O zastavení série se pokusí Most

05.01.2016 | Jozef Valenčík

Již tři vítězná utkání v řadě mají za sebou hokejisté AZ Havířov, v posledním ligovém kole přivezli tři body z Třebíče a nyní je čeká jasný cíl tyto body potvrdit na domácím ledě. Šance zde určitě bude, do K&K PNEU Arény totiž přijede poslední tým soutěže Most. Zápas vypukne ve středu 6. ledna v 18:00.

Trápící se Most si vylepšil chuť s Jihlavou

Hokejisté ze severozápadních Čech se v letošní sezóně výsledkově trápí, třicet získaných bodů stačí pouze na poslední příčku tabulky a to pro tento celek není vůbec lichotivá bilance. Mostu se vůbec nedaří vozit body z venku, z ledu soupeře jich přivezl v letošní sezóně pouze šest a to za dvě výhry v základní hrací době.

Poslední zápas se však našemu soupeři vydařil, doma přivítal velmi silnou Jihlavu a ta překvapivě odešla z utkání poražena. Vedla sice před koncem 1:2, ale Mostu se podařilo vyrovnat při hře bez brankáře a nakonec oslavit vítězství po samostatných nájezdech.

Most - Jihlava 3:2 sn. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kubinčák (Rindoš, Alinč), 59. Tauš (Doležal), rozh. náj. Hanzl – 16. Dobrovolný (Beránek), 51. Skořepa (Zadražil, Štebih) .
Rozhodčí: Schmejkal – Bosák, Šmika.
Vyloučení: 9:8
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Průběh utkání: 0:1, 1:2, 3:2.

Po třech výhrách AZet poskočil tabulkou

Havířovský tým začal v poslední době šlapat především v defenzivní činnosti, vždyť z posledních třech duelů inkasoval brankář Marek Laco pouze dva góly a jeho osobní statistiky jdou ruku v ruce s výsledky celého týmu. V posledním ligovém utkání zajížděl AZet do Třebíče a soupeře v boji o nejlepší šestku resp. desítku soutěže dokázal porazit.

Třebíč - AZ Havířov (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 43. Šik (Švec, Wasserbauer) – 3. Krisl (Kanko, Lenďák), 37. Gřeš (Štumpf, Krisl), 42. Štumpf (Pechanec, Punčochář), 55. Štumpf (Pechanec, Krisl).
Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Wesley.
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:1. V oslabení: 0:2.
Diváci: 840.
Střely na branku: 21:47 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4

V zápase AZet tahal za delší konec provazu a podařilo se mu mimo jednoho přesilovkového gólu udeřit hned dvakrát ve vlastním oslabení. Také k tomuto momentu se po utkání vrátil asistent trenéra Martin Janeček: „My jsme chtěli hrát poctivě v defenzívě a podnikat nebezpečné brejky, což se nám dařilo a ve výsledku i vyplatilo. Moc nám pomohl brzký první gól, který nás správně nakopl. Jsme moc rádi i za dvě branky v oslabení, což je odměna pro hráče za poctivost při bránění."

Vzájemná bilance lepší pro Havířov

Oba celky se v letošní sezóně potkaly již ve dvou případech. Mnohem zajímavější průběh mělo první utkání, kdy AZet na svém ledě musel o všechny body bojovat do poslední vteřiny, ale nakonec uhájil těsné vítězství 4:3. Ve 25. kole poté Most utrpěl doma vysokou porážku 2:9 a tak vzájemná bilance obou dnešních soupeřů vyznívá jasně pro domácí Havířov.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Peslar, Punčochář, Graca, Bahounek – Štumpf, Pechanec, Maliník – Kanko, Hudeček, Okál – Kotala, Sedláček, Gřeš – Bednář, Kalus.

Kadaň: Petrásek – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Kokeš, Havelka, Černý, Pokorný – Kubinčák, Tauš, Smolka – T. Doležal, Alinč, Rindoš – Nedrda, Rod, Písařík – Mical, Hanzl, Slavíček

Úvodní buly utkání bude vhozeno ve středu 6. ledna v 18:00 a Vy jej v případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na tomto odkaze.

Program 38. kola WSM ligy

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava