V sobotu přijedou Draci ze Šumperka

12.09.2014 | Petr Miklas

Sobotní duel bude velmi zajímavý, Šumperk je tradiční soupeř AZetu a měli by dorazit i fanoušci z podhůří Jeseníků. Oba celky v minulém zápase poprvé bodovaly, Šumperk přestřílel Ústí nad Labem a bral doma tři body, zatímco AZet urval výhru v prodloužení na ledě Havlíčkova Brodu a připsal si první dva body v sezóně. Partnerem utkání je Hypermarket Globus, který věnoval hodnotné ceny – více v článku.

Salith Šumperk

Šumperští hokejisté už se pomalu v 1. lize zabydleli, naučili se zvládat psychicky náročné záchranářské boje, ale stále jim uniká postup do play-off. Třeba se to družině trenéra a manažera Radka Kučery podaří letos. Obejít se však už budou muset bez velké opory v brankovišti Štůraly, kterého Zlín poslal do Třebíče. Jeho post tak budou zastávat Koutský se Zelenkou. Ostatní opory, jak z obrany (Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák), tak z útoku (Brunec, Cink, Haas, Plášek, Staněk, Žálčík) na severu Moravy zůstala. Navíc se z Jihlavy vrací Velecký, ze Slavie Vrdlovec, a z Havlíčkova Brodu přichází Berger. Šumperk má jeden z nejzkušenějších kádrů v lize, tak uvidíme, jestli tyto zkušenosti letos zúročí tím správným způsobem.

Za Havířov v Havlíčkově Brodu poprvé nastoupily posily z Vítkovic a Slavie, jmenovitě Kucsera, Zdráhal, Hlinka a Dresler, všichni čtyři by se měli předvést i na domácím ledě proti Šumperku. Na marodce zůstávají Sztefek, Loskot a Maruna.

Minulé kolo

Stejně jako loni hrál AZet ve druhém kole s Havlíčkovým Brodem, tentokrát se hrálo na Vysočině. A stejně jako před rokem, i tentokrát AZet vyhrál v prodloužení a získal své první dva body do prvoligové tabulky. Zatímco před rokem vyhrál Havířov 3:2, když dvakrát vedl, ve středečním utkání naopak dvakrát dotahoval vedení soupeře. Ve druhé třetině vyrovnával Vojtěch Tomi a hráči AZetu chtěli utkání rozhodnout v základní hrací době, to se jim sice nepodařilo, ale díky trefě Michala Hlinky získali alespoň bod navíc.

Šumperk v prvním kole prohrál na ledě Benátek nad Jizerou 1:4, na čemž měl hlavní zásluhu brankář domácích Jan Lukáš. Zato minulé kolo znamenalo pro Draky brankové žně, dokázali jich nasázet hned sedm, odneslo to Ústí nad Labem. Zajímavý byl průběh utkání, kdy oba soupeři vedli a oba dvakrát otáčeli skóre. Nakonec se, i díky pěti využitým přesilovkám, radovali domácí hokejisté. Nejlepším hráčem Šumperku byl vyhlášen Marek Haas, odchovanec AZetu, který v tomto utkání dal gól a na jeden nahrál.

Partnerem sobotního zápasu se Šumperkem je Hypermarket GLOBUS - věnoval hned tři hodnotné ceny!

Jedna z těchto cen bude udělena vítězi soutěže ze 2. přestávky, majitel nebo majitelka druhé ceny bude vylosován z držitelů permanentek a třetí cena poputuje k jednomu z majitelů vstupenek na tento zápas, i v tomto případě rozhodne los. I tato skutečnost by mohla přilákat některé nerozhodné fanoušky k návštěvě K&K PNEU Arény.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. – Dresler, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Daneček L., Haas, Říčka – Zdráhal, Hlinka, Kucsera.

Salith Šumperk: Koutský – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík, Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Vávra K., Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink.