Havířov výbornou druhou třetinou porazil extraligovou Žilinu!

Josef Nudera | 15.08.2013

Havířovský AZet vstoupil, dnešním zápasem se Žilinou, do turnaje O pohár RT Torax na výbornou. V první třetině si naši hráči vytvářeli velké množství šancí, ale žádnou, ani několik tutovek, proměnit nedokázali. Naopak Žilina využila přesilovku a do šaten šla s jednobrankovým vedením. Druhá třetina se ale povedla jako z říše snů. Odstartoval ji Robert Říčka brankou hned v úvodu, v dobré práci pokračovali v rozmezí 33. – 34. minuty Martin Tomášek a Michal Sztefek. Velmi úspěšný brankový účet druhé třetiny uzavřel David Videlka. Žilině se následně podařilo pouze snížit na konečných 4:2 pro Havířov. AZ vyhrál zápas nad silnou extraligovou Žilinou a zítra bude bojovat s Přerovem o postup do finále.

příprava muži - 4.kolo čt 15.8.19:00
MsHK Žilina - AZ Havířov
2:4
(1:0, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Bajaník (Dlouhý), 53. Lipovský (Ostrčil) – 22. Říčka (Daneček J., Šlahař), 33. Tomášek (Vosátko, Kanko), 34. Sztefek (Rimmel, Koma), 39. Videlka (Kanko) . Rozhodčí: Roman Mrkva. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
MsHK Žilina: Johanes (Laco) – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Šeliga, Ostrčil, Ševčík, Loydl – Čavrk, Kalla, Drevenák, Linet, Novák, Lipovský, Valášek, Jarab, Varga, Kropáč, Horský, Macejka.
AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Klimíček, Koma, Prokop, Deutsch, Graca – Videlka, Tomášek, Kanko, Šlahař, Říčka, Daneček J., Sztefek, Rimmel, Škumát, Maruna, Pechanec, Klimša.
Zápas nabídl kvalitní hokej a v první třetině i velké množství havířovských šancí. V té první velké se ocitl Kanko, který v brankovišti dorážel odraženou střelu Tomáška, jenže puk proletěl mimo. Havířov hrál následně přesilovou hru, kterou nesehrál vůbec špatně, ale využití nepřinesla. Ve 13. minutě to na porubském stadionu opět zahučelo, jelikož se Havířovu povedlo v další přesilové hře zcela vyšachovat obranu Žiliny, ale Říčka v koncovce přestřelil branku!

O minutu později hrál Havířov v šesti, což přineslo Žilině přesilovou hru, ale na rozdíl od Havířova úspěšnou. Deset vteřin před jejím koncem vyslal Dlouhý přihrávku na Davida Bajaníka, který se od modré trefil přesně do horní části Danečkovy branky – 1:0. Po inkasované brance zvýšil AZ aktivitu a vytvořil si další obrovskou šanci, ale Tomášek v jasné gólovce ani nadvakrát Johanese neprostřelil.

Úvod druhé periody už přinesl havířovským fanouškům a celé střídačce brankovou radost. Ve 22. minutě si Johanes poradil se střelou Danečka, ale na následnou dorážku Roberta Říčky už byl krátký – 1:1.

Ve 24. minutě se ve velké šanci ocitla Žilina. Liptovský poslal puk na Jaraba a akci dva na jednoho musel zažehnávat až Lukáš Daneček, který se včas přesunul svými betony ke své tyči. Ve 33. minutě se mohl ochoz stadionu opět zaradovat. Havířovští předvedli luxusní a zkušenou přesilovkovou akci. Vosátko našel u druhé tyče volného Martina Tomáška, který puk zametl pod ležícím Johanesem – 1:2.

Ve 34. minutě pokračoval AZet v další výborně sehrané přesilovce. Dnešní utkání přesilovky Havířova nakonec zlomily a právě tato druhá přesilovková a třetí branka v pořadí Havířovu ohromně pomohla. Rimmel sice na brankovišti neuspěl, ale po velkém důrazu, jako už poněkolikáté, dokázal Michal Sztefek černý kus gumy protlačit za Johanese – 1:3. V této třetině navíc trefil Klimíček i Říčka tyčku, ale i přesto se AZ ještě jednou prosadil. Famózní třetinu zakončil David Videlka, který byl na konci další bleskurychlé akce – 1:4.

Na začátku třetí třetiny se ukázal brankář Lukáš Daneček, který musel udržet dvojitou šanci Filipa Macejky. Ve 47. minutě se brankář Havířova opět vyznamenal a opět musel krýt dvojitou šanci, puk po zakončení Patrika Jaraba udržel těsně před čarou.

Žilina se v této třetině snažila zažehnat porážku a v 53. minutě se ji podařilo snížit. Po nenápadné střele Adriána Lipovského Žilina využil druhou přesilovku v utkání a stav přesilovek a jejich využití se srovnalo – 2:4.

V závěru se ještě drze vetřel do brankoviště Michal Sztefek, ale Johanes puk vyrazil před sebe a ani jedna z dalších dorážek se už neujala. Žilina zkusila v závěru utkání hrát v šesti, ale stav utkání se už neměnil. Havířov porazil extraligovou Žilinu a vstup do turnaje se mu povedl na jedničku. V zítřejším utkání s Přerovem bude hrát o postup do finále.