Už víme, co od soupeřů očekávat, říká na prahu nové sezóny trenér juniorů Dalibor Pasker

18.09.2012 | David Motloch

Loni junioři okusili příchuť Ligy juniorů a dá se říct, že po předchozích extraligových sezónách vstoupili do poněkud tajemného prostředí. Přestože se juniorce postup zpátky mezi elitu nepovedl (tým nedokázal postoupit z baráže), hráči si z loňského ročníku mohou vzít pozitivní zkušenosti a zúročit je v nadcházející sezóně. To potvrdil i hlavní trenér juniorů Dalibor Pasker, se kterým jsme pro vás udělali rozhovor.

Pane trenére, můžete na úvod stručně připomenout průběh vašeho přípravného období?

V měsících květnu a červnu jsme se 5x v týdnu poctivě připravovali na letošní sezónu. Po loňské velmi dobré zkušenosti jsme pro nabírání vytrvalosti využili odborných znalostí kondičního trenéra a pro obratnost a rychlost zase trenéra juda. Bylo to nejen zpestření, ale oprávněně očekáváme, že se to projeví i v nadcházející sezóně na kondici.

Přes léto jste absolvovali velkou porci přípravných zápasů. Jak jste se s celou přípravou vypořádali a napověděla vám třeba i něco do nové sezóny?

V přípravných utkáních jsme dali prostor všem hráčům, kteří se objevili v našem kádru. Hráči nebyli svázáni žádnou taktikou, měli volné ruce k tomu, aby se prosadili, zaujali nás a vybojovali si místo v sestavě. Výsledky na první pohled nejsou moc příznivé, ale nás více než ty výsledky zajímaly výkony jednotlivých hráčů a brankářů, s kým do sezóny počítat, s kým naopak nikoli, kdo je schopen unést zlomové okamžiky utkání, jak kdo plní své povinnosti, jak se vrací, s jakým důrazem zakončuje, chodí do soubojů, obsazuje protihráče a podobně. Hráči, kteří nakonec zůstali mají naší plnou důvěru a je na nich, aby svým přičiněním o ni nepřišli.

U mládežnických kategorií je zvykem, že se přes léto složení kádru často mění. Jak se letošní léto dotklo vaší soupisky?

Jádro družstva zůstalo v podstatě v nezměněné podobě, tj. hráči ročníku ´93, kteří byli doplněni hráči ročníku ´94. Zaměřili jsme se zejména na stěžejní post, tj. na brankáře, protože kvalitní brankář dává klid a jistotu při hře a je zárukou dobrých výsledků.

Výsledky přípravných zápasů:

Žilina : AZ 3:1
AZ : Martin 1:3
AZ : Frýdek-Místek 5:2
Martin : AZ 5:2
AZ : Vsetín 1:6
Frýdek-Místek : AZ 2:3 po sn.
AZ : Poruba 7:6
Vsetín : AZ 6:2
Poruba : AZ 6:5
Opava : AZ 2:8
AZ : Opava 3:5

Loni vám postup zpátky mezi elitu unikl v baráži. Jsou vaše ambice opět ty nejvyšší tzn. postup do Extraligy?

Do každého utkání jdeme s tím, že jej chceme vyhrát, to je přece smysl každé hry. A odtud pramení i náš cíl do sezóny. Může se stát cokoli, zranění, nemoci, pokles výkonnosti , soupeři jsou kvalitní, to vše je možné, vždy však chceme vyhrávat.

Sezónu začínáte úvodním zápasem na ledě Opavy. Co od tohoto utkání očekáváte?

S Opavou jsme sehráli poslední dvě přípravná utkání, a vždy zvítězilo hostující mužstvo. Takže očekávám kvalitní a vyrovnané utkání a my uděláme vše, co je v našich silách, abychom po závěrečné siréně byli ti spokojenější.

Po sezóně odešel z ligy juniorů Rožnov a Třebíč, naopak přišel Hodonín. Bude podle vás Hodonín důstojným soupeřem, anebo bude hrát spíše, jak se říká, „druhé housle“?

Rožnov byl loni skutečně výrazně slabším mužstvem než všechna ostatní a slušných výsledků dosáhl v době, kdy už bylo o jeho sestupu rozhodnuto. Domnívám se, že takové mužstvo se v letošní sezóně neobjeví, naopak, myslím si, že soutěž bude vyrovnaná. My musíme přistupovat ke každému soupeři s pokorou, ale se sebevědomím a odhodláním jej porazit.

Koho vy osobně považujete za největšího soupeře v boji o prvenství v Lize juniorů?

Minulá sezóna byla pro nás velkou neznámou, dnes již víme, co od soutěže můžeme očekávat. Výsledky přípravných utkání zúčastněných mužstev nahrávají předpokladům, které jsem zmínil již výše, a to, že soutěž bude vyrovnaná, každý může porazit každého a také s každým prohrát, což činí soutěž zajímavou, a tak to má být. Čím více kvalitních a těžkých utkání, tím lépe, pro hráče i diváky, ale i pro samotný hokej. Takže, ať vyhraje ten nejlepší!

Pane trenére, děkuji za rozhovor a hodně štěstí do nové sezóny.

Soupiska juniorů AZ Havířov pro sezonu 2012-2013

Brankáři: Tomšů Ondřej, Lazovský Richard, Gabler Erik

Obránci: Bureš David, Flamík Michal, Graca Daniel, Jaroch Tomáš, Kostelník Tomáš, Patrman Vít, Ovčaří Jan, Szewieczek Jan, Weisser Adam

Útočníci: Dýrr Filip, Glos Pavel, Křibík Jan, Lenomar Kamil, Matějek Tomáš, Matěj Martin, Mihal Patrik, Mráz Tomáš, Přívara Vladimír, Putniorz Jan, Řehulka Josef, Smuž Daniel.