VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Středa – porazit Ústí je třeba!

08.11.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - I takto by se dal stručně vystihnout úkol, který vzhledem k postavení v tabulce, stojí před hokejisty AZetu v nadcházejícím 22. kole WSM ligy. Zápas proti HC Slovan Ústí nad Labem začne v KK PNEU Aréně ve středu 9.11.2016 v tradičních 18:00.

HC Slovan Ústí nad Labem

Severočeši zažívají prozatím průměrnou, ale na druhou stranu nijak dramatickou sezonu. Po ne zcela ideálním začátku, kdy získali 6 bodů v prvních pěti zápasech, přišla čtyřzápasová vítězná šňůra a posun ho horní poloviny tabulky. Od té doby ústečtí celkem pravidelně střídají domácí výhry s venkovními porážkami. Celkově jim v tabulce WSM ligy jim patří 32 body osmá příčka. Hodně útočně laděný tým už dal 69 branek, což je po Č. Budějovicích a Prostějově druhé nejvyšší číslo. Hlavní zásluhu na tom má útočník Jan Kloz, který si drží produktivitu více než bod na zápas. Na druhou stranu ale 71 inkasovaných branek je hned po Kadani nejvíce v soutěži.

V posledním utkání Ústí prolomilo sérii proher na kluzištích soupeřů, když vyhrálo v Benátkách 3:4p. V polovině zápasu už sice svěřenci trenérské dvojice Miroslav Mach - Tomáš Mareš vedli o dvě branky, ale domácí se ještě dotáhli na remízový stav. Rozhodnutí padlo v prodloužení z hole Vladimíra Brože.

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 3:4p (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 6. A. Dlouhý (Volf, Chlapík), 43. Chlapík (Štich, Volf), 56. Kočí (Plodek, A. Dlouhý) – 15. Markulinec (Zajíc, Moučka), 22. Bernad (Dalecký, Loskot), 30. Melka (Moučka), 62. Vl. Brož (J. Kloz, M. Vágner). Vyloučení: 4:6, navíc Špaček (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:0. Diváci: 276. Střely na branku: 33:41 (9:12, 7:17, 16:9, 1:3).

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Poulíček, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Moučka.

Trenér Slovanu Miroslav Mach byl nakonec i se dvěma body spokojený: „Sahali jsme po třech bodech, bohužel máme jen dva. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, i když ve druhé třetině jsme měli více brankových příležitostí než domácí tým. V koncovce jsme trošku dřevění. Při naší neúspěšné sérii venku jsou pro nás dva body zlaté. Sice jsme bod ztratili, ale i dva body jsou super.“

HC AZ Havířov

AZeťáci hráli v sobotu derby na ledě Frýdku-Místku a také tento duel nestihlo rozhodnout základních 60 minut. Do posledních vteřin dramatické klání rozhodli až v čase 64:59 ve svůj prospěch domácí a tak si havířovští odvezli jeden bod. Celkem jich tak mají 22 a zůstávají na 12. místě tabulky.

HC Frýdek-Místek - HC AZ Havířov 2:1p (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Luka (M. Kovařčík, Štebih), 65. Cienciala (Štebih, M. Kovařčík) – 30. Gřeš (Bahounek, Krisl). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.397. Střely na branku: 39:35 (8:12, 13:7, 14:14, 4:2).

Sestava HC AZ Havířov: M. Laco – D. Seman, Lenďák, Krisl, Bahounek, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Dvořáček – Říčka, Pechanec, Štumpf – Kalus, Gago, Tomi – Gřeš, Bednář, Kotala.

Trenér Martin Janeček hodnotil výkon týmu i celé utkání takto: „Myslím, že oba týmy předvedly, vzhledem ke svému postavení v tabulce, velmi dobrý výkon. Z naší strany jsme viděli konečně útočný hokej, škoda jen, že jsme nevyužili šance, které jsme si vypracovali. Ale podobně na tom byli i domácí, protože oba brankáři byli výborní. Z pohledu diváků se určitě bylo na co dívat a je potřeba jim poděkovat za vytvořenou atmosféru. V závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích, to se v hokeji stává. Ale my jsme odvedli maximální výkon, za který jsem hráčům poděkoval.“

Středeční zápas proti Slovanu bude pro havířovské další z řady, v němž musí, vzhledem ke svému postavení v tabulce, podat maximální výkon a připsat si tolik potřebné body. Potvrzují to i slova manažera Patrika Rimmela. „Do zítřejšího domácího utkání jdeme s cílem zvítězit, i když Ustí je kvalitní tým s řadou výborných hráčů.“

AZetu se trochu naplnila marodka, na což vedení klubu reaguje angažováním několika posil. „Někteří hráči jsou ještě, někteří znova na marodce. Zítra nám v obraně pomůže Lukáš Doudera z Třince a David Škůrek z Olomouce. Lukáše fanoušci znají z předešlého působení u nás. David je téměř dvoumetrový, více než stokilový defenzivní obránce. Příchodem obou se zvýší kvalita i konkurence v týmu, protože ne všichni hráči mají ideální formu. Z reprezentačního srazu dvacítky se navíc vrací Lukáš Anděl," uvádí Patrik Rimmel a poodkrývá ještě jednu plánovanou posilu kádru.
„Další hráč, tentokrát do útoku by nás měl posílit již od sobotního utkání. Je to střední útočník, který má v posledních čtyřech sezónách bod na utkání jak v naší soutěži, tak v zahraničí s dobrým buly a hrou do těla.“

Infografika

Program 22. kola WSM ligy - Středa 9. listopadu:

17:30 HC Dukla Jihlava – HC Most
17:30 HC Benátky nad Jizerou – HC ZUBR Přerov
18:00 HC Stadion Litoměřice – SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 HC Slavia Praha – SK Trhači Kadaň
18:00 Rytíři Kladno – HC Frýdek-Místek
18:00 HC AZ Havířov 2010 – Hokej Ústí nad Labem

Pokud se na zápas AZetu se Slovanem nedostanete osobně bude pro vás samozřejmě připravem textový on-line přenos.