Základní část zakončil dorost vysokou výhrou nad Karvinou

Klára Bártková | 27.01.2024

Havířovští dorostenci odehráli v sobotu odpoledne poslední utkání základní části proti Karviné. Zápas, který začínal ve 13:25, měli pod kontrolou od samého začátku, a tak po dvaceti minutách vedli o čtyři branky. V dalším průběhu navíc svému soupeři nasázeli dalších deset gólů, zatímco Ovčaři neinkasoval ani jednou a připsal si čisté konto.

Regionální liga dorostu - 27.kolo so 27.1.13:25
HC Býci Karviná - AZ Havířov
0:14
(0:4, 0:4, 0:6)

Branky a nahrávky: 6. Barteczek (Šebesta, Šima), 8. Šebesta, 10. Kůrka (Kajzar, Ptáček), 12. Kůrka (Kajzar, Dudek), 26. Michalík (Barteczek, Šebesta), 27. Lacina (Kanich, Šlampiak), 35. Lacina (Šlampiak, Vudarčík), 39. Lacina (Kanich, Burgert), 41. Ptáček (Kajzar, Kůrka), 43. Vrůbel, 46. Kůrka (Ptáček), 47. Lacina (Šlampiak, Kanich), 51. Kůrka (Kubálek, Ptáček), 55. Kůrka (Šebesta, Ptáček). Rozhodčí: Krenželok - Monski, Sobaniec. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:14.

HC Býci Karviná: Juřička (12. Duraj) - Pekař, Stark, Toráč (C), Skiba, Cybula, Pindur, Volf, Staníček - Skopal (A), Noworyta, Jemelík, Vincenec, Seroiszka, Gelačák, Špačková (A), Chlebík, Chybík
AZ Havířov: Ovčaři - Vudarčík, Burgert (C), Kubálek, Barteczek, Dudek - Kůrka, Lacina, Michalík, Šebesta, Kajzar (A), Kanich, Vrůbel, Šlampiak (A), Ptáček

Samotný úvod utkání byl hodně ospalý, nicméně pak se hráči Havířova pomalu probrali a postupně si začali vytvářet zajímavé situace. Vždyť Juřička odolával jen do 6. minuty, kdy šli hosté po zakončení Dominika Barteczka do vedení – 0:1. O chvíli později se o dobrou individuální akci postaral Michal Šebesta, jenž překonal brankáře a přidal druhou branku AZetu – 0:2

Havířovští pokračovali v aktivní hře a brankář Karviné musel být neustále ve střehu, jenže si nepohlídal Jakuba Kůrku, který se tak rovněž zapsal mezi střelce – 0:3. Následně měl Havířov k dispozici přesilovou hru, sice ji nevyužil, nicméně necelou půl minutu poté, co se karvinský útočník vrátil na led, se podruhé v zápase trefil Jakub Kůrka, jenž gólmana Juřičku vyhnal z brány – 0:4. V první dvacetiminutovce zahrávali hosté ještě jednu početní převahu, nicméně za Duraje, který nastoupil místo Juřičky, žádný kotouč nedostali.

Druhá třetina nabídla také čtyři branky a o všechny se postaral Havířov. Nejdříve se prosadil Marek Michalík 0:5. Poté se hattrickem blýskl Daniel Lacina0:8. Ani v závěrečné dvacetiminutovce havířovský celek nepolevil, spíš naopak. Své vedení zvýšil už v první minutě, kdy Duraje prostřelil Matěj Ptáček0:9. Netrvalo to dlouho a hostující hráči zvedali ruce nad hlavu znovu, protože přesnou trefou se prezentoval Matouš Vrůbel0:10

Nicméně ani "desítka" AZetu nestačila a svoji třetí branku zaznamenal také Jakub Kůrka0:11. V čase 46:36 znovu pálil Daniel Lacina, jenž si v utkání připsal celkem čtyři branky – 0:12. A v závěrečné desetiminutovce upravil Jakub Kůrka, kterému se zápas taky povedl, neboť v něm zapsal šest bodů za pět branek a jednu asistenci, dvěma góly na konečných 0:14.

Kromě brankáře, který však za svá záda nepustil jedinou střelu, bychom v dnešní sestavě nenašli hráče, který by si nepřipsal bod. První část sezóny mají tedy svěřenci Marka Pavlačky za sebou, nicméně už za chvíli je čeká nadstavba, do které přejeme hodně štěstí celému týmu!

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dneska jsme jeli zakončit základní část do Karviné, kde jsme chtěli potvrdit první místo v tabulce. Naše hra byla sice od začátku taková ospalá a utahaná, nicméně postupem času jsme se trochu rozhýbali a podařilo se nám základní část zakončit jasným a dominantním vítězstvím. Teď máme před začátkem nadstavbové části prostor potrénovat, odpočinout si, doladit některé taktické věci a připravit se na tu těžší a důležitější část sezóny. Všem patří velké díky za zvládnutou základní část, nicméně teď to budeme chtít potvrdit i v té části nadstavbové.