Ve středu v přípravě poprvé doma. Soupeřem je Dukla Trenčín

21.08.2017 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – Po pěti duelech na ledě soupeřů se ve svém prvním domácím přípravném zápase utkají havířovští hokejisté se slovenskou Duklou Trenčín. Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v tradičních 18:00.

HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín je tradiční klub, který patří mezi nejlepší ve slovenské hokejové extralize. Klub je držitelem 4 mistrovských titulů (jednoho česko-slovenského a třech slovenských) a je zároveň historicky třetím nejúspěšnějším slovenským klubem.

AZ sehrál s Duklou přípravný zápas před dvěma týdny a to na půdě slovenského celku. V Trenčíně se hrál oboustranně ofenzívní hokej, po 60 minutách svítilo na ukazateli skóre 5:5, ale v prodloužení pak byl šťastnější hráči Trenčína. Dále kromě zápasu s Havířovským celkem sehrál Trenčín ještě další 4 přípravná utkaní. V Olomouci podlehl 3:4 po samostatných nájezdech a na domácím Rona Cupu se utkal Trenčín s těmito soupeři.

HK Dukla Trenčín - Etoile Noire de Strasbour   4:1

HK Dukla Trenčín - VHK ROBE Vsetín   1:3

HK Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec   3:3

Sestava HK Dukla Trenčín v posledním utkání:

Valent (Hiadlovský) – Starosta, L. Romančík, Cebák, Frühauf, Bohunický, Pač, Holenda, Themár – Radivojevič, Ölvecký, O. Mikula – Marcel Hossa, J. Švec, T. Varga – Jakub Gašparovič, R. Dlouhý, Bezúch – Sojčík, Pardavý ml., D. Hudec

HC AZ Havířov

Havířovští hokejisté v letošní přípravě sehráli zatím všechny zápasy na ledě soupeřů. Zítra se však konečně dočkají jak samotní hokejisté, tak i příznivci havířovského hokeje prvního přípravného utkání na domácí půdě. Prozatím sehrál AZ letos již šest přípravných zápasů s bilancí 1 výhra (Jastrzebie), jedna porážka v prodloužení (Trenčín) a 4 prohry (Vítkovice, Přerov, Nové Zámky a Prostějov). Naposledy se utkal v Prostějově s Jestřáby, a podlehl výsledkem 2:5.

Sestava AZ Havířov v posledním utkání: Laco – Petran, Drtil, Chroboček, Postnikov, Krisl, Dudek, Mrowiec – Gřeš, Illéš, Beránek - Fronk, Maruna, Kanko - Kotala, Malina, Pořízek - Bednář, Cihlář, Peterka

Pohled trenéra Martina Janečka na zítřejší zápas s Duklou Trenčín

"Pro nás to bude první zápas, v němž se chceme zaměřit na kvalitu výkonu a plnění prvotních taktických prvků ve hře. Samozřejmě jsme stále v přípravě a tak budeme zkoušet varianty složení i dále pozorovat přístup hráčů k utkání a hlavně věci kolem budování týmu. Určitě zatím nenastoupíme v nejsilnější sestavě. Za prvé z důvodu vytížení jednotlivých hráčů a za druhé stále čekáme na doplnění dalších hráčů z Vítkovic a Olomouce. V brance se zítra představí jedna z variant střídavých stratů z Olomouce Martin Falter. Na hráčích je vidět, že se na první domácí zápas hrozně těší."

Na zápas s Trenčínem jste všichni srdečně zváni. Utkání začíná tradičně v 18:00 v GASCONTROL Aréně.