V sobotu v Havířově 15. turnaj v boccie

15.03.2016 | Tomáš Vlček

Turnaj v integrované boccie si v Havířově vybudoval slušnou tradici a tuto sobotu 19. března 2016 se v Městské sportovní hale uskuteční již jeho 15. turnaj. HC AZ Havířov je už tradičně jedním z partnerů akce a nejinak tomu bude i tentokrát.

Turnaje se může zúčastnit kdokoliv, kdo vytvoří tří až šesti členný tým s nejméně jedním hráčem s tělesným handicapem. Součástí turnaje je také doprovodný program, který vyvrcholí bohatým rautem a afterparty. Kromě hokejistů AZ Havířov už teď účast potvrdili osobnosti jako je kapela Nebe, KISS Morava, primátor města Havířov pan Bc.Daniel Pawlas, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a další.

Cílem této sportovní události je zapojit zábavnou a přátelskou formou širokou veřejnost do pohybových aktivit lidí s handicapem. Turnaj je kromě široké veřejnosti otevřen také regionálním firmám, kterým pořadatelé chtějí nabídnout možnost netradiční formy teambuildingu. “Od turnaje očekávám integraci lidí s handicapem a bez handicapu, ústící ve vzájemné pochopení na první pohled odlišných světů.” – okomentovala akci ředitelka turnaje Kateřina Šajnarová.

Manažer AZetu Patrik Rimmel k účasti hokejistů říká:“Boccisté nám již přirostli k srdci. Účastnili jsme se společného focení kalendáře, pravidelně hrajeme jejich turnaje a v únoru jsme prezentovali bocciu přímo na ledě během přestávky prvoligového utkání."

Mimo zápasy v integrované hře bude po celý den probíhat doprovodný program, který je pro letošní ročník novinkou. Týmy budou mít možnost vyzkoušet si několik aktivit, které jim autenticky přiblíží svět jejich spoluhráčů s handicapy. “Všichni účastníci dostanou možnost vyzkoušet si laserovou střelbu, smyslové pexeso a spoustu dalších her, které prověří jejich koncentraci a týmového ducha. Věřím, že společně opět vytvoříme jedinečnou atmosféru a turnaj si všichni užijeme," uzavírá Kateřina Šajnarová.

Podrobnější informace, přihlášku a propozice ke stažení naleznete na webu HSC Havířov (zde).