AZ vyloupil Jestřábí hnízdo

Tomáš Vlček | 11.11.2015

21. kolo WSM ligy zavedlo hráče AZetu na led prostějovských Jestřábů. V souboji velkých rivalů byli mírným favoritem domácí, ale ti nakonec po celý zápas jen neúspěšně dotahovali náskok AZetu. Naopak havířovští hráči, prezentující se bojovným a kompaktním výkonem, postupně navýšili své vedení až na 4:1 a odváží si tak z Hané nesmírně cenné tři body. Brankově se prosadili Daniel Štumpf, Michal Sztefek, Karol Korím a premiérově v dresu AZetu i Zdeněk Okál, brankář Petr Matoušek se blýskl 39 zákroky. Další uktání sehraje AZ v sobotu doma od 17:00 proti Slavii Praha.

WSM liga - 21.kolo st 11.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Krejčík (Venkrbec, Novák) – 9. Štumpf (Meidl), 28. Sztefek (Štumpf, Pechanec), 44. Okál (Mazanec, Meidl), 48. Korím (Kalus). Rozhodčí: Trombík – Ganger, Wesley. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1.740. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Protivný, Kaluža, Drtina, Vokurka, Špaček, Mojžíš, Rudl – Krejčík, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Kajaba, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.
AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Mazanec, Krisl, Graca, Bahounek, Peslar, Korím – Kanko, Pechanec, Kalus, Sztefek, Rimmel, Štumpf, Okál, Tomi, Gřeš, Meidl, Matějek, Hudeček.

Co se týče první třetiny, tak ta nabídla kde co, jen ne pěkný hokej. První vzrušení přinesla až sedmá minuta, kdy Staňka srazil Krisl a byl odeslán na trestnou lavici. Místo využité přesilovky domácích však byla k vidění branka AZetu v oslabení. Meidl využil hrubice jednoho z Jestřábů, našel Daniela Štumpfa, a ten měl při svém zakončení snadnou práci. Hra se vrátila do zaběhnutých kolejí až do patnácté minuty, kdy se do přečíslení dva na jednoho dostali Šlahař s Novákem, ale druhý jmenovaný v rozhodující chvíli promáchl. Domácí pak měli k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ale ani v té nic nevymysleli a po úvodních dvaceti minutách tak prohrávali 0:1.

Tak jako úvodní část vypadala i druhá. Hokej nemastný neslaný a šancí minimum. Hosté měli k dispozici přesilovku při vyloučení Moskala, ale nikterak ji nezužitkovali. Věci se začaly totiž dít až po jejím skončení. Nejprve Michal Sztefek překonal Horčičku, ale dvoubrankový náskok AZetu dlouho nevydržel, protože již po sedmdesáti sekundách Lukáš Krejčík z levého křídla propálil Matouška. Poté Jestřábi ožili a přišla snad jediná pasáž v utkání, kdy jejich hra měla opravdový náboj, ale Illéš, Moskal, Krejčík ani Kaluža svými pokusy na Matouška nevyzráli. Vrcholem prostějovského zmaru pak byla šance Patrika Moskala, nad jejímž neproměnením zůstal všem návštěvníkům stadionu rozum stát. Forvard Hanáků stál sám před naprosto prázdnou brankou, ale puk poslal pouze do plexiskla, i díky tomu prostřední část skončila za stavu 1:2.

Hned zkraje závěrečného dějství měli domácí možnost přesilovky pět na tři, v ní několikrát nebezpečně pálil Drtina, ale ani jedna jeho dělovka nenašla cíl. Naopak v dvojnásobném oslabení nakonec zahrozili hosté, když ujel Kanko, který ale nepřekonal Horčičku, nicméně si vykoledoval faul Mojžíše, který Havířov potrestal. Zdeněk Okál se řídil jednoduchým pravidlem "když nevíš co s pukem, tak vystřel" a fungovalo to, jeho rána totiž skončila až v síti za Horčičkou. Uběhly čtyři minuty a hosté slavili znovu, když vše co mu stálo v cestě, prostřelil Karol Korím. A z pohledu Hanáků mohlo být ještě hůř, chvíli na to Krisl trefil tyč. Havířovští pak už spíš svůj náskok hlídali a pokusy domácích nepřinášely přiliš nebezpečí, Jestřábi sice vsítili ještě branku, ale té předcházela přihrávka rukou, takže logicky nemohla být uznána, Slezané tak vyloupili Hanou a odvezli si výhru 4:1.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Zápas se samozřejmě hodnotí velice těžko, předvedli jsme špatný výkon. Snad až na deset nebo patnáct minut ve druhé třetině, kdy jsme dostali Havířov pod tlak a dalo se na to trošičku koukat. Tam jsme neproměnili obrovské šance, což rozhodlo v náš neprospěch. Jinak mohu utkání hodnotit jen záporně.

Martin Janeček (asistent trenéra AZ Havířov): Podle mě jsme odehráli velmi slušné utkání. V první třetině jsme trošku víc vyhrávali osobní souboje, což bylo rozhodující. Ve druhé třetině jsme si zbytečně komplikovali život, kdy jsme dvě minuty v situacích pod tlakem hráli strašně složitě z obranného pásma. Soupeř nás zatlačil a myslím si, že jsme měli štěstí. Kdyby se Prostějov prosadil, mohli jsme zápas prohrát. Ve třetím dějství jsem věděl, že nás čeká soupeřův tlak, takže jsme hráli jednoduše z obranné třetiny. Čekali jsme na brejky, což se nám vyplatilo. Tím jsme utkání dotáhli do vítězného konce.