Z tripu se havířovští junioři vrací s prázdnou

Klára Bártková | 03.02.2024

Po včerejším utkání, kdy se svěřenci Jana Křivohlávka představili v Třemošné, je dneska čekal další zápas. Na zimním stadionu v Kladně se hrálo od půl druhé a po první třetině to pro AZet vypadalo docela dobře, neboť skóre bylo vyrovnané 1:1. Jenže pak už byl zápas jasně v režii Kladna, které Havířov porazilo 5:1.

Liga juniorů - 33.kolo so 3.2.13:30
Rytíř Kladno - AZ Havířov
5:1
(1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Kupčo (Sém), 29. Šátek (Vishneuski, Mejtský), 33. Šíma (Vishneuski), 47. Šátek (Vishneuski), 50. Sém (Mišovic, Kupčo) – 19. Apolenář (Vizváry). Rozhodčí: Žižka — Bernard, Kubas. Vyloučení: 7:3, navíc Apolenář (HAV) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Rytíř Kladno: Zavoral — Šátek, Nácovský, Šeba, Novák, Svoboda, Kurzenkov — Netrh, Typolt, Šíma, Mišovic, Vishneuski, Šabada, Spilka, Mejtský, Kupčo, Sém
AZ Havířov: S. Michalik — Činčala, Bohatý, Ćmiel, Bortoli, Juřík, Maršálek — Vizváry, Kubečka, Bielesz, Lipka, Apolenář, Toma, Kolat, Zálesňák, Kósa, Konesz

Na úvodní branku utkání nemuseli diváci čekat dlouho, neboť domácí Rytíři se radovali už v čase 07:14, kdy Michalika poprvé překonal Jiří Kupčo1:0. Do šaten se však odcházelo za stavu 1:1, neboť necelé dvě minuty před první sirénou vyrovnával Vítek Apolenář.

Po osmi odehraných minutách ve druhé třetině si Kladno vzalo své vedení zpět. V přesilové hře se totiž prosadil Ondřej Šátek2:1. Za malou chvíli se stav utkání měnil znovu, jelikož Kladno udeřilo i ve vlastním oslabení, mezi přesné střelce se tentokrát zapsal Petr Šíma3:1.

Třetí dějství poznamenalo vyloučení Apolenáře, který od sudích vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání. Ve stejném čase byl vyloučen i jeden z domácích, takže se dvě minuty hrálo čtyři na čtyři a Kladno znovu slavilo. Druhou branku v utkání přidal Ondřej Šátek4:1. Po vypršení domácího trestu začala kladenská tříminutová přesilovka. AZet se v ní nedokázal ubránit a Michalik inkasoval z hole Tomáše Séma5:1.