AZ po zápase s Francií stále čeká na své první vítězství v přípravě

David Motloch | 08.08.2015

H A V Í Ř O V - Hráči AZetu potřebovali utkání s Francii vyhrát, nakonec si však připisují pouze porážku po nájezdech. Havířov se dlouho nedokázal střelecky prosadit a na svůj první zářez čekal až do 25. minuty, když srovnával stav po úvodní brance Francie. Oba celky si nakonec připsaly ještě po jedné brance, a tak musel tento zápas dospět do nájezdů. V nich byli úspěšnější Francouzi, za které si připisoval vítězný nájezd Dimitri Thillet. Za Havířov se prosazoval Aleš Staněk a Michal Sztefek. Další utkání čeká AZ již v neděli, kdy se střetne s polským Jastrzebie od 14:30.

příprava muži - 0.kolo so 8.8.14:30
Mezinárodní tým Francie - AZ Havířov
3:2sn
(1:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Thillet (Dusseau, Bedin), 44. Chapuis (Metais), rozh. náj. Thillet – 25. Staněk (Tomi, Matějek), 26. Sztefek. Rozhodčí: Fiala – Stonavský, Kuchař. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.

Mezinárodní tým Francie: Bertein – Guillemain, Baazzi, Bedin, Briand, Valier, Bouvet, Crinon, Lamboley, Ville, Gutierrez, Llorca, Faure, Thillet, Chapuis, Chakiachvili, Metais, Kazarine, Rech, Dusseau, Abramov
AZ Havířov: Svoboda – Ostrčil, Lenďák, Krisl, Bail, Kečkeš, Jonáš, Graca, Chroboček – Sztefek, Staněk, Maruna, Bednář, Rimmel, Matějek, Tomi, Slováček, Vyčesaný, Křibík, Bárta, Kanko

Francouzi potvrdili pověst aktivního celku a hned od začátku utkání se rvali do zakončení. Šance Recha nebo Villea však sice havířovskou branku ohrozily, ke změně stavu ale nevedly. První větší příležitost si vypracoval AZ v 10. minutě díky aktivní hře před brankou od Tomáše Matějka. Ani tato akce však brankou neskončila. Ve 14. minutě dostal však Francouze do vedení Dimitri Thillet, který se prosadil povedenou ránou do prostoru lapačky.

První třetina už více branek nenabídla, z vedení se tak mohli radovat Francouzi. O změnu stavu se sice ještě snažil Jan Maruna, který od skórování branky nebyl daleko, ale pár centimetrů mu při jeho teči přeci jen chybělo.

Ve 25. minutě se po delší době prosadili také Havířovští, kteří své střelecké sucho smazali povedenou trefou Aleše Staňka a to v přesilové hře. Velkou hrubicí brankáře Berteina však Francouzi dopřáli AZetu dokonce vedení, když prakticky ihned po první střelecké brance zasunoval puk do prázdné klece střílející Michal Sztefek.

To bylo však z pohledu Havířova vše, jelikož do konce zápasu už střílel pouze soupeř. Ve druhé třetině už se ovšem stav neměnil, přestože šance Villeho a Metaise brankou zaváněly, vždy byl přesně na místě připraven brankář Svoboda.

Třetí třetina byla ve znamení obratu francouzského výběru. Už ve 44. minutě byl stav utkání zcela vyrovnaný, jelikož se po odrazu puku od zadního mantinelu dokázal pohotově prosadit Romain Chapuis.

V 57. minutě zazvonila dokonce branková konstrukce po skvělé nabídce před branku z hole Martina Lenďáka, ale poté už úřadoval pouze soupeř. Do konce třetiny další branka nepadla, a tak o utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich si vítězný nájezd připsal Dimitri Thillet, díky němuž tak Francie získala v tomto zápase dva body. Havířov získal do tabulky svůj premiérový bod na turnaji po výsledku 2:3 po nájezdech.

Partnerem turnaje je Moravskoslezský kraj

Dave Henderson (Francie U23): Mohl bych zde mluvit o mém týmu, ale myslím si, že dnes odehrál dobrý zápas také soupeř. Já sledoval Havířov již včera, a podle mého názoru doplatil především na nedisciplinovanost a málo důrazu před brankou. Právě na tuto herní činnost jsme se od začátku našeho kempu s trenéry zaměřili, jelikož naším častým problémem byla slabá produktivita. Dnes jsme přesně tento styl praktikovali. Přestože jsme vyhráli, musím říct, že porazit Havířov dnes nebylo vůbec snadné. Je to těžký soupeř. - přeloženo z angličtiny - pozn. redakce.

Martin Janeček (AZ Havířov): Viděli jsme daleko lepší utkání než bylo to včerejší. Včera to bylo hodně neuspořádané, ale dnes proti organizovanému soupeři byly vidět náznaky organizované hry také z naší strany. Takže byla k vidění také řada hezkých akcí a hokej měl hlavu a patu. Opět jsme ztratili vedení po individuálních chybách, stále jsme však ve fázi zkoušení hráčů a hledání ideálního složení formací. Navíc máme taky nějaké hráče nemocné či zraněné, v současné chvíli nám nejde až tak o výsledky, mnohem více nás zajímá projev hry, který se doufám bude zlepšovat.