tento brankář si loni po přerušení druhé ligy zachytal v Azetu 12 zápasů.

Ještě před koncem sezóny změnil dres Jan Hudeček. V druholigovém Bayreuthu měl za 3 zápasy bilanci 2+2. Jeho tým už však na pozice play off nedosáhl a tak bude hrát baráž o udržení. Tomáš Fučík se po nepříliš úspěšném angažmá v Havířově přesunul do Polska, kde se mu v minulosti dařilo. V Tychy zatím ve vyřazovací části odchytal všech 6 duelů a jeho mužstvo postoupilo přes Krakov do semifinále, kde narazí na Katovice.