Bylo to drama, ale AZ s Motorem nakonec prohrál v prodloužení

Josef Nudera | 19.02.2014

Zápas mezi Havířovem a Českými Budějovicemi nám nabídl zajímavou bitvu o soupeře do play-off (to platí ze strany Havířova). Motor se dokázal po dvou bezbrankových třetinách dostat v poslední části základní hrací doby do rychlého dvoubrankového vedení. Havířov, ale zbraně nesložil a dokázal, že se z tohoto stadionu vozí body těžce. Nejprve snížil v závěru Lubomír Vosátko z přesilovky, později dokázal v poslední minutě utkání vyrovnat Jakub Šlahař. V prodloužení pak rozhodla nenápadná akce, po které si druhý bod odvezl soupeř z Budějovic. Už je tak jasné, že si Havířov zahraje play-off s Jihlavou. K prvnímu utkání odjíždí hráči již tuto sobotu. Velké poděkování patří divákům (1 022), kteří na utkání i přes duel České republiky s USA přišli na stadion!

1. liga - 52.kolo st 19.2.18:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
2:3p
(0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 58. Vosátko (Sztefek, Klimša), 60. Šlahař (Jakúbek) – 52. Boháč (Pajič, Novák), 55. Rob (Skuhravý), 64. Kasík (Kuchejda). Rozhodčí: Vampola – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 022. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko "A", Roupec, Krisl "C", Graca, Punčochář, Deutsch – M. Rimmel, Říčka, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, Diviš – Matějek
HC Motor České Budějovice: Kůdela – Růžička, Novák "A", Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Kotaška – Kotalík "C", Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Pšurný – Kuchejka, Šachl "A", Ondřej – Přibyl, Vaniš, Ferebauer

Ze začátku úvodní třetiny mohli diváci vidět opatrnější hru z obou stran. První větší šanci si vytvořil havířovský útočník Daneček, který si stáhl kotouč u modré a vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře z Českých Budějovic. Hokejisté Motoru poté sevřeli havířovské v obranné třetině a snažili se dobýt svatyni Lukáše Danečka. Z tohoto tlaku však nic nevzešlo a do dalšího přečíslení se hnal Jakúbek, který ve velmi těžké pozici netrefil puk přesně. O čtyři minuty zahrozili také hosté z jihu Čech, za které byl blízko ke vstřelení úvodní branky Skuhravý. Havířovský brankář předvedl výborný zákrok a vystavil této útočné akci jasnou stopku. Pár vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky se mohl po přihrávce Kanka prosadit Klimša, ale kotouč v předbrankovém prostoru minul.

Ve druhé periodě pokračovaly série skvělých šancí, avšak ani v této části hry se fanoušci neradovali. Větší šanci AZetu měl Jakúbek a po něm mladý talent Graca, který se nabízel u modré čáry. Na opačné straně se Skuhravému hlásil Pšurný, jehož střela se otřela o boční síťku Danečkovy svatyně. Ve 36. minutě ohrožoval klec českobudějovického Kůdely Rimmel mladší, jenž zvolil nejlepší možnou variantu. Ke konci čtyřicáté minuty se dostal do zakončení havířovský Klimša, jenže jeho střelu zblokoval soupeř a kotouč se přemístil do rohu hřiště. Po dvou třetinách bylo skóre stále nerozhodné.

Třetí dějství začali lépe spíše Havířovští borci, za které se mohl prosadit Říčka. Ten ze středu kluziště trefil pouze správně postaveného brankáře Kůdelu. Ze strany Českých Budějovic ohrozil branku gólmana Danečka Chmelíř, jehož střela byla tečována. Sotva se třetí část hry přehoupla do své druhé poloviny, ostré projektily vyslal proti maskovanému muži z Havířova Vráblík, což znamenalo pro domácí jasné ohrožení. V 52. minutě rozvlnil síťku Danečkovy branky Daniel Boháč, který zužitkoval nahrávku slovinského hokejisty Pajiče. Ani ne tři minuty stačily hostům k další brance, když překonal domácího brankáře Luboš Rob.

Havířov se však nechtěl vzdát tak lacině a v přesilové hře se kotouč dostal k Lubomíru Vosátkovi, který od modré čáry trefil mezeru nad pravým betonem Kůdely. Poté trenér Daneček odvolal brankáře a Havířov to zkoušel se šesti hráči na ledě. Tato změna přinesla to správné „ovoce“, jelikož vyrovnávací branku obstaral 49 vteřin před koncem třetí třetiny Jakub Šlahař, čímž vypukla obrovská radost tisícovky diváků, kteří dorazili do K&K PNEU Arény. Po šedesáti minutách nebylo stále rozhodnuto, a tak na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

Těchto pět minut rozehráli lépe domácí, kteří se více tlačili do zakončení, ale bohužel jim za brankovou čáru nespadl ani jeden pokus. Na počátku 64. minuty se fanoušci dočkali rozuzlení. Rozhodující branku utkání vstřelil českobudějovický Jaroslav Kasík, který zajistil pro svůj tým dva body. V nadstavbové části se Havířov utká s Duklou Jihlava!