V sobotu začíná série tří domácích zápasů v řadě, přijedou Benátky

18.11.2016 | Petr Miklas

První ze tří domácích zápasů sehraje AZet s Benátkami nad Jizerou, momentálně pátým celkem WSM ligy. Benátky za sebou mají dva domácí zápasy v řadě, oba dospěly do prodloužení. První vyhrály České Budějovice, ve druhém Benátky porazily Litoměřice. AZet hrál na ledě Českých Budějovic, ale přivezl si těsnou porážku 2:1. Na ledě K&K PNEU Arény však hokejisté Havířova vyhráli čtyřikrát v řadě, prodlouží tuto sérii? Věříme, že ano. Přijďte AZet podpořit i VY.

Benátky jsou úspěšné na ledě soupeře

Benátečtí nasbírali hned po Kladnu nejvíce bodů na kluzištích soupeřů. Zajímavé je, že Benátky braly doma stejný počet bodů jako venku. I proto jsou v tabulce tak vysoko. Tento farmářský tým dlouho vedl i jednu nelichotivou bilanci – v nastavení nevyhrál ani v jednom z devíti případů. Povedlo se mu to až v minulém utkání s Litoměřicemi.

Jak už to u farmářských týmů bývá, Benátky měly v sestavě hezkou řádku hráčů. V brankovišti se už vystřídalo pět maskovaných mužů, nejčastěji Filip Novotný a Petr Kváča. Kváču si ale stáhly z hostování České Budějovice, místo něho budou mít Benátky k dispozici Ondřeje Bláhu. Bláha putoval z jihu Čech na hostování do Liberce, odkud má vyřízeny střídavé starty právě do Benátek nad Jizerou.

Ale zpět k venkovním utkáním. Benátky vyhrály čtyři z posledních pěti zápasů na ledě soupeře a bodovaly v šesti utkáních v řadě, Havířov je zase v poslední době neporazitelný doma. Uvidíme, kdo bude úspěšnější v zítřejším utkání.

První výhra v prodloužení přišla proti Litoměřicím

Jak již bylo zmíněno výše, Benátky letos byly v prodloužení a samostatných nájezdech dlouho neúspěšné. Zlomily to až v minulém zápase, kdy se dlouho hrálo bez branek. Do vedení šly až ve 47. minutě zásluhou Kally Litoměřice, ale v 55. minutě domácí Chlapík vyrovnal. V prodloužení měly navrch Litoměřice, ale své šance nevyužily a po minutě a čtyřiceti vteřinách utnul nastavení domácí kapitán Plodek, čímž zajistil Benátkám první výhru v nastavení v sezóně.

Asistent trenéra týmu Antonín Nečas byl po utkání spokojen: Dle mého názoru to bylo vyrovnané utkání. Potkali se podobní soupeři. Hrál se celoplošný hokej nahoru-dolů, dělaný systémem. Utkání bylo o jedné chybě, o jedné střele. Inkasovali jsme branku, avšak byli jsme trpěliví a pracovali jsme stále stejným systémem. Podařilo se nám srovnat utkání. Šli jsme do prodloužení, které bylo po dlouhé době pro nás úspěšné.“

Prodlouží AZet domácí sérii?

Hokejisté AZetu vyhráli v posledních čtyřech domácích utkáních, určitě by chtěli tuto sérii prodloužit. Teď nás ale čeká soupeř, který to venkovním kluzišti umí. Hráči AZetu budou potřebovat podporu publika, aby se jim dostalo opravdu domácího prostředí. Bylo by dobré proměnit domácí stadion v nedobytnou tvrz. Přijď fandit i TY!

Manažer a asistent trenéra AZetu Patrik Rimmel má k zápasu jasný cíl: „ Benátky jsou vysoko v tabulce a hrají poctivý hokej, založený na bruslení. My hrajeme doma a to znamená jedno - jdeme vyhrát. Pokud zopakujeme výkon z prvních dvou třetin proti Prostějovu, tak se nám to podaří.“

Patrik Rimmel vyzývá fanoušky: „ Po dlouhé době hrajeme v sobotu doma, hráči se těší na výbornou kulisu a podporu fanoušků.“

Na ledě Motoru sahal Havířov po bodu

Domácí favorit šel sice dvěma góly v první třetině do vedení, ale AZet se nevzdal a brankou Kotaly v polovině utkání snížil. Havířovští bojovali o vyrovnání, v některých momentech jim chybělo i trochu štěstí, třeba při střele Ollendera, kterou zastavila tyč. AZet nakonec nedokázal vyrovnat ani při power-play a tak zůstaly všechny body na jihu Čech.

Trenér Martin Janeček ocenil bojovnost svých svěřenců: „Byli jsme si vědomi, že jedeme na půdu jednoznačného favorita, zároveň jsme věděli o tom, jaké mají domácí první třetiny. Na to jsme se připravili a splnili jsme taktiku. Bohužel jsme kvůli lehkovážným ztrátám kotouče dvakrát inkasovali. Vážím si toho, že kluci nezabalili zbraně a za nepříznivého stavu byli rovnocenným soupeřem. Kdybychom měli v závěru více štěstí, mohli jsme získat aspoň bod.“