Proti Benátkám se hraje těžko, ale chceme vyhrát, hlásí útočník Martin Jakúbek

26.09.2014 | David Motloch

Havířov se po porážce v Mostě přesunul zpět na domácí půdu, aby na předchozí nezdar co nejrychleji zapomenul. Šanci spravit si reputaci bude mít již tuto sobotu, kdy od 17 hodin hostí Benátky nad Jizerou. Tým ze středních Čech má za sebou vydařený start do sezóny a nebude pro AZet lehkým soupeřem. Martin Jakúbek ale věří, že pokud hráči budou využívat své šance a vyvarují se propadům v obraně, mohou s přehledem uspět.

Středeční soupeř Havířova udělil hokejistům lekci z produktivity. Zatímco Azet byl v Mostě střelecky aktivnější, většina těchto pokusů branku soupeře příliš neohrozila. Mostečtí naopak využili hned čtyři šance a potvrdili, že letos si mohou právem dělat ambice na postup do play-off.

„Uměli využít každou svojí šanci, my jsme naopak toho schopní nebyli. Tak je to s námi pomalu každý zápas. Když soupeře tlačíme a máme tlak, dostáváme branky,“ rozebral achylovu patu posledních zápasů Azetu slovenský útočník.

Autor: David Motloch

Havířov musel v Mostě dotahovat skóre už od samotného začátku, což mělo na vývoj událostí zásadní vliv. „Rychle jsme prohrávali o branku a poté i o dvě. Čím víc jsme chtěli dát gól, tak jsme více zapomínali na bránění a inkasovali jsme další branky.“

Podobný scénář zápasu byl k vidění i při domácím zápase s Kladnem, hned poté samotní trenéři přiznali, že obranná činnost týmu zatím není ideální a mužstvo se nevyvarovalo několika propadům. Jak podobným situacím ve hře zabránit?

„Tak, že vždy zůstane jeden útočník nahoře, takže se při ztrátě puku dokáže včas vrátit. V Mostě jsem takhle chyboval, když mi ujel hráč stojící za mnou a z toho právě padla čtvrtá branka do naší sítě,“ kárá se hráč, jenž převážnou část své kariéry strávil v Trenčíně.

Autor: David Motloch

Další zápas sehraje AZet v sobotu doma proti Benátkám nad Jizerou. Tým ze středu Čech má za sebou velice povedený start do soutěže, v sestavě má řadu hráčů z extraligového Liberce a je pověstný svým útočným pojetím hry. „Je to velice rychlé mužstvo proti kterému se hraje těžko, ale pokud budeme na ledě plnit to, co si před zápasem v šatně řekneme, tak nevidím důvod, proč bychom nemohli doma s přehledem vyhrát.“

Právě Benátky si v poslední vzájemném zápase s Havířovem otevřely střelnici a devíti vstřelenými brankami se zasloužily o vůbec největší porážku Havířova před domácím publikem v loňské sezóně. „Každý si jistě pamatuje, když doma prohraje výsledkem 1:9, ale že bych ten výsledek měl v hlavě i před zápasem, to nemůžu říct.“

Autor: David Motloch

Právě Jakúbek se momentálně řadí mezi nejofenzivnější zbraně Havířova, když si v šesti zápasech připsal pět bodů za branku a čtyři asistence. V kanadském bodování klubu mu aktuálně náleží třetí místo za Jakubem Šlahařem a Vojtou Tomim. „Demo“ ale svoje statistiky příliš neřeší. „Snažím se hrát každý zápas na sto procent a každý bodík vždy potěší, koho by nepotěšil, no ne? :)“

V sobotu proti Benátkám bude mít možnost svá čísla ještě vylepšit. Na zimní stadion zve fanoušky dvaadvacetiletý levoruký útočník následovně. „Určitě se budeme snažit vyhrát a hrát tak, abychom byli spokojení my a především fanoušci,“ řekl na závěr rozhovoru Martin Jakúbek a nám nezbývá nic než vás pozvat na sobotní utkání proti Benátkám. Utkání startuje od 17 hodin!