Neproměněné šance rozhodly o prohře Havířova

Petr Blakala | 21.09.2013

V sobotní podvečer se v K&K pneu aréně utkal AZet se SK HS Třebíč. Domácí se ihned v úvodní minutě zápasu ujali vedení zásluhou Antonína Pechance, ale Třebíč se nenechala zatlačit a ještě v první třetině dokázala skóre vyrovnat. Utkání bylo velice vyrovnané, ale štěstí přálo více Třebíči. Ta otočila vývoj zápasu sedm vteřin před koncem druhé třetiny. Ačkoliv si hráči Havířova vytvořili několik pohledných akcí, žádná neskončila brankou. Hosté si tak ze zápasu odvážejí tři body.

1. liga - 4.kolo so 21.9.17:00
AZ Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Pechanec (Koma) – 13. Čuřík (Malena), 40. Dolníček (Vondráček). Rozhodčí: Trombík – Poruba, Adamec. Vyloučení: 1:2 navíc Dolníček (TRE) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 269. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
AZ Havířov: Daneček L. – Graca, Koma – Deutsch, Krisl – Bezuška, Vosátko – Klimíček – Kanko, Pechanec, Sztefek – Haas, Šlahař, Jakúbek – Škumát, Marosz, Rimmel M. – Klimša, Říčka, Maruna
SK Horácka Slavia Třebíč: Falter – Malena, Rangl – Dietz, Hruška – Čejka, Dlapa – Bilčík – Laš, Dolníček, Čuřík – Křivohlávek, Nahodil, Vondráček – Přibyl, Kaut, Čech – Zohorna, Kadela, Horký

Úvod zápasu patřil výhradně Havířovu, jehož hráči se ihned po úvodním buly dostali do gólové šance. Havířovský Koma poslal přesnou přihrávku Antonínu Pechancovi, který se přesně trefil za záda brankáře Faltera. Začátek první třetiny měl tedy opravdový náboj a útočných akcí bylo k vidění opravdu hodně. Vyrovnat za Třebíčské hráče mohl Čuřík, který si vyjel mezi kruhy a zkoušel umístit puk nad rameno brankáře L. Danečka. Ani ne o minutu později se do gólové šance dostal Klimíček s Marunou. Ti ale nedokázali vystřelit na branku. Až ve 13. minutě přišla vyrovnávací branka, o kterou se postaralo duo Malena a Jakub Čuřík, který dostal dlouhou přihrávku a poslal puk ke vzdálenější tyči L. Danečka. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Jako první ve druhé třetině se snažil prosadit Haas, který se protlačil po pravém mantinelu. Dostal se za obranu Třebíče, ale byl zcela mimo střelecký úhel. Do zajímavých akcí se dostávali také hosté, kteří ale neměli dostatek štěstí k překonání havířovského brankáře. Ve druhém dějství však byli lepším celkem. Velký tlak ze strany Třebíče přišel po přesilové hře, kterou hosté ale nevyužili. To je nemuselo mrzet, když čtyři vteřiny po návratu M. Rimmela skóroval David Dolníček. Ten umístil střelu do horního rohu Danečkovy branky sedm sekund před zazněním druhé sirény. Po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:2.

Poslední třetina byla velmi dramatická. Hra se přelévala ze strany na stranu a v těchto dvaceti minutách vynikli oba brankáři. Ve 47. minutě se dostal do zakončení Pechanec, který zvolil bekendovou střelu, ale beton brankáře Faltera byl rychlejší. Tlak Havířova pokračoval a do další rychlé akce se dostal Sztefek. Ten osamocený před brankovištěm Třebíče trefil pouze brankáře. Zbývalo pět minut do konce základní hrací doby a za nepříznivého stavu se mohl dostat do samostatného úniku Marosz, kotouč k němu ale nedorazil. Třebíč se dostala do několika šancí a Havířovští měli co dělat, aby potřetí v zápase neinkasovali. Jednu z velkých akcí zakončoval Deitz, který tvrdě vypálil od modré čáry.

Dnešních 2 269 diváků sledovalo těsnou prohru Havířova, který tak nedokázal na domácím ledě bodovat. Další utkání sehraje AZ ve středu v Mostě, doma se představí v sobotu 28. 9. od 17 hodin, kdy hostí Draky ze Šumperka.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov): O naši dnešní prohře rozhodly nevyužité šance. Jinak si myslím, že jsme měli více ze hry a vytvořili si i více šancí. Soupeř však využil naše dvě chyby, a tak si odváží body. Pokud se nezlepší naše produktivita, budeme mít stále problémy získávat body.

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): Myslím, že jsme viděli parádní hokej. Smekám před výkonem domácích, i před prostředím, které dokáží vytvořit jejich diváci. Havířov hrál výborně bruslařsky a jsem přesvědčen, že se s ním nebudou body získávat snadno. Naše výhra byla založena na bojovnosti a týmovém výkonu, podpořeném brankářem Falterem.