VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve středu začíná WSM liga, přijedou Litoměřice

06.09.2016 | Jozef Valenčík

Přípravné období je definitivně u konce a fanoušci již netrpělivě vyhlíží první mistrovské utkání AZ Havířov v sezóně 2016/2017. To přijde na řadu již tuto středu 7. září kdy od 18:00 hostíme Litoměřice.

Kališníci mají Havířovu co vracet

Jistě si dobře vzpomínáte na loňské předkolo play-off. Právě v této části soutěže se AZ utkal s Litoměřicemi a v sérii hrané na tři vítězná utkání dokázal nejrychlejším možným způsobem soupeře vyřadit. Bližší pohled na našeho soupeře Vám poskytne předsezónní představovačka, kdy jsme se Litoměřicím věnovali v polovině srpna zde.

Litoměřice v přípravě odehrály celkem deset zápasů a z toho šest jich dokázaly vyhrát. V generálce na ligu se však svěřenci trenéra Miloše Říhy nedokázali gólově prosadit a prohráli na domácím ledě s Kadaní 0:3. Trenér Kališníků hodnotil zápas pro oficiální web Litoměřic takto:

„V zápase bylo vidět, že Kadaň přijela hrát s chutí. Velký rozdíl byl vidět v přístupu obou mužstev. My jsme k tomu přistoupili velmi špatně, hlavně v první třetině, kdy nás ještě držel brankář, ale i začátek druhé třetiny byl špatný. V druhé polovině druhé třetiny jsme se na chvíli zvedli, ale neproměnili jsme šance a když nedáte gól, tak se s tím zápasem těžko dá něco udělat. Třetí třetina nebyla také nic moc. Náš přístup byl dnes špatný, a proto soupeř vyhrál zaslouženě.“

Novým kapitánem AZetu Daniel Seman

Do nové sezóny vstupuje AZ se změnou na postu kapitánském, kde dlouholetého kapitána Jiřího Krisla nahrazuje Daniel Seman. Jiří Krisl bude společně s Janem Marunou plnit roli asistentů. Nový kapitán hodnotil situaci v týmu před startem soutěže:

„Jsem rád, že jsem se vrátil do místa, kde jsem začínal s hokejem. Jsem rád za důvěru vedení a trenérů. Chci tady využít všechno, co jsem se naučil po celou kariéru. Trénovalo se kvalitně. Kluci jsou kvalitní, chemie v kabině je skvělá. Věřím, že budeme hrát tak, jak se Havířov prezentoval. Umíme hrát přímočaře, není to špatně nastavené. Souhlasím s tím, že vrchol sezony přichází v play-off.“

V tomto týdnu proběhla oficiální tisková konference klubu a také schůzka s fanoušky, kde kromě trenéra Štefana Mikeše a prezidenta klubu Jaroslava Mrowiece byli také zástupci hráčů, konkrétně Jan Maruna a Daniel Seman. Nechyběl ani manažer klubu Patrik Rimmel, který jmenoval cíle týmu před novou sezónou, které v ničem nezaostávají za těmi loňskými:

„Cíle pokračují z předešlých sezon. Chceme bavit diváky hrou a chceme opět do play-off. Pohybovat se kolem 8. místa. Chtěli bychom se vyhnout zranění a zkusit se poprat o šestku. Ostatní týmy ve WSM lize taky posílily.“

Celou tiskovou konferenci si můžete připomenout v textovém přenosu na onlajny.com.

Předsezónní bulletin v prodeji

Důležitou informací je možnost si ve fanshopu již od úterního odpoledne zakoupit předsezónní, slosovatelný bulettin. V tom nechybí rozpis zápasů, soupiska týmu či nespočet rozhovorů, ze kterých jmenujme například ten s Davidem Pastrňákem. Jeho cena byla stanovena na 35,- Kč.

První ligové utkání začíná v K&K PNEU Aréně ve středu v 18:00
a pokud jej nemůžete sledovat přímo na stadionu, tak pro Vás bude připraven klasický textový přenos.