V pondělí jede AZ do Jihlavy k pátému zápasu série

06.03.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Čtvrtfinálová série play-of WSM ligy 2016 mezi AZetem a Duklou Jihlava pokračuje v rychlém tempu. Po dvou zápasch v Havířově se za stavu 3:1 pro Duklu opět přesunuje do Jihlavy, kde se v pondělí od 17:30 uskuteční zápas č. 5.

Havířovský dvojzápas nerozhodně, celkově vede Jihlava 3:1

Před víkendem se série Havířova s Jihlavou přesunula do Slezska za stavu 2:0 pro Duklu. Na havířovském ledě byly k vidění dva parádní souboje s rozdílnými výsledky. Zatímco v pátek AZ dominoval v první polovině utkání, vytvořil si náskok 4:0 a i přes "návrat" jihlavských do zápasu, dovedl utkání do vítězného konce 5:2. V sobotu lépe nastoupila Dukla, vedla 2:0 a i když se havířovští vzchopili a srovnali, branka Skořepy v 54. minutě rozhodla o výhře hostí 3:2.

Kompletní informace o 3. zápase série ZDE.

Kompletní informace o 4. zápase série ZDE.

Infografika po čtyřech zápasech

Dukla má k dispozici první matchball

Za stávajícího stavu jsou tedy pomyslné karty v sérii rozdány jednoznačně. Zatímco Dukle stačí k postupu jedna výhra, AZ má tzv. nůž na krku a už nesmí zaváhat. V tomto směru se samozřejmě nesou i prohlášení z obou táborů:

"Zápasy v Havířově byly hodně těžké a už se tam určitě nechceme vracet," hlásí střelec sobotní vítězné jihlavské branky Josef Skořepa.

"Série se však hraje na čtyři vítězné zápasy a já doufám, že mužstvo bude mít stále hlavu nahoře a že pojedeme do Jihlavy s cílem vrátit sérii zpět do Havířova," burcuje asistent hlavního trenéra Martin Janeček a stejně to vidí i manažer Patrik Rimmel: "Jedeme do Jihlavy s tim, že chceme sérii vrátit zpět do Havířova. Pokud budeme hrát jako v sobotu od druhé třetiny, může se nám to podařit." Věřme, že se hráči s AZ na hrudi semknou, předvedou bojovný výkon a bude jim přát i to pověstné štěstí. Výsledkem by mohl být šestý zápas série ve středu v Havířově.

Uvidíme tedy, kdo bude po pondělním zápase spokojenější. Ten začíná na Horáckém zimním stadionu v 17:30 a opět je z něj připraven tradiční textový  (odkaz ZDE) i video přenos.