Slovenská skupina No Name v barvách AZetu, trikot na koncertě oblékl frontman kapely Igor Timko!

02.10.2015 | David Motloch

Havířovský AZ oplývá poslední ročníky početnou fanouškovskou základnou, to ostatně není žádná nová zpráva. Barvy klubu však mnohdy sahají až daleko za hranice města. Zatímco několik fanoušků vyslovilo svou přízeň AZetu až z daleké Prahy či například Mladé Boleslavi, kořínky Havířova zamířily rovněž na československou hudební scénu. Po havířovské skupině Nebe se k AZetu přihlásila také slavná slovenská skupina No Name!

Celá situace vznikla téměř před měsícem, přesněji 5. září, když slovenská pop-rocková kapela No Name koncertovala na Havířovských slavnostech. Její hlavní zpěvák a člen Igor Timko si pak na poslední dvě písničky svého vystoupení oblékl triko AZetu.

Každého havířovského fanouška jistě zajímá, co k tomuto kroku skupinu No Name vedlo a kde celý nápad vůbec vznikl? Igor Timko posléze poodhalil. "Ked sme hrali pre technicku univerzitu v Ostravě, skamarátili sme sa s istou Renátkou, ktorej manžel Tomáš sa v AZ Havířov nejakým spôsobom angažuje (Tomáš Matějek - vedoucí mužstva pozn. redakce). Predpokladám, že odtiaľ vietor fúka, pretože už na náš Havířovský koncert došli obaja naši známi s tričkom."

Zpěvák NoName Igor Timko

Jednalo se tedy o dárek, který nebyl nijak náhodný. Právě v ten den totiž frontman kapely Igor Timko slavil své 37. narozeniny a oslavil je v havířovském trikotu společně s vlastní jmenovkou na zádech. "Samozrejme, že mi radosť udelal Havířovský trikot a moje meno na ňom."

Spojení skupiny No Name a AZetu mnohé překvapí, ale spojení No Name a ledního hokeje už tak šokující není. Samotný Igor Timko se vůbec netají svou láskou k tomuto sportu, se svými bratry ze skupiny dokonce provozuje amatérský hokej.

"Fandíme hokeju a to brutálne, dokonca sa z nás stali amatérski hokejisti, čo znamená, že s bratmi hrávame v jednej päťke a náš zvukár Peter je našim brankárom :-)," prozradil jeden ze čtyř bratří Timků, kteří v kapele No Name působí.

Jak už si jistě mnozí všimli, přestože se celá událost odehrála téměř před měsícem, článek s vyjádřením skupiny vychází až nyní. Důvod je jednoduchý a Igor Timko jej dokonce sám prozradil.

"Teprve pred niekoľko minutami sme poslali do tlace náš nový album, takže pred sekundou nám odpadli starosti aj radosti s touto záležitosťou :-)". Pokud tedy patříte mezi posluchače a příznivce této věhlasné slovenské skupiny, rozhodně si její nové album poslechněte. Do té doby, jak říká samotný zpěvák No Name - "Športu zdar a severomoravskému zvlášť".