Po výhře nad Benátky rychle za rivalem - Havířov míří na půdu Prostějova

10.11.2015 | David Motloch

Vydřené, ale zasloužené vítězství nad Benátky se svěřenci trenéra Štefana Mikeše pokusí potvrdit na horké půdě prostějovských Jestřábů. Ti zatím v tabulce zaujímají zlatý střed, tedy 7. příčku, jejich hlavní bolístkou je však zatím neproduktivní útok. Havířov má v počtu vstřelených branek rovněž co zlepšovat, avšak v 8. kole už Prostějov porazil výsledkem 3:1. Bude se stejný scénář opakovat i na půdě soupeře? Zápas startuje ve středu 11.11. od 18 hodin!

Jestřábi poprvé roztáhli svá křídla naplno

Loni Jestřábi vyhlásili útok na play-off, nakonec ale mohli být rádi, že si udrželi prvoligovou účast i pro letošní ročník. A jaké byly ambice Prostějova letos? Opět ty stejné. Ambiciózní cíl už mnozí ztráceli z dohledu, vždyť úvodní čtyři kola Jestřábi prohráli. Poté ale přišel zlom.

Tábor Prostějovských začal sbírat vítězství a dokonce si připsal čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Ta je o to cennější, že během ní skončili na lopatě Jestřábů takoví favorité, jakým je Slavia nebo Motor. Aktuálně se družina hlavního trenéra Kamila Přecechtěla pohybuje na sedmé příčce se ziskem 31 bodů.

O další sběr bodů se Prostějov pokoušel v posledním souboji s Jihlavou. V tom dokonce zásluhou Kajaby vedl, nadějný stav ale udržet nedokázal a nakonec prohrál těsně 1:2. V tabulce tak nyní obsazuje zajímavou pozici - v případě výhry može poskočit na páté místo, v opačném případě se však i momentálně jedenáctý Havířov dostane svému soupeři takřka na dostřel.

Kvalitní výkony Jestřábů sráží mizérie v útoku

Sedmé místo v tabulce je zlatým středem první ligy. Pokud se ale zaměříme na jednotlivé herní prvky Prostějova, tak v jednom z nich výrazně zaostávají. Jedná se o střílení branek. V tom jsou Jestřábi dokonce úplně nejhorší v celé soutěži. 47 vstřelených branek je málo i na poslední Šumperk.

Statistiky hráčů impotentní útok potvrzují. Nikdo z útočníků se ani nepřiblížil hranici bodu na zápas, opravdu přísné měřítko snese pouze vedoucí muž kanadského bodování - Michal Dragoun (3+13). Sedm branek dokázal vstřelit Patrik Moskal s Jakubem Čuříkem, zbytek hráčů přispívá brankově velmi po skromnu.

Kromě vyjmenovaných hráčů se zbytek útoku může směle inspirovat obráncem Markem Drtinou. Ten už stihl vsítit šest branek, což mu může závidět kdejaký útočník. V brance je zatím neotřesitelnou jedničkou brankář Luboš Horčička (92,56%).

Havířov si po třech porážkách spravil chuť proti Benátkám

Proti nevyzpytatelným Benátkám to měl Havířov velmi těžké, v domácím prostředí ale nemohl dopustit čtvrtou porážku v řadě. Důležité body nakonec přeci jen putovaly na konto AZetu, i když se jeden z nich zakutálel i k soupeři po konečné výhře na nájezdy.

Havířov se dlouze střelecky trápil, získané vedení ztratil a až tři minuty před koncem třetí části prolomil smůlu domácích pálící Jiří Krisl. V nájezdech pak dvěma přesnými brankami zajistil Havířovu vítězství Václav Meidl.

Takto zápas komentoval asistent trenéra Martin Janeček. "Myslím si, že jsme byli v zápase aktivnější, ale stále nás trápí koncovka. Tím jsme si zápas strašně zkomplikovali, soupeř nám odskočil do vedení a my jsme pak až v závěru dotlačili puk na 2:2. V nájezdech už to bylo o štěstí, které jsme měli my. Rozhodla Meidlova šikovnost."

První branku v sezóně zaznamenal Marek Kalus, na střídačce se již objevil čerstvě získaný brankář Marek Laco. Proti Prostějovu má Havířov letos zatím kladnou bilanci - doposud jediný odehraný zápas z 8. kola dopadl lépe pro družinu trenéra Mikeše - 3:1.

Proti Prostějovu s novými tvářemi v sestavě

Tábor Havířova hlásí před středečním duelem několik změn v sestavě. Nejprve se zaměřme na příchody. Proti Prostějovu poprvé za Havířov nastoupí mladý útočník Tomáš Gřeš, který je reprezentantem českého výběru do 20 let. Hráč Jan Hudeček zůstává v AZetu na měsíční zkoušku.

Do sestavy se po návratu z repre srazu a pondělním volnu vrací obránce David Bahounek. A nyní odchody. Zřejmě ten nejpodstatnější havířovští fanoušci zaregistrují u Romana Maliníka, který se na žádost svého mateřského klubu do pátku vrací do Vítkovic. V sobotu však opět nastoupí za Havířov.

Jakub Kotala zůstává i nadále na marodce a Lukáš Bednář dohání tréninkové manko.

Infografika

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Mazanec, Peslar, Korím, Graca, Krisl – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Meidl, Okál – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Tomi, Rimmel, Matějek.

LHK Jestřábi Prostějov Horčička (Neužil) – Vokurka, Drtina, Špaček, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža – Luňák, Dragoun, Illéš – Čuřík, Moskal, Staněk – Šlahař, Venkrbec, Novák – Krejčík, Kajaba.

On-line přenos

Zápas bude samozřejmě možné sledovat za pomocí textového on-line přenosu