VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu s novou trenérskou dvojicí do Jihlavy

21.10.2016 | Petr Miklas

Havířovu patří po 16. kolech poslední místo v tabulce, když z posledních desíti utkání hned devětkrát prohrál. Na špatnou situaci vedení reagovalo hráčskými výměnami a, po poslední porážce se Slavií Praha, změnou na trenérském postu. Proti Dukle Jihlava tak povede tým nové trenérské duo Martin Janeček a Patrik Rimmel. Martin Janeček byl asistentem odvolaného trenéra Mikeše, nově se posunul do pozice hlavního trenéra. Patrik Rimmel si ke své manažerské pozici přibral i práci asistenta trenéra A-týmu. Přejeme nové trenérské dvojici hodně štěstí a věříme, že se z Jihlavy nevrátí s prázdnou.

Dukla útočí na první místo

Jihlava má přesně opačnou sérii než Havířov. Z posledních deseti zápasů jen jeden prohrála a to na ledě Přerova. Podobně těsné, jako výsledky Havířova, byly i výsledky Dukly, která často vyhrávala o gól, třikrát až po prodloužení nebo nájezdech. Jenže velký rozdíl je v tom, že z těchto zápasů Jihlava sbírala body a je třetí, se čtyřbodovou ztrátou a zápasem k dobru na vedoucí Kladno.

Poslední utkání sehráli hokejisté z Vysočiny v Benátkách nad Jizerou, kde už v polovině utkání vedli 1:5, nakonec svého soka smetli v poměru 1:6. Dukla dala rovnou polovinu svých branek v přesilovkách, které diriguje Tomáš Čachotský, tradiční tahoun Jihlavy a lídr kanadského bodování WSM ligy.

V první desítce bodování WSM ligy má Dukla ještě Josefa Skořepu, ten je sedmý. Podobně jsou na tom i jihlavští obránci – Jiří Říha je těsně druhý a Petr Šidlík šestý mezi beky celé WSM ligy. Nicméně produktivní jsou téměř všichni hráči Dukly.

Také v brankovišti kralují gólmani Jihlavy – Miroslav Svoboda je nejlepší v procentuální úspěšnosti i v průměru obdržených branek, Jakub Škarek se drží mezi desítkou nejlepších brankářů WSM ligy.

AZ zůstal na chvostu tabulky i po zápase se Slavií

Po sobotní výhře AZetu v Kladně se všeobecně čekalo, že toto vítězství pomůže Havířovu odpoutat se ze dna tabulky. Ve středu totiž naše hokejisty čekalo utkání proti oslabené Slavii Praha na vlastním ledě. Jenže to se nestalo, AZet doplatil na špatnou střeleckou potenci a prohrál 2:3. Havířov nastřílel nejméně branek ze všech týmů WSM ligy, i to je důvodem jeho nelichotivého postavení v tabulce.

Vedení klubu sáhlo ke změně na trenérském postu, odvolán byl Štefan Mikeš a na tuto pozici se posunul dosavadní asistent Martin Janeček. Co čeká od zápasu s Jihlavou? Zde je odpověď: „Já ten zápas v Jihlavě beru jako především svoji velkou premiéru a možnost vidět, jak bude mužstvo pod mým vedením pracovat. Bude to pro mě škola. Můžeme si zmapovat naši sílu včetně té mentální. Pojedeme se tam porvat o dobrý výsledek, i když víme, že to bude hodně těžké a že jen změna trenéra nefunguje jako mávnutí kouzelného proutku. Ale chceme využít ten nový impuls a nové nadšení v týmu.“

Nový hlavní trenér už připravuje změny v sestavě: „Těch změn, nebo spíš přesunů, bude několik jak v útocích, tak v přesilovkových formacích. Sestava se promění tak zhruba ze 40%. Chci tyto změny vyzkoušet a pak podle toho, jak to bude fungovat, sestavu dále připravovat na další zápasy. Chci ale připomenout, že změny jsme dělali už i s předchozím koučem Štefanem Mikešem, takže pro hráče to není nic úplně nového.“

Také manažer AZetu a nově asistent trenéra Patrik Rimmel přispěl svou troškou do mlýna: „Je to první zápas po změně trenéra. Chceme od hráčů maximální nasazeni, bojovnost, hodně bruslení a dodržování taktiky. Jen tak se můžeme v budoucnu posunout dále. Každý hráč bojuje o místo jak v sestavě, tak i v týmu. Do situace, v jaké jsme, jsme se dostali sami a sami se z ní musíme dostat.”

INFOGRAFIKA

Pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, tak pro vás bude připraven přenos na webu onlajny.com.