Představujeme prvoligové soupeře – HC Stadion Litoměřice

14.08.2016 | Josef Nudera

V rámci představování soupeřů AZ Havířov ve WSM lize zavítáme za týmem, který hraje v Kalich aréně – HC Stadion Litoměřice. S Litoměřicemi odehrál AZ Havířov loňské předkolo play-off, které dokázal zvládnout. Jak to v současné době u Kališníků vypadá?

Litoměřice postoupily do předkola play-off po dramatickém posledním kole o jediný bod, následně je zastavil Havířov

Základní část můžou hodnotit Litoměřice poměrně kladně. Kališníci dokázali s konečným počtem 71 bodů skončit na 10. místě tabulky, což jim zajistilo předkolo play-off. Koncovka to byla opravdu dramatická, jelikož nechybělo moc a Litoměřice v této části soutěže chyběly. Podařilo se jim postoupit o jediný bod. V předkole play-off proti sobě nastoupil tým Litoměřic a AZ Havířov. Naši hráči dokázali uhrát všechny tři zápasy série a zaslouženě tak postoupili do čtvrtfinále. Litoměřice sehrály poměrně vyrovnané zápasy, které se většinou lámaly až ve druhé polovině. Havířov, ale předvedl ve dvou zápasech ze tří parádní defenzivu, když neobdržel ani branku.

Kádr Kališníků se rozrostl, Litoměřice posílil brankář Šindelář a zkušený Václav Pletka

V Litoměřicích budou mít o kvalitní jména postaráno. Zajímavé jméno nalezneme hned v brankovišti. Mezi třemi tyčemi totiž uvidíme Filipa Šindeláře z Vítkovic. Posilu hlásí Kališníci i do útoku, kde se bude prohánět a soupeřům zatápět zkušený Václav Pletka z Benátek nad Jizerou. Litoměřice navíc získali na přestup i další tři jména – Jiří Jebavý (tento obránce dostal šanci z Vrchlabí), Matúš Paločko (slovenský útočník z Popradu) a Ondřej Smetana (obránce z Ústí nad Labem).

Dále se pak mohou Litoměřice spolehnout na svou spolupráci s extraligovým Hradcem Králové, odkud do týmu přišla hned pětice jmen na hostování. Mezi nimi například Lukáš Nedvídek nebo David Švagrovský

Co se týká odchodů z tohoto týmu tak mimo hráčů, kterým bylo ukončeno hostování, odešel Zdeněk Doležal (zavítal do celku Ústí nad Labem), Angel Krstev (odešel na hostování do Slavie Praha), Vítězslav Bílek (posílil Rytíře Kladno) a například Pavel Mrňa (ten zavítal na zahraniční angažmá do Francie). Fanoušci Litoměřic, ale mohou očekávat, že se jejich tým bude opět prát o pozice do vyřazovacích bojů. Novým generálním manažerem byl jmenován Jan Fišera a ve spolupráci s ostatními určitě vybuduje kvalitní kádr.

V přípravě zatím 3:2, Kališníci vyzvali i jihokorejského mistra Anyang Halla

Tým kolem trenéra Tvrzníka už stejně jako ostatní celky svou zápasovou přípravu začal. Hned úvodní zápas znamenal měření sil s extraligovou Mladou Boleslaví, které Kališníci podlehli 2:6. Následně se jednalo o derby s Ústím nad Labem, stejně jako první zápas to byla opět prohra, těsně 1:2. Další tři zápasy už ale dokázaly Litoměřice vyhrát. V Kadani 7:2, s Mostem 5:2 a stejným výsledkem i s jihokorejským mistrem Anyang Hallou. Jednalo se o velmi zajímavé zpestření přípravy a bylo vidět, že jihokorejský hokej je díky programu směřujícímu k OH na vzestupu. Ve zbytku přípravy si zahrají Litoměřice ještě s Benátkami nad Jizerou, Mostem a Vrchlabím. Znovu poměří síly s Kadaní, ale zahraje si také s partnerským celkem Hradce Králové, a to na domácím ledě. Fanoušci v Litoměřicích se tak mají na co těšit.

Názory expertů:

„Náš loňský soupeř v předkole play-off pro mě byl trošku zklamáním, protože jsem tento klub vnímal trošku v jiných kvalitách. Nicméně si myslím, že nový manažer Honza Fišera odvede kvalitní práci a poskládá ve spolupráci s extraligovým Hradcem Králové zkušený tým doplněný mladými nadějnými hokejisty. Můj tip je 8. - 9. místo,“ říká Martin Janeček.

„Litoměřice je tým, který je hůř čitelný i v sezóně. Hodně záleží kolik hráčů a jací zrovna nastoupí z extraligového Hradce. Proto tipovat jejich umístění je ošidné. Tipuji 7. - 11. místo,“ komentuje svým pohledem manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.