VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu a doma - AZ hostí Kadaň

27.01.2017 | Jozef Valenčík

46. kolo WSM ligy nabídne další souboje o důležité body a že jich v závěru už ve hře příliš není. Hokejisté AZ Havířov nadále zůstávají ve hře o předkolo a k tomu, aby se opět malinko přiblížili vytoužené desáté příčce, musí Trhače z Kadaně jednoznačně porazit. Zápas začíná v 17:00.

Kadaň už myslí pouze na záchranu

Hned devět bodů ztrácí hokejisté Kadaně na havířovský tým a tak je pro ně boj o předkolo playoff již ztracen. Na druhou stranu však mají Trhači jedenáctibodový náskok na poslední Most a to naopak může týmu dodat alespoň částečný klid na hokejky.

Poslední dva zápasy se Trhačům nepovedly, úplně v posledním utkání prohrály na domácím ledě 3:4 s Benátkami nad Jizerou a trenér Beck příčinu porážky viděl v individuálních a zcela zbytečných chybách. „Dnešní porážka je pro nás špatná a úplně zbytečná. Myslím si, že jsme neodehráli zcela špatný zápas, ale nabídli jsme soupeřům čtyři chyby a zaváhání a ti je bezezbytku využili. Neměli jsme tak šikovného střelce a nebyli jsme pohotoví jak Benátky. Samozřejmě Benátky už jsou z vody venku, hrají uvolněně a v klidu, daří se jim, na co sáhnou. Na nás ten balvan trochu leží. V Budějovicích byla spousta věcí, které byly minimálně diskutabilní, a stálo to spoustu sil. Dnes ta koncentrace nebyla stoprocentní a dělali jsme individuální chyby a tyhle body ze zápasu nám budou strašně chybět.“

Sestava Kadaně v posledním zápase

Strmeň – R. Černý, Trefný, Weinhold, Baránek, Tejnor, R. Havel, D. Šimek, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Raška – Kohout, Kaše, Harkabus – Chrpa, Chlouba, Slavíček – L. Vrána, Osmík, Ringler

AZ uspěl s Mostem a pokračuje ve stíhací jízdě

O den dříve odjeli hokejisté AZ Havířov na svůj zápas do dalekého Mostu a jak se později ukázalo, bylo možná právě to rozhodujícím faktorem celého zápasu. Havířovští hokejisté po výhře 2:4 živí nadějí na předkolo playoff.

Trenér Martin Janeček byl po utkání z mnoha důvodů spokojen: V první řadě chci poděkovat našemu vedení, že nám umožnilo vycestovat do Mostu už den před zápasem. Díky tomu jsme se mohli na toto důležité a těžké střetnutí připravovat na místě už celý dnešní den a na našem výkonu to bylo určitě znát. Dneska byl náš výkon od začátku založen na týmovosti, zodpovědnosti a bojovnosti. Na klucích bylo vidět velké odhodlání v tomto utkání uspět a odčinit domácí porážku s Třebíčí. Domácí nám sice dvakrát vyrovnali naše vedení, ale i přesto si myslím, že jsme byli díky aktivitě a bruslení lepší a zaslouženě bereme body. Zápas jsme mohli rozhodnout dříve a vyhrát jednoznačněji, ale nakonec i čtyři branky stačily."

Dušanu Šafránkovi bude v utkání krýt záda již uzdravený Marek Laco, hlásí před zápasem manažer Patrik Rimmel. Ve fanshopu bude navíc i při tomto zápase k dispozici sleva 20 % na veškeré zboží,“ dodává manažer a asistent trenéra v jedné osobě.

Sestava AZ Havířov v posledním zápase

Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, Dudek – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Kotala – Kurovský, Haas, Pořízek

Vzájemné zápasy lepší pro Kadaň

Ve třech vzájemných zápasech se hned dvakrát radovala Kadaň a to vždy doma. Na domácím ledě zvítězili také hokejisté Havířova, nicméně pouze za dva body. Toto utkání si můžete připomenout v sestřihu.

Infografika

Legenda pomáhá

Utkání proti Kadani bude mít speciální nádech. Hráči AZ Havířov nastoupí ve speciální edici dresů a to v rámci akce Legenda pomáhá. Více píšeme zde.

Ostatní zápasy 46. kola

15:00 HC Slavia Praha – SK Horácká Slavia Třebíč
16:00 Rytíři Kladno – HC Most
17:00 HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava