VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme prvoligové soupeře – LHK Jestřábi Prostějov

08.07.2016 | Josef Nudera

Již třetí díl představení soupeřů AZ Havířov pro nadcházející ročník WSM Ligy je tady. Dnes se podíváme za mužstvem na Hanou, za soupeřem, se kterým vždy planou emoce na tribunách i na ledě – na prvoligového rivala LHK Jestřábi Prostějov. I v tomto díle se můžete těšit na názory expertů.

Prostějovská cesta WSM Ligou se zastavila ve čtvrtfinále soutěže

Prostějovští Jestřábi mohou být s posledním ročníkem WSM Ligy poměrně spokojeni. V základní části se umístili na skvělém 5. místě hned za suverénní čtveřicí. Klub z Hané dokázal získat skvělých 84 bodů.

V základní části se Havířov utkal s Prostějovem čtyřikrát. V první polovině soutěže dokázal Havířov vyhrát oba zápasy, jak zápas doma, ale i tak venku s tím, že dovolil svému soupeři v každém zápase jen jeden gól (3:1, 4:1). To druhá polovina ligy už byla lepší pro Prostějov (2:0, 3:1).

Prostějov se dokázal dostat přímo do čtvrtfinále play-off. Soupeřem týmu z Hané byla Slavia Praha s ambicemi na postup zpátky mezi smetánku. To se také projevilo. Prostějovští prohráli 0:4 na zápasy. Nejvíce vyrovnaný byl zápas s pořadovým číslem čtyři. Tam se dokázali Jestřábi se svým soupeřem velmi dlouho držet. Zápas nakonec prohráli tehdy domácí hráči 0:1 po nájezdech.

Změny před novou sezonou

Do nové sezony povede Prostějov Kamil Přecechtěl. Ten bude mít k dispozici hned několik nových posil i z extraligových celků. Do kádru Prostějova přichází například Lubomír Korhoň. Ten dokázal získat s Pardubicemi extraligový titul a havířovští fanoušci ho můžou znát i z našeho dresu, kde v minulosti působil. „Na tyto zápasy se těším moc, osobně bych řekl, že v Havířově se mi dařilo asi nejvíce. Takže doufám, že až tam budeme hrát, tak se mi bude dařit zase (smích),“ vzpomíná na webu Prostějova na své angažmá v Havířově Lubomír Korhoň, který bude soupeřem AZ v letošní sezoně.

Do branky přichází z Vítkovic Pavel Kantor. Ten bude tvořit brankářskou dvojici s Jakubem Neužilem. Trenér brankářů Jaroslav Odehnal si oba brankáře v letní přípravě velmi pochvaluje. „Čekal jsem, že klukům alespoň jedna věc nepůjde, že v něčem budou slabší. Nic takového nebylo. Kluci vůbec nic nepodcenili, takže jsme ničemu žádnou větší pozornost věnovat nemuseli," prohlásil pro web Prostějova Jaroslav Odehnal.

Mezi dalšími hráči, kteří posílili kádr Prostějova na hostování, patří obránci Daniel Kolář z Kobry Praha, z Šumperku Aleš Holík a z Jihlavy Vojtěch Zadražil.

Útočné řady rozšířil na přestup Z Chomutova Ondřej Fiala. Dále pak na hostování Jiří Hozák (Sparta Praha), Jiří Půhoný (Pardubice) a Jan Rudovský (Kladno).

Co se týká odchodů tak mezi významné určitě patří konec hostování Jiřího Cetkovského, Pavla Mojžíše či třeba Jakuba Čuříka.

Prostějov se v přípravě utká s Budapeští, odehraje derby s Přerovem, ale i nováčkem první ligy Frýdkem-Místkem

Svůj první přípravný zápas odehraje Prostějov už 28. července, kdy se utká na ledě polského Tychy. V přípravě se tento tým utká i ve dvou případech s AZ Havířov. Nebude chybět ani souboj s rivalem z Přerova, nováčkem první ligy Frýdkem-Místkem, ale i polským Krakowem.

Názory expertů:

„Jestřábi z Hané jsou známí svými výkyvy v posledních dvou sezonách. Ale tu minulou trenér Přecechtěl s manažerem Vykoukalem ukázali, že umí složit silný tým. Manažer Vykoukal svými kontakty a trenér Přecechtěl svými zkušenostmi. Prostějovu sice odešla řada zvučných jmen, ale myslím, že je zdatně nahrazují a na Hané opět budují velmi schopný tým. Mezi ty největší změny patří post brankáře, kde loni výborného Horčičku vystřídal vítkovický Kantor. V obraně je asi největším odchodem střelec Drtina, ale i zde přichází velmi adekvátní náhrada v podobě Holíka. Ten patří jednoznačně k nejkonstruktivnějším obráncům soutěže a bude mít určitě co nabídnout. V ofenzívě nahradí Cetkovského a třeba Dragouna útočníci Půhonný z Pardubic, Rudovský z Kladna, Fiala z Chomutova, nebo zkušený Korhoň. Loni byl prostějovskou slabinou úzký kádr, ale pokud i na tom zapracují, budou patřit k mužstvům, která budí respekt. Můj tip 5-6 místo,“ tvrdí Martin Janeček.

„Prostějov je tým, který hodně posiluje. Záleží, jak si noví hráči spolu sednou, ale měl by se opět pohybovat v horní polovině tabulky,“ sděluje svůj pohled na kádr Prostějova manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.