FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Dorostenci porazili Orlovou vysoko 7:2

Petr Miklas | 05.01.2024

Dnešní utkání měli dorostenci od začátku pod kontrolou, šli brzy do vedení a svůj náskok postupně navyšovali. Hosté sice dokázali dvakrát snížit, ale byla to jen kosmetická úprava skóre. Dobrý výkon podla brankář Daniel Ovčaři, 5 bodů za hattrick a 2 asistence k tomu si připsal Matěj Ptáček.

Regionální liga dorostu - 21.kolo pá 5.1.18:25
AZ Havířov - HC Orlová
7:2
(2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Kůrka (Ptáček, Kajzar), 17. Ptáček (Bialy, Burgert), 27. Ptáček (Bialy), 29. Bystroň (Kanich, Bialy), 31. Kůrka (Kajzar), 41. Burgert (Šlampiak, Kanich), 54. Ptáček (Brecher) – 30. Kunčický, 50. Kubečka (Šipula). Rozhodčí: Škuta – Sobaniec, Mareček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.

AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Burgert "C", Mikl, Bystroň, Barteczek, Brecher – Kůrka, Lacina, Vrůbel, Šebesta, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak "A", Ptáček
HC Orlová: Oprchalský (41. Pončík) – Schoffer, Sobolová, Gorný, Svěntík, Warzeszka, Wojnarová – Kunčický, Šipula, Puzder, Kubečka, Pietraszová, Pustějovský, Nogová, Komanec, Janík "C", Bajnar, Pokorný

Vstup do utkání měli lepší domácí hráči, kteří už na začátku 4. minuty otevřeli skóre utkání. Jakub Kůrka dostal od Ptáčka přihrávku před odkrytou branku a stačilo mu do ní poslat puk

V polovině třetiny měli dvě velké šance hosté. Nejprve se do brejku dostal Schoffer, ale jeho pokus o forhandový blafák zastavil Ovčaři pravým betonem. Poté Kunčický pálil z pravého kruhu, Ovčaři puk vyrazil do brankoviště, odkud jej ale uklidil jeden z obránců Havířova.

Přesně v čase 17:00 přidal druhou branku AZetu Matěj Ptáček, jenž šikovně tečoval Bialého nahození mimo Oprchalského dosah. Po první třetině proto platil stav 2:0.

Ve druhé části padly čtyři branky. V polovině 27. minuty překonal Oprchalského po rychlé kombinaci s Bialym Matěj Ptáček.Ve 29. minutě si našel vyražený puk po Kanichově střele Štěpán Bystroň a pohotovým blafákem jej dostal za Oprchalského záda.

Uplynulo jen půl minuty, když snížil David Kunčický. Ve 31. minutě znovu navýšil vedení AZetu David Kůrka, jenž zakončil kombinaci s Kajzarem střelou do levého horního růžku branky Orlové. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 5:1.

Hned na začátku třetí třetiny AZet využil přesilovku, když Adam Burgert poslal puk z vrcholu pravého kruhu do levého horního růžku Oprchalského branky. Tím také ukončil působení tohoto gólmana v zápase, do branky Orlové se postavil Pončík.

V 50. minutě snížil David Kubečka, jenž dorazil puk za bezmocného Ovčařiho po Šipulově střele. Ale v 54. minutě prostřelil Pončíka Matěj Ptáček a zkompletoval tak hattrick.

Dorostenci AZetu zvítězili 7:2 a připsali si další tři body do tabulky.