VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Přeruší AZ sérii porážek proti Motoru?

04.10.2016 | Jozef Valenčík

WSM liga uhání zběsilým tempem vpřed a tak zde máme již 12. kolo soutěže, ve kterém AZ Havířov přivítá na domácím ledě Motor České Budějovice. Do zápasu zasáhnou také nové tváře, které se pokusí pomoci týmu přerušit nelichotivou bilanci z posledních utkání. Úvodní buly zápasu bude v K&K PNEU Aréně vhozeno v 18:00.

Doma stoprocentní, venku to skřípe

Přesně takto by se dal charakterizovat vstup Českých Budějovic do letošního ročníku soutěže. Budějovice na domácím ledě odehrály čtyři zápasy, inkasovaly v nich pouhé čtyři branky a se stoprocentním ziskem musí být spokojení. Vrásky trenérskému týmu v čele s Antonínem Stavjaňou však dělá hra venku.

Na ledě soupeřů se Motor představil již šestkrát a hned ve čtyřech případech odešel poražen. Tuto bilanci se podařilo hráčům z jižních Čech vylepšit v předposledním zápase, kdy zvítězili 1:3 v Litoměřicích. Totožným skóre skončilo také poslední vystoupení našeho soupeře, který v pondělí na svém ledě porazil Benátky nad Jizerou a usadil se na čtvrtém místě tabulky.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Heřman (Žálčík, Vráblík), 35. Rob (Nouza, Suchánek), 60. Květoň (Pavlin, Pajič) – 27. J. Havel (Hrníčko). Rozhodčí: Jílek – Šmika, Štětina. Vyloučení: 2:6, navíc Heřman 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 4 702. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Sestava ČEZ Motor Č. Budějovice z posledního zápasu
Bláha – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Mucha, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Květoň – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Babka

Brankoviště Budějovic střežil v šesti z devíti zápasů Ondřej Bláha, který si drží výbornou bilanci 1,93 inkasovaného gólu na zápas. Ve třech případech pustil Bláha do branky Davida Gábu jenž má bilanci malinko horší. Žádný z hráčů Budějovic výrazně nevyčnívá v kanadském bodování, nicméně velký pozor si musí AZ dát především na oslabení. Budějovice totiž promění v gól každou čtvrtou přesilovku a jsou v tomto ohledu vůbec nejlepší v celé soutěži.

AZ prohrál popáté v řadě

Po nepovedené druhé třetině v Prostějově odcházeli hráči AZ Havířov z ledu opět jako poraženi. Prolomit tuto sérii proti velmi kvalitnímu soupeři rozhodně nebude snadné, nicméně pomoci by k tomu mohli již uzdravení hráči. Vůbec poprvé v letošním soutěžním ročníku se divákům představí Marek Kalus, který doléčil zraněnou ruku. Po nemoci by se do sestavy měl vrátil také Michal Hlinka.

Kromě těchto staronových tváří se můžeme těšit na novou posilu, kterou odtajňuje manažer klubu Patrik Rimmel: „V útoku nastoupí Lukáš Anděl, mladý útočník Jihlavy a reprezentační dvacítky, který k nám přichází na hostování do 31.12.“

LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov 7:3 (2:2, 5:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. J. Káňa (L. Krejčík, Půhoný), 19. L. Krejčík (Moskal, Korhoň), 24. L. Krejčík (Káňa, Moskal), 25. Venkrbec (Protivný), 31. Korhoň (Krejčík, Moskal), 36. Novák, 39. Rudovský (Protivný, Kolář) – 3. Haas (Maruna, Korím), 12. Petran (Štumpf), 27. Bednář (Korím, Meidl). Rozhodčí: Škrobák – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Sestava AZ Havířov z posledního zápasu:

AZ Havířov: M. Laco (36. K. Šimeček) – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman (C), Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Gřeš – V. Meidl, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Pořízek, D. Matula, Orság

Statistiky obou týmů

Utkání začíná na havířovském zimním stadionu ve středu v 18:00 a tak neváhejte a doražte podpořit náš tým. Pokud nebudete moci být na zápase osobně, tak pro Vás bude připraven textový přenos.