V sobotu čeká AZet cesta do dalekého Ústí nad Labem

16.12.2016 | Petr Miklas

Hokejisté AZetu střídají výhry s porážkami, po dvou výhrách za sebou přišly dva zápasy, kde Havířov nebodoval. Slovan je na tom podobně, ani on v poslední době nevyhrál víc, než dvakrát za sebou pak přišla porážka. V tuto chvíli mají Havířov i Ústí na kontě shodně dvě prohry, jeden z nich určitě odejde po utkání jako vítěz. Bude to AZet?

Ústí nad Labem nedá klubu dotaci

To je nejnovější zpráva, která vyletěla do světa v pondělí 12.12. a nadělala vrásky na čele majitelům, vedení i fanouškům Slovanu. Místo slíbených 5 miliónů dá město klubu pouze 400 tisíc korun. Panují obavy, že by to mohlo mít pro klub likvidační následky. Těžko říct, co se doopravdy stane. Jisté je to, že klub svolal na 20.12. mimořádnou valnou hromadu a na 21.12. tiskovou konferenci.

Na hráče tato situace asi nebude mít vliv, spíše je to stmelí, než rozhodí. Slovan momentálně drží osmé místo v tabulce WSM ligy, o skóre před Třebíčí a za Prostějovem. Na jedenáctý Frýdek-Místek má dvoubodový náskok, na náš AZet pak deset bodů.

Slovan podlehl Benátkám v prodloužení

V minulém kole přijel do Ústí nad Labem celek Benátek nad Jizerou. Domácí šli do vedení, ale Benátky třemi brankami skóre otočili. Slovan zabojoval, dokázal vyrovnat a v závěru se snažil rozhodnout. To se však domácím hráčům nepovedlo, v prodloužení nevyužili přesilovku a tak mohl o výhře Benátek rozhodnout Jakub Orsava, který tak hostům zajistil bod navíc.

K utkání se vyjádřil hlavní trenér Miroslav Mach: „Začali jsme hůř, ale potom jsme nějaké šance měli. Na začátku druhé třetiny jsme vypadli z tempa a dostali jsme tam dva góly. Potom jsme opět nějaké šance měli, ale horko těžko to doháněli. Dvakrát jsme mohli ještě přidat gól, ale nedokážeme to tam dát. No, a potom dostaneme po chybě gól v prodloužení. Dnes jsme vyrobili těch chyb strašně moc. Ztráta dvou bodů nás mrzí hodně, protože doma bychom měli vyhrávat. Pro nás je teď důležité dívat se dopředu na další zápas a řešit, abychom ho měli vůbec s kým hrát. Po faulu na Davida Bernada, který má něco s kotníkem, tu máme další hráče, co nejsou úplně v pořádku. Uvidíme zítra, jak to bude vypadat. Musíme se připravit na sobotní zápas, který už musíme vyhrát.

Havířovští začali dávat branky, ale zase více inkasují

Hráči AZetu prolomili své střelecké trápení a začali dávat víc než jeden gól na zápas, jenže se zhoršili v defenzivě. V posledních dvou utkáních inkasovali 11 branek, v součtu posledních čtyř, z nichž dvě vyhráli, je to pak 17 branek. Z toho vychází průměr 4,25 obdržených branek na zápas, což je dost.

Větší počet obdržených branek se nelíbí ani manažerovi a asistentovi trenéra AZetu Patriku Rimmelovi, který přidal informaci o sestavě: „ Sestava bude obdobná jako v minulém utkání. Musíme zlepšit hru v obranné třetině a před oběma brankami.“

Ani třetí derby s Frýdkem AZet nevyhrál

Ve středu sehrál AZet už třetí zápas s Frýdkem-Místkem, hrálo se opět před výbornou kulisou. Zápas měl od začátku slušné tempo, první šance měl AZet, ale nevyužil je. První branku dali hosté, konkrétně Antonín Pechanec, který je ve Frýdku-Místku na hostování do konce sezóny. Frýdek přidal v závěru třetiny druhou branku, na kterou ale bleskově odpověděl Gřeš.

V prostřední části hosté odskočili opět do vedení o dvě branky, na čemž se podílel asistencí Pechanec. Na tuto branku ještě před polovinou zápasu zareagoval AZet snížením z hole Maruny, v závěru třetiny domácí sahali po vyrovnání, jenže své šance neproměnil Štumpf a hráči AZetu nedokázali dostat puk do odkryté branky.

Podobně se hráčům Havířova vedlo na začátku třetí třetiny, kdy nejprve minul prázdnou branku Kalus a poté pálil jen do tyče Štumpf. A přišel trest v podobě dalších třech gólů z holí hráčů Frýdku-Místku, kteří si tak definitivně pojistili náskok, který jim přinesl vítězství. Tři vteřiny pouze korigoval skóre Kotala. Toto utkání, ač vyrovnané, skončilo poměrem 3:6.

Trenér Martin Janeček přišel s tímto hodnocením: I přes poměrně jednoznačný výsledek to myslím byl vyrovnaný hokej. My jsme si ho prohráli v těch rozhodujících momentech. Soupeř nás vyškolil v produktivitě, každou šanci na našem brankovišti proměnil v gól, zatímco my jsme ve stejných situacích neuspěli. Hráči sami se musí zamyslet, co v tomto směru dělat v tréninku a jak naložit s pokyny trenérů.

Pokud se do Ústí nad Labem nechystáte, můžete sledovat tradiční přenos na webu onlajny.com.