AZ po výborném výkonu znovu vyhrál, odnesla to Opava

Petr Miklas | 25.10.2023

O osudu utkání rozhodla první třetina. V ní byl dlouho k vidění vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Na první branku AZetu dokázala Opava ještě odpovědět, ale pak se třikrát trefili hráči Havířova a získali rozhodující náskok. Opava do druhé třetiny vystřídala brankáře, ale i tak čtyřikrát inkasovala a sama už branku nevstřelila. Ve třetí části byla hra opět vyrovnaná, šance měly oba týmy, ale prosadil se pouze jednou Havířov. Po výsledku 9:1 tak zůstaly všechny body v Havířově, Opava odjíždí s prázdnou. Další utkání sehrají naši borci v sobotu 28.10. na ledě Velkého Meziříčí.

2. liga - 10.kolo st 25.10.17:30
AZ Havířov - HC Slezan Opava
9:1
(4:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Haas, 12. Pawliczek (Spratek, Bednář), 14. Franek (Kunc, Spratek), 18. Franek (Bednář, Klimša), 24. Pavlík, 26. Franek (Apolenář, Ščurek), 30. Kratochvil (Apolenář, Spratek), 38. Klimša (Franek, Ficek), 57. Apolenář (Kratochvil) – 10. Kadula (Štěpánek). Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Návrat. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1326. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C) – Bednář.
HC Slezan Opava: Slíž (21. Urbisch) – Šindelář (C), Pachula, Ervasti, Štěpánek, Thiel, Jak. Ludvík, Backa, Horizral – Krupa, Stuchlík, Rousek (A) – Kadula, Brada, Dobša – Kotásek, Štindl (A), Hradil – Hendrych, Beránek, Buršík.

V první části jsme viděli hned pět branek. V 7. minutě otevřel skóre Marek Haas, který hledal bekhendem spoluhráče před brankou, ale puk se šťastně pro něj odrazil za Slížova záda.

V polovině 10. minuty bylo vyrovnáno, protože Štěpánek vybojoval puk za brankou a nahrál připravenému Kryštofovi Kadulovi, který prostřelil Sachra. Vyrovnané skóre ale nevydrželo dlouho. Na začátku 12. minuty pěknou kombinaci s Bednářem a Spratkem šikovně zakončil Dominik Pawliczek, jenž se obtočil kolem Slíže a poslal puk do branky.

V polovině 13. minuty AZ využil přesilovku, když si Tomáš Franek posunul puk na střed a odrazem o levou tyč poslal puk do sítě. Na začátku 18. minuty hrál Havířov přesilovku a znovu ji využil zásluhou Tomáše Franka, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Po první třetině tak Havířov vedl 4:1.

Do druhé třetiny Opava vystřídala brankáře, Marek Slíž si šel odpočinout a do brankoviště se postavil Jakub Urbisch. Jenže ani to Opavě nepomohlo, měla šanci snížit ale při vlastní přesilovce inkasovala. Bylo to v polovině 24. minuty, když si opavští nepočínali dobře při rozehrávce, čehož využil Šimon Pavlík a po bekhendové kličce poslal puk za Urbische.

Neuplynulu ani dvě minuty a bylo to 6:1, protože Apolenář poslal puk na pravý kruh, kde byl Tomáš Franek, jenž puk protečoval do sítě. Na začátku 30. minuty přidal sedmý gól AZetu Šimon Kratochvil, když dostal puk před brankou, posunul si jej do strany a poslal k pravé tyči Urbischovy branky.

Skóre druhé třetiny uzavřel ve 38. minutě David Klimša, který si po Fankově přihrávce položil brankáře a poslal puk bekhendem pod víko. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 8:1.

Ve třetí třetině bylo k vidění dost šancí na obou stranách, ale domácí Sachr se překonat nenechal vůbec a Urbisch povolil Havířovu jediný gól. Ten padl v 57. minutě, když Jakub Apolenář usměrnil puk po Kratochvilově přihrávce do odkryté branky.

AZ tak vyhrál 9:1 a získal další tři body. Další utkání sehraje Havířov v sobotu 28.10. od 17 hodin na ledě Velkého Meziříčí.