Starší dorost porazil Olomoc 4:1

Petr Miklas | 04.11.2010

H A V Í Ř O V - Dnes se střetly v extralize staršího dorostu celky šestého Havířova se třetí Olomoucí. První třetina příliš šancí nenabídla, přesto AZ odcházel po první siréně do kabin s vedením 1:0, trefil se Diviš. Druhá třetina nabídla otevřenější hokej, nejprve Olomouc zásluhou Ostřanského vyrovnala, poté AZ využil 2 ze svých šancí, když se prosadili Juhász a Pasker. Z mnoha šancí ve třetí třetině se ujala pouze střela domácího Diviše a AZ tak dokráčel k vítězství 4:1.

Extraliga staršího dorostu - 21.kolo čt 4.11.18:00
AZ Havířov - HC Olomouc
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Diviš (Pastrňák), 36. Juhász (Diviš, Deutsch), 37. Pasker (Suchý, Čintala), 49. Diviš (Juhász, Kasperlík) - 34. Ostřanský (Peštuka). Rozhodčí: Jeřábek - Gančančik, Patrman. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 44:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .
AZ Havířov: Carbol - Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Ryška, Činčala, Graca, Koóš, Kotala, Pasrňák, Kasperlík O., Suchý, Kasperlík M., Pasker, Křibík, Pastrman, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Diviš
HC Olomouc: Lukáš - Kebza, Němec, Škůrek, Jirák, Paksi, Spěvák, Vondra, Schejbal, Hes, Novotný, Hánl, Jergl, Bauer, Zitka, Tomiga, Hradil, Ostřanský, Kunce, Peštuka

Utkání začalo velmi opatrně, do první větší šance se dostal Havířov až ve 3. minutě,kdy se obře uvolnil Školoud, jeho střelu olomoucký Lukáš kryl. AZ byl od této chvíle aktivnější, do šancí se dostal nejprve Suchý a po něm Diviš, olomoucký brankář Lukáš byl pozorný. Poté hrál AZ dlouho přesilovku, 17. vteřin dokonce 5 na 3, ale prosadit se nedokázal. Až v 17. minutě málem propadlo Lukášovi nahození havířovského Ondřeje Kasprlíka, ale stav zůstal nezměněn. O minutu později bylo vše jinak - pěkně se proháčkoval Jan Diviš a trefou k tyči poslal Azet do vedení 1:0. Stejný hráč šel v čase 18:00 na trestnou lavici za nedovolené bránění a nabídl tak hostům šanci k vyrovnání, ti sice havířovské zamkli, ale díky zákrokům Carbola se neprosadili a stav po 1. třetině tak zůstal 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji hosté, nejprve nebezpečně střílel Škůrec, po něm Schejbal, ale Carbol dvakrát máchnul lapačkou a šance jim zmařil. V tu chvíli se hra otevřela a šance se střídaly na obou stranách, dvakrát po sobě zahrozili domácí, nejprve dobře zatápěli olomouckým Kotala s Pastrňákem, do vyložené pozice se však nedostali, chvíli po nich se do obdobné pozice tlačili Juhász s Vyčesaným, druhý jmenovaný pálil na lapačku, Lukáš vyrazil. Ve 31. minutě si AZ zahrál další přesilovku - v obrovské šanci se objevil domácí Martin Kasperlík, sám před brankářem ale minul branku. Po nevyužité přesilovce se dostali do obrovská šance hosté - Peštuka a Jergl si několikrát vyměnili puk a Peštuka těsně minul prázdnou Carbolovu bránu. Hned potom se do obrovské šance dostal domácí Křibík, jeho blafák skončil na tyči Lukášovy branky. Ve 34. minutě Olomouc vyrovnala, Peštuka sklepl - možná vysokou holí - puk pro Ostřanského, ten střílel do prázdné brány, protesty domácích byly marné - 1:1. O 2. minuty později se pěkným bodyčkem prezentoval domácí Patrman, který si vyšlápl na Schejbala. Uplnynulo jen 40 vteřin a AZ po Juhászově krásné střele tahem k tyči vedl 2:1. Ani ne za minutu to bylo 3:1 - krásnou kombinaci zakončoval do prázdné Pasker, přihrávali Suchý a Čintala. Podruhé do kabin tak šli domácí s dvoubrankovým vedením.

Třetí třetinu opět začali lépe hosté - ve 41. minutě se pěkně až před Carbola proháčkoval Kebza, Carbol jeho bekendový pokus vyrazil, o chvíli později se po špatné rozehrávce domácích sám před brankářem octnul Peštuka, Carbol vyrazil pravým betonem. Ve 46. minutě dostal AZ dlouhou výhodu přesilové hry 5 na 3, ale ze svého tlaku další gól nepřidal. Minutu po uplynutí trestu druhého olomouckého hráče se AZ přecejen prosadil - po závaru před brankou hostů se pokoušeli dostat puk za Lukášova záda Juhász a Kasperlík, nakonec dorážel Diviš, jenž si tak v utkání připsal druhou branku a třetí bod. Poté sice ještě dvakrát zahrozili olomoučtí - pěknou kombinaci hostů, zakončenou střelou Tomigy, překazil výborným zákrokem Carbol, o 2 minuty později se do úniku 2 na 1 dostávali Schejbal s Tomigou, dobře zasáhl domácí obránce Čintala a to bylo ze strany olomouce vpodstatě vše. Zbytek utkání už AZ v pohodě dohrával, dokonce si ve vlastním oslabení vytvořil obrovskou šanci Suchý, který se dostal do úniku sám na gólmana, Lukáš jeho střelu mezi betony chytil. Domácí se pokoušeli až do konce utkání přidat nějaký další gól, hostující gólman Lukáš byl ve všech případech proti. AZ tak nakonec porazil Olomouc 4:1.