Přetahovaná s Přerovem dopadla lépe pro Azet!

David Motloch | 01.12.2012

H A V Í Ř O V - Nádherný zápas měli možnost vidět diváci v rámci 21. kola na domácí půdě Havířova. Zde odešel hostující tým vždy s nepořízenou a nic se na tom nezměnilo ani dnes. Cesta k úspěchu byla hodně klikatá, Azet musel celý zápas dotahovat. Ústředními postavami zápasu se stali oba brankáři. Martin Vojtek dlouho držel pro Přerov příznivý stav a postupně si na něm vylámali zuby snad všichni útočníci Azetu. Nejinak tomu však bylo na havířovské straně. Byl to právě Ondřej Tomšů, který si připsal hned několik klíčových zákroků v zápase, ten zřejmě nejdůležitější předvedl za stavu 2:2 při zneškodnění pokusu Sakrajdy čtyři a půl minuty před koncem. Do té doby se prosadil Pechanec a Kanko, tři minuty před koncem utkání si připsal vítězný gól Vít Stránský.

2. liga východ - 21.kolo so 1.12.17:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Pechanec (Kolařík, Hegegy), 51. Kanko (Kolařík, Pechanec), 58. Stránský (Rimmel, Potočný) - 12. Sakrajda (Brančík), 41. Goiš Rozhodčí: Koliba - Bojda, Řezáč. Vyloučení: 4:7 navíc L.Daneček, Prokop (oba Havířov) a Goiš (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 561. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
AZ Havířov: Tomšů - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Jaroch, Zientek, Jonáš - Sztefek, Najdek, Daneček J., Kolařík, Kanko, Pechanec, Potočný, Stránský, Mráz, Bursík, Pavlas, Klimša
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Málek, Goiš, Blinka - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Matušenko, Brada

Zápas měl náboj už od samého počátku a první akci jsme viděli už po minutě hry. Dvojice Pechanec-Kolařík vystihla rozehrávku soupeře, Vojtek však zachoval chladnou hlavu a puk vykryl. Zubři si první větší šanci připsali v 6. minutě, když se po Blinkově střele musela lapačka brankáře Tomšů hodně natahovat. Z pokračujícího tlaku hostů vytěžil ještě Sakrajda, ale i on musel složit hold maskovanému muži. Šikovné ručičky a skvělá kombinace se ukázaly v 8. minutě, když se na konci akce ocitl střílející Pavlas, zeď v brance jménem Vojtek ale prostřelit nedokázal.

Branka ale přeci jen padla, jen na druhé straně. Ve 12. minutě Tomšů kapituloval poprvé, hosté museli děkovat velkému hokejovému umu Petra Sakrajdy, který si sklepl puk ze vzduchu, aby si ho mohl přehodit na bekhend a zasunout mezi betony brankáře domácích. Na střídačce Mea mohlo být ještě veseleji, Tomšů však další rozpuštění vášní nedovolil. V 16. minutě to po střele Jana Kolaříka v ochozech jen zahučelo, puk totiž orazítkoval horní tyč Vojtkovi branky.

Sakrajda byl z přerovského týmu vůbec nejvíce vidět, o slovo se přihlásil znovu ve druhé třetině, konkrétně v 28. minutě, jenže jeho pokus z první mu vůbec nevyšel, dokonce ani netrefil kotouč. O dvě minuty později se z ničeho nic ocitl v šanci Michal Sztefek a to po dost kuriózní situaci. Puk se totiž po střele odrazil od zadního mantinelu přímo před Vojtka, ale bývalá extraligová stálice se rozhodit nenechala a útočníka Havířova zneškodnila. Podobná situace jako u Sakrajdy nastala v 34. minutě, když stála před Kolářem prázdná branka. Hráč Přerova provedl vše na jedničku, jenže brankář Tomšů si připsal zákrok utkání v podobě rychlého přesunu a skvělého reflexu.

Přerov byl i nadále aktivní a další skvělou možnost ke skórování měl Sakrajda, tomu ale nepomohlo ani to, že stál téměř metr před brankou, jelikož mu do téměř jisté gólové střely vložil hůl jeden z obránců domácích. Havířov hned poté zahrozil prostřednictvím Najdka, Danečka a Krisla, ani jeden z aktérů nedokázal využít velkého tlaku Havířova. Krátce před přestávkou se to však domácím přeci jen podařilo. Po rychlé souhře po vhazování se před brankou zjevil volný Antonín Pechanec, který bekhendem vyzrál na Vojtka.

Přerov ale s odpovědí neotálel a hned na začátku třetího dějství změnil do té doby nerozhodný stav. Individuální akce v podání Jiřího Goiše totiž skončila brankou. První střelu Tomšů vyrazil, následnou dorážku už však nikoliv. Vyrovnat mohl Bursík, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil. Ve 49. minutě dali Zubři dokonce gól, jenže sudí tuto situaci posoudili jako neregulérní, jelikož Tomšů měl podle nich puk pod kontrolou, to ovšem tak docela pravda nebyla. Takřka hned poté udeřil Havířov. Akce skončila gólem, když se střelou z první prosadil Petr Kanko pro něhož se jednalo o vůbec premiérový zásah v havířovském dresu.

Domácí srovnávací branka pochopitelně nabudila. Důkazem toho byla teč Danečka, která ovšem mezi tři tyče nemířila. V 56. minutě měl gól na holi Sakrajda, ale ve stoprocentní šanci opět neuspěl, jelikož mířil pouze do dobře postaveného brankáře Azetu. Poté si však vzali osud do svých rukou domácí. Jiří Krisl ještě se svou střelou od modré neuspěl, Vít Stránský už však ano. Celá akce odstartovala po buly, Rimmel našel zadovkou Stránského a ten využil zmatku před brankou nic nevidícího Vojtka. Meo to ještě nevzdávalo, vytvořilo si tlak, který navíc podtrhla přesilová hra. Jenže to nebylo nic platné, Havířov v závěru zápasu dobře bránil a svou obětavostí se dopracoval k výhře 3:2. Přerovu tak nepomohlo ani odvolání brankáře několik vteřin před sirénou.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.