MDO: Havířov Ocelářům za 60 minut nevstřelil branku

David Motloch | 23.11.2014

Základní část ELIOD extraligy mladšího dorostu dnes svým 18. kolem dospěla do svého zdárného konce. Havířovští hokejisté se dnes střetli na půdě Třince s místními Oceláři. Svěřenci trenéra Tomáše Potěšila se snažili vymazat čtyřzápasovou sérii bez vítězství, ale proti favoritovi zápasu to měli těžké. Na chytajícího brankáře Ochmana nenašla havířovská družina za 60 minut správný recept a po třech inkasovaných brankách odjíždí domů s prázdnou. Další zápas sehrají starší dorostenci na domácím kluzišti ve čtvrtek 27.11. v 17:30, kdy odehrají svůj první zápas v rámci nadstavbové části soutěže.

ELMD - 18.kolo ne 23.11.12:00
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Hladoník (Molin), 23. Molin (Raška, Hladoník), 58. Przybyla (Krzak, Michálek). Rozhodčí: Roman Janda – Lukáš Janda, Kořístka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 3:0.
HC Oceláři Třinec: Ochman – J. Adámek, Klocek, Horák, Radzienciak, Marguš, Krzak, Michálek, Rufer – Najsar, Molin, Raška, Przybyla, Plandor, Korčák, Tománek, Papaj, Indrst, Hladoník
AZ Havířov: Velička (41. Zsibrita) – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, P. Adámek – Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Veselý, Bambula, Hýsek, Potočný

Poslední zápas základní části začal v opatrném tempu a první vážnější šance tak byla k vidění až v polovině úvodní dvacetiminutovky, střela Hladoníka z mezikruží ale zamířila vysoko nad branku. O chvíli později už se ale skóre na světelné tabuli měnilo, když po přihrávce Molina pálil prudce a přesně Jan Hladoník. Brzy nato mohlo být srovnáno, samostatný únik Ligockého však dokázal Ochman zlikvidovat. Ale s brejky AZetu měli Oceláři problémy i nadále. Pawliczek a po něm ani další z havířovských útočníků nedokázali svůj nájezd proměnit a po první třetině tedy platilo jednobrankové vedení domácích.

V prostřední periodě padl gól poměrně brzy, když v přesilové hře nahodil puk do brankoviště Hladoník a po odrazu o brusle Rašky střílel do odkryté klece Dominik Molin. Hrozil také Havířov, ale jeho šance většinou končily nepřesnou přihrávkou nebo špatným zakončením a brankou tak neskončilo ani přečíslení ve třech proti jedinému obránci, ani samostatné nájezdy Piše či Pawliczka.

Do závěrečné části vstoupil AZet s Denisem Zsibritou v brance a brzy mohl inkasovat potřetí, střela Przybyly ale nakonec skončila na horní tyči. Pár minut před koncem duelu už se však zmíněný hráč z gólu radoval. V přesilové hře se Dan Przybyla protáhl až před havířovského gólmana a poslal kotouč nad jeho ramenem do sítě.

Po skončení základní části nečeká mladší dorostence dlouhá přestávka a již příští čtvrtek sehrají další zápas, tentokrát už ale půjde o boje v nadstavbových skupinách. Havířovští budou pokračovat ve skupině E spolu s Přerovem, Brnem, Opavou, Vsetínem a Porubou. Tyto celky se proti sobě utkají čtyřkolově každý s každým (20 zápasů), přičemž první tým v tabulce postupuje do 3. části - „Play-off o účast na závěrečném turnaji“ a poslední celek tabulky sestupuje do ELIOD LMD.